Niemieckie tramwaje będą wozić ozorkowian

7
21

Trzy wagony tramwajowe typu GT8 przyjechały w tym tygodniu do zajezdni Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej na Helenówku. Od 2 listopada mają wyruszyć na linię 46 łączącą Ozorków i Zgierz z Łodzią.
Pierwszy wagon pojawił się na trasie 46 w czerwcu. Spółka komunikacyjna wypożyczyła go do testów z niemieckiego Freiburga. Wagon kursował tam przez 30 lat, ostatnio przeszedł kapitalny remont. Niemiecki przewoźnik zaczął jednak wymieniać tabor, więc starsze wagony wystawił na sprzedaż po atrakcyjnej cenie.

Testy wypadły pomyślnie, więc zdecydowaliśmy się na zakup trzech kolejnych wozów – mówi Andrzej Grzelak, kierownik zajezdni na Helenówku. – Wagon był sprawdzany w różnych warunkach i mimo kiepskich torów na trasie do Ozorkowa radził sobie znakomicie.
Tramwaje GT8 są bardzo obszerne – mają dwa przeguby, zabierają 300 pasażerów. Mogą rozwijać prędkość do 70 km/h. Są nowocześniejsze od eksploatowanych obecnie przez MKT przegubowców z chorzowskiego Konstalu. Są też niezawodne, czego nie można powiedzieć o polskich wagonach.

Trzy nowe nabytki pojawią się na trasie po 1 listopada. Łącznie będą tu kursować 4 niemieckie wagony na 14 tramwajów obsługujących codziennie linię 46.

Źródło: Express Ilustrowany, (JAZ)
Data publikacji: 28.10.2006

 • szpiq

  j/w ;P

 • romulus

  Wprowadzenie zasad rejestracji na stronie Ozonet , popsuło Ozonet. Kiedyś ta strona tętniła życiem , teraz traktowana jest bardziej jak gazeta.Stała się smutna i bezbarwna.

 • monkey

  bo co teraz nie mozesz pobluznic, powyzywac? heh bo kazdy bedzie wiedzial kim jestes, moim zdaniem to bardzo dobrze ze jest rejestracja, ublizac mozna sobie przez prywatne wiadomosci a nie na forum publicznie tak jak to mialo miejsce wczesniej

 • klaudiusz

  po wyborach sie zmieni:-)

 • romulus

  Tak tylko teraz będziesz mógł podyskutować co najwyżej z samym sobą , a jak ktoś będzie chciał wyzywać drugiego to napewno nie powstrzyma go rejestracja. Rejestracja uczyniła Ozonet mniej popularnym. Pozdrawiam.

 • Gn4

  po wyborach się zmieni ozoadmin

 • eyesofcat

  z całym szacunkiem dla OzoAdmina,ale dobre to było 😉