Kierowcy się doczekają, fontanna nie

3
59
Plac Jana Pawła II

Jeszcze przez trzy miesiące kierowcy parkujący wokół placu Jana Pawła II w Ozorkowie będą narzekać na błotniste, nieutwardzone miejsca postojowe. Latem planowana jest wymiana chodników wokół ozorkowskiego rynku, przy okazji mają także powstać parkingi. Remontu nie doczeka się natomiast szpetna i popsuta od lat fontanna.

Według projektów rewitalizacji centrum miasta istniejąca fontanna zostanie rozebrana i zastąpiona inną, mniejszą, usytuowaną winnej części placu – wyjaśnia Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza.

Stanie się towprzyszłym roku. Budowa fontanny jest kosztowna, w tym roku zaś zbudżetu musimy współfinansować budowę ul. Lipowej. To największa inajdroższa inwestycja drogowawmieście, dotowana przez UE. Aby nie stracić tych funduszy musimy ją zrealizować i rozliczyć w tym roku. Z powodu remontu ul. Lipowej władze miasta przesunęły również na przyszły rok inne planowane wcześniej inwestycje, między innymi remont placu Jana Pawła II.


Bliżej Ciebie 2008-03-08
TEKST: (JAZ)

 

  • autosan46

    No nareszcie.w takim newralgicznym punkcie jakim jest Plac Jana Pawła II żeby nie było utwardzonego miejsca na parkingi?.Wiem że na wszystko brakuje pieniędzy ale to jest środek miasta-mawia się zazwyczaj,jak Cię widzą tak Cię piszą.Szkoda że na fontannę nie będzie już kasy.W tym miejscu najbardziej by pasowała.Ale jak to się mówi dobry rydz jak nic.W Ozorkowie nie mieszkam od roku 1965 ale zawsze kiedy przyjadę lubię sobie stanąć na tym placu i okręcić się w koło,powspominać jak kiedyś ten plac wyglądał.Zbyt wiele się nie zmieniło ale może to i dobrze,choć wspomnienia pozostają bardziej żywe.Pozdrawiam wszystkich Ozorkowian.

  • stephanek

    Z lotu ptaka nasze centrum wygląda nawet ładnie, a jakby tak o nie porzadnie zadbać?

  • autosan46

    Oglądałem oczywiście miasto z lotu ptaka.Z góry wszystko ładnie wygląda,jest wiele zieleni i jakieś jeziorko widać tylko faktycznie,trzeba o to wszystko dbać.Ja mieszkam w Krośnie Odrzańskim na zachodzie Polski.Jest to Miasto powiatowe w koło są jeziora,latem jest wielu turystów ale kasy na utrzymanie tego wszystkiego idzie bardzo dużo.Niestety jak się chce Miasto promować to wydatki są znaczące.Pozdrawiam.