Kanalizowanie Sokolnik

4
20

Znana miejscowość rekreacyjna Sokolniki w gminie Ozorków zostanie skanalizowana. Jeszcze w tym roku ma powstać projekt realizacji inwestycji, natomiast w przyszłym mają ruszyć pierwsze prace. Kolektor wykona gmina, natomiast przyłącza do posesji – mieszkańcy na własny koszt.
Jest to ogromna inwestycja obejmująca budowę kanału odpływowego w 119 ulicach – mówi Władysław Sobolewski, wójt gminy Ozorków. Szacujemy, że koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 30 milionów złotych. Na ten cel chcemy pozyskać pieniądze z funduszów strukturalnych Unii Europejskiej.

Wójt gminy i burmistrz Ozorkowa zawarli porozumienie, na mocy którego ścieki z Sokolnik będą odprowadzane do sieci w Ozorkowie i dalej do tamtejszej oczyszczalni ścieków. Miejscem połączenia obu kolektorów ma być ulica Grzybowa i Graniczna w Ozorkowie.

Mieszkańcy Sokolnik od lat domagali się kanalizacji. Władze gminy wstrzymywały inwestycję ze względu na duże koszty budowy i problemy techniczne związane z koniecznością dostosowania średnicy rur do odbioru zróżnicowanej ilości ścieków w sezonie letnim i zimowym.

Sokolniki to cicha miejscowość położona w otoczeniu lasów. Na stałe mieszka tu 600 osób. W okresie wakacyjnym na wypoczynek przyjeżdża dodatkowo 800 letników, którzy posiadają tu działki rekreacyjne.

Źródło: Express Ilustrowany, (DJ)
Data publikacji: 7.10.2006

 • ~Trzcina

  >>Na stałe mieszka tu 600 osób. W okresie wakacyjnym na wypoczynek przyjeżdża dodatkowo 800 letników, którzy posiadają tu działki rekreacyjne.

 • ~Klaudiusz

  taka malutka wioska a bedzie miala kanaplizacje… na zgierskiej chyba najdłuższej ulucy w ozo jeszcze długo niebedzie…

 • szpiq

  narazie są chodniki 😉

 • ~Trzcina

  Kiedy były przeprowadzane te statystyki? bo na pewno nie w tym wieku…