II Miting Lekkoatletyczny

0
22

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji w Zgierzu odbył się II Halowy Miting Lekkoatletyczny, w którym wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii zajęciowej z całego Powiatu Zgierskiego oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka – Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu.
Spotkanie kwotą 2,5 tysiąca złotych dofinansował Powiat Zgierski. Na zakończenie zawodów Starosta Zgierski – Grzegorz Leśniewicz wręczył wszystkim drużynom puchary oraz nagrody: kosze do gry w koszykówkę, worki treningowe, komplety do tenisa stołowego oraz pamiątkowe drobiazgi.

W sportowych zmaganiach wzięły kilkuosobowe drużyny z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ozorkowie, Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, Rąbieniu oraz drużyna ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Uczestnicy konkurowali miedzy innymi w rzucie do kosza, biegu w worku, slalomie, przeciąganiu liny, rzutach woreczkami itp. Po kilkugodzinnych zmaganiach jury wytypowało zwycięzców:

I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zgierzu
II miejsce – WTZ w Zgierzu
III miejsce – WTZ w Aleksandrowie Łódzkim
IV miejsce – – WTZ w Rąbieniu
V miejsce – WTZ w Ozorkowie

Mimo tej klasyfikacji, każda z drużyn otrzymała takie same nagrody, gdyż, jak przyznają organizatorzy w tym mitingu wszyscy są zwycięzcami. Spotkanie zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, przy wsparciu zgierskiego starostwa.

powiat.zgierz.pl