Toni chce zburzyć szkielet

14
818
Fot. Mokleks

Toni Kamal, ozorkowski biznesmen, nie daje za wygraną. Ponowił ofertę zakupu niedokończonej przychodni zdrowia przy ulicy Lotniczej. Tym razem chce tu zbudować luksusowe mieszkania. Nadal oferuje miastu za żelbetonową konstrukcję dwa miliony złotych.

Poprzednią ofertę Kamala radni odrzucili, bo budowla zgodnie z prawem może być przeznaczona wyłącznie na cele mieszkaniowe. Pod takim warunkiem wojewoda przekazał ją razem z działką miastu. Toni Kamal zmodyfikował więc swoją propozycję i zamierza kupić szkielet z przeznaczeniem właśnie na mieszkania.

Chcę zainwestować tutaj 5 milionów złotych – mówi Kamal. – Wyburzę tę starą konstrukcję, a na jej miejscu powstanie supernowoczesny budynek, jakiego nie było dotąd nie tylko w Ozorkowie, ale nawet w Łodzi. Cały przeszklony, z lekkich materiałów jak wysokościowce. Ale nie będzie zbyt wysoki, góra 5 kondygnacji. Na parterze będą sklepy i biura, a wyżej luksusowe mieszkania. Brakuje takich w Ozorkowie, a jest tu sporo majętnych ludzi, którzy chcieliby zamieszkać w apartamentach. Kocham Ozorków i chcę coś dla tego miasta zrobić.

Nie wiadomo na razie, jak do kolejnej oferty podejdzie ozorkowski samorząd. Wśród radnych jest coraz więcej głosów, by nieszczęsną budowlę sprzedać, podreperowując przy okazji miejski budżet. Może właśnie nadarzyła się niepowtarzalna okazja?

BLIŻEJ CIEBIE 2007-03-17
TEKST: (JAZ)

 

 • szpiq

  popieram! 🙂

 • FenX

  Cokolwiek, byleby tego szpecącego budynku nie było. Mam nadzieję, że nasz kochany UM w końcu podejmie trafną decyzję w kwestii zagospodarowania tego terenu.

 • realista

  Pytanie: Czy Polakom brak rozumu i godności ?
  Wyprzedaż majątku narodowego obcokrajowcom to o tyle mniej naszej ojczyzny. Sprzedaż i podział rujnuje, spójność i jedność buduje. Budynek o którym mówi się „szkielet” to konstrukcja przychodni zdrowia z końca lat 80tych. Nie można tak po prostu sprzedać tego i pozwolić na wyburzenie czegoś co pochłonęło niegdyś sporą kwotę pieniędzy. A może by tak w końcu dokończyć budowę tej inwestycji ? Stworzyć przychodnię z prawdziwego zdarzenia, w której przyjmowaliby
  lekarze specjaliści. Obecnie obserwujemy bardzo długie oczekiwanie w kolejkach, nawet do 6 miesięcy, a w przypadku
  wielu schorzeń liczy się każdy dzień. Może czas w końcu przestać myśleć o pieniądzach, a zacząć interesować się
  zdrowiem mieszkańców naszego miasta i okolic (?).

  • User

   Realista.. człowieku wolisz patrzeć na tez pożal się Boże szkielet niż mieć jakiś pożądny sklep? 3/4 Osób ubiera się w dwóch męskich sklepach, w Łodzi za to masz mnóstwo specjalistycznych gabinetów. Jeśli tak widzisz obraz naszej ojczyzny to gratuluje, stodoły tez można pozostawiać bo kiedyś własnymi rękami budowali. Nie można być pupilem ogronika i pozwalać, żeby dzieciaki tam się bawiły zamiast mieć coś co służy mieszkańcom i zachęca zamiast straszyć. Czas tego szkieletu minął.. natępny już wybudowany na średniej.

   Ja popieram inwestycje i oby władze miasta się zgodziły.

 • FenX

  zmień nick na idealista 😛

 • szpiq

  to co piszesz uważasz za realne? chyba sam nie zastanowiłeś się nad tym co piszesz… kto zainwestuje kupe pieniędzy w tą ruinę… przeciez tego nie da sie „dokończyć” bot o sie już sypie i zagraża czemukolwiek co by tam było… to trzeba zbudowac od początku! Budynek który miał by być tam postawiony to przyszlośc i wielka szansa dla miasta, a ty pierdzielisz patriotyczny tekst o sajens fikszyn…

 • piyok

  kupi, wyburzy, sprzeda gruz i koniec. „supernowoczesny budynek… cały przeszklony” w ozorkowie? już to widzę. trochę powagi.

 • Stephanek

  Toni mieszka w Polsce , tu prowadzi firmę i tu płaci podatki i to że jest obcokrajowcem w tym momencie nie ma najmniejszego znaczenia bo jego kasa nie odpływa za granice. Pozatym inwestuje w Ozorków, stworzył więcej miejsc pracy niż urząd miasta.
  Chcesz dokańczać przestarzałą żelbetonową konstrukcje? Jaki w tym widzisz sens? Teraz się buduje inaczej, lekko, pozatym ten szkielet stoiąc niezabezpieczony i narażony na warunki atmosferyczne i upływ czasu trochę wyniszczał i umieszcanie w nim przychodni moim zdaniem mija sie z celem.

 • as:

  pewnie to czy UM sprzeda szkielet Toniemu zależy od tego, czy spłacił już długi za podatki…pomysł niezły, ale jest już w Ozo tbs…

 • ruda

  Zbyt piękne aby było prawdziwe, to w kwestii perspektywy świetlanej inwestycji pana biznesmena;
  Z drugiej strony: jeśli ktoś chce coś zrobić dla Ozorkowa, a zwłaszcza „obcy” czyli nie autochton, zaraz usłyszy ” nie” i narobi sobie wrogów za nic. Taki styl w Ozo 😉

 • Tozia

  Wiele przez ostatnie lata słyszało się o sławnym „szkielecie” w Ozorkowie. Cóż, na pewien czas wszystko umilkło, pamiętam jak mówiono o wielkiej, nowoczesnej przychodni, budowie mieszkań idt
  Jednak jedyne co działo sie z budową to zarastanie przez mech i „zasiedlanie” przez małoletnich blokersów;-)
  Nagle zjawia się Toni i co? No tak, obiecuje ale czy to aby na pewno nie jest następna farsa? Toni ze swoimi dużymi zasobami finansowymi może zrobić bardzo dużo,pytanie czy tylko będzie konsekwentny w realizacji tego co mówi…?

 • Paulut

  Ozorków powinien pozostać spokojną, malowniczą osadą bez wieżowców i metra. Kiedy w mieście staną kolejne nowoczesne budynki, to zatraci ono swój charakterystyczny, wiejski klimat. Ozorków is not the city! I każdy ozorkowianin o tym wie. Pozostawcie Ozorków w nienaruszonym małomieszczańskim stanie.

 • eyes of cat

  „czy masz na mysli moj domek z ogrodkiem” ?:P

 • popapraniec

  Forsa Toniego trzymana jest na koncie niemieckim, jest on obywatelem niemieckim.Skupuje działki dla firmy Aldi.
  Chcecie wyprzedawać działki Niemcom.