2
45

Pronar Hajnówka – Bzura Ozorków 0:3 (15:25, 26:28, 22:25)
Pozostałe wyniki oraz tabela

Zespół MKS Bzura Ozorków odniósł cenne, trzecie z kolei, zwycięstwo nad Pronarem Osir Hajnowka 3:0. Tym cenniejsze, że odniesione na parkiecie rywala. Pierwszy set zakończył się wyraźnym zwycięstwem Bzury do 15. Jednak kluczowym setem dla przebiegu całego spotkania był set drugi. Rozluźnieni ozorkowianie popełniali więcej błędów, ale ostatecznie wygrali na przewagi do 26. Ostatni set to zwycięstwo zawodników z Ozorkowa bez historii do 22.

Zawodnicy Bzury grali bardzo dobrze i zwycięstwo było zasłużone. Szczególnie należy wyróżnić Marcina Sadeckiego, który kończył większość piłek. Na boisku zaprezentował tylko jeden nowy zawodnik Bzury Sławomir Krypel, zabrakło Krzysztofa Domagały (kontuzja pleców) i Damiana Parkitnego (na treningu skręcił nogę). Na miano czarnego konia w drużynie MKS zasłużył Piotr Janiak, który pierwszego seta zakończył asem serwisowym, a drugiego skutecznym blokiem. Nawet żywiołowo reagująca publiczność nie potrafiła zmobilizować drużyny Hajnówki do wygrania chociaż jednego seta. Najlepszy w drużynie Pronaru był Sebastian Wójcik. Oczekiwania kibiców zawiedli natomiast inni pozyskani przed sezonem zawodnicy Maciej Alancewicz i Piotr Niemiec.

Takie rozstrzygniecie meczu potwierdza po raz kolejny opinię, że sparingi przedsezonowe nie oddają tego jak na początku będzie się spisywać dana drużyna. Kolejny mecz Bzura rozegra przed własną publicznością z BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała i wtedy okaże się czy zawodnicy potwierdzą wysoką formę.

Bzura: Antosiak, Sęk, Kałużny, Sadecki, Pietrzak, Wójcik, Krypel (libero) oraz Janiak, Grabarczyk.

Pronar: Woroniecki, Alancewicz, Gołębski, Niemiec, Wójcik, Babińczuk, Łyczko (libero) oraz Saczko, Aleksandrowicz.

Sędziowie: Krzysztof Łygoński (Gdańsk) i Grzegorz Khler (Gdynia)

Źródła: Moderatorvolley.eu, siatka.org