Kradną nawet chodniki

3
25

Lokatorzy domów przy placu Jana Pawła II w Ozorkowie z niepokojem obserwują, jak znikają im spod stóp fragmenty chodników. Kradzieże betonowych płyt są na porządku dziennym.

Mam problemy z zasypianiem i już wielokrotnie widziałam jak kradzione są płyty. Znam nawet niektórych ze złodziei. Płyty lądują później na działkach. Robi się z nich ścieżki. Tak samo postępują również bogatsi, których teoretycznie stać na zakup płyt – mówi jedna z lokatorek. – Ten proceder nasila się i niedługo nie da się normalnie chodzić po chodniku. Zostanie tylko piach.

Grzegorz Tomczak, komendant policji w Ozorkowie, twierdzi, że do tej pory nikt nie informował go o takich kradzieżach. – Zwrócę uwagę na ten problem i poproszę dzielnicowego, aby porozmawiał z mieszkańcami. Może uda się ustalić, kto kradnie te płyty – mówi komendant.

 Bliżej Ciebie, 2007-12-09
TEKST: (STOP)

 • autosan46

  A to dopiero.Ciekawe dlaczego te Panie się biernie przyglądają jak złodzieje kradną im chodnik?Dlaczego nikt nie powiadamia policji o tym fakcie?Jeśli tak to po co o tym pisać?Pytań jest wiele a może te Panie lubią chodzić po piasku,zamiast po chodniku?To wstyd drogie Panie żeby świadomie przyzwalać złodziejom na taki proceder.

 • szpiq

  Te artykuły w expressie są coraz to gorsze, i nawet pod względem estetycznym i językowym prezentują się na niskim poziomie.

 • szpiq

  z Polskiego filmu tekst… „niedługo trzeba będzie przy wszystkim zostawiać psa, żeby nie zajebali”
  eh… tutaj nic sie nie poradzi, jedynym wytłumaczeniem jest słowo Ozorków