Maszt na osiedlu

5
56
Przekaźnik GSM

Na osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy Wodnej ma stanąć czterdziestometrowy maszt jednego z operatorów sieci telefonii komórkowej. Mieszkańcy osiedla zbierają podpisy pod protestem.

To nie do pomyślenia, żebyśmy nie mieli w tej sprawie nic do powiedzenia – denerwuje się Halina Stasiak. – Wybudowaliśmy tu domy, bo to jeden z ostatnich ładnych zakątków w naszym mieście. Teraz, kiedy ma stanąć tu maszt, boimy się o nasze zdrowie. Poza tym wartość naszych domów i atrakcyjność terenu bardzo zmaleje. Niedaleko jest specjalne strefa ekonomiczna, maszt można tam postawić i na pewno nie będzie nikomu przeszkadzał.

Pomysł budowy masztu zrodził się rok temu, wtedy mieszkańcy też protestowali.
Władze miasta ugięły się i na jakiś czas sprawa ucichła – wspomina Halina Stasiak. – Teraz nagle dowiadujemy się, że burmistrz wydał w grudniu decyzję zatwierdzającą budowę. Dlaczego nikt się nie liczy z naszym zdaniem?

Nie mogę odmówić inwestorowi pozwoleń, jeśli spełnia wszystkie warunki – tłumaczy burmistrz Piotr Giziński. – Mógłby mnie za to nawet zaskarżyć do sądu. Inwestor zdobył wszystkie potrzebne pozwolenia i ekspertyzy z wydziału ochrony i sanepidu.
W ubiegłym roku sprawę trzeba było zawiesić, bo do głównego inspektora sanitarnego trafiło odwołanie od decyzji inspektora wojewódzkiego. Jednak główny inspektor podtrzymał decyzję niższej instancji.

Mieszkańcy miasta nie mogą żądać ode mnie, żebym zabronił inwestycji, ale mogą jeszcze odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – podpowiada burmistrz. – Jeśli dysponują konkretnymi argumentami, kolegium na pewno rozważy tę sprawę.

DZIENNIK ŁÓDZKI, 2007-01-11
TEKST : (JKK)

 • piyok

  Ludzie poczytajcie trochę o elektromagnetyzmie oraz publikacje naukowe na temat szkodliwości nadajników oraz telefonów gsm dla środowiska i organizmów żywych.
  Mózg wam się czasem nie przegrzewa od gadania przez telefony komórkowe??
  Albo wasze dzieci nie świecą w nocy po tym gdy stoją przy kuchence mikrofalowej grzejąc sobie mleko??

 • milo

  ja bym nie chcial ze wzgledu na spadek wartosci gruntu

 • szpiq

  Ja mieszkam niedaleko takiego nadajnika już sporo lat, odkąd go wybudowali. Nie odczuwam jakiś zmian w organizmie. Jedyne co to tvp1 śnieży…ale rekompensuje to możliwość podsłuchiwania rozmów sąsiadów 😉 Spokojnie…

 • FenX

  Aż dziwne, że nasi kochani mieszkańcy zostają postawieni przed faktem dokonanym. Sprawa była, ucichła.. i nagle się okazuje, że już właściwie „musztarda po obiedzie” i trzeba walczyć o swoje racje gdzieś po samorządach.
  Drogi Panie G.! Uważam, że burmistrz, a zarazem przedstawiciel tego miasta powinien takie sprawy załatwiać zmieszkańcami osiedla, a nie stawiać ich na ostrzu noża i słać po jakichś kolegiach. Bierzesz Pan pieniądze, to weź Pan bądź człowiekiem i nie bierz jeśli nie wiesz po co!

 • Jarzebinka

  Witam !! Co do tego masztu to faktycznie lekka przesada jak by nie bylo miejsca na to gdzie indziej niedlugo na Placu Jana Pawla postawia .HI Ludzie nie dajcie sie !!!!!