Bezpieczniej na Gębickiej

1
23

Właściciele posesji przy ulicy Gębickiej w Ozorkowie nie będą już narażeni na potrącenie przez samochód w drodze do swoich domów. Za kilka dni rozpocznie się długo oczekiwany remont tej ulicy. Pod jezdnią ułożone zostaną nowe rury wodociągowe, powstanie też sieć kanalizacyjna – zarówno sanitarna, jak i deszczowa.

Do wszystkich posesji doprowadzone zostaną przyłącza mediów. Podłączenia do budynków właściciele działek będą musieli wykonać we własnym zakresie. Po położeniu rur przewidywane jest odtworzenie nawierzchni jezdni i budowa chodnika. To powinno ucieszyć pieszych, którzy do tej pory – z braku chodnika – chcąc uniknąć potrącenia przez samochód musieli brnąć poboczami w wysokiej trawie.

W tym roku – do końca listopada – wyremontowana zostanie pierwsza część ul. Gębickiej – od skrzyżowania z krajową „jedynką” do ul. Młynarskiej. Pozostała część – do ul. Łęczyckiej – przewidziana została do modernizacji w przyszłym roku.

Źródło: Express Ilustrowany, (JAZ)
Data publikacji: 21.10.2006

  • stachu0067

    cieszy mnie każda inwestycja którą rozpoczynają w naszym mieście ale mam pytanie czy aby to, że na ulicy Młynarskiej stoi dom pana Mirowskiego(byłego dyr. latony obecnie kandydat na burmistrza miasta) nie wpłynął na fakt rozpoczęcia prac od tej własnie strony.A co do bezpieczęństwa na ul.Gębickiej to bez zamontowania tzw.spowalniaczy nie może być mowy już dzisiaj auta jeżdzą tam ponad 80km
    pozdrawiam i myślę że w roku2007 nie zabraknie pieniędzy na dokończenie inwestycji (jeden zadowolony to zamało)