Na razie remontu nie będzie

3
28

Planowana przebudowa placu Jana Pawła II znacznie się opóźni. Burmistrz postanowił unieważnić rozstrzygnięty już przetarg na tę inwestycję.
Remont placu miał obejmować kanalizację deszczową i sanitarną, wodociąg i wymianę nawierzchni. Po rozstrzygnięciu przetargu jedna z firm, która brała w nim udział, złożyła protest. Zdaniem właścicieli tej firmy, przedsiębiorstwo które wygrało konkurs, podało w rozliczeniach niewłaściwą stawkę VAT. Wokół placu są budynki mieszkalne i usługowe, musimy więc zlecić ekspertyzę, która pokaże, jaka stawka VAT jest właściwa. Paradoks polega na tym, że oferta, która wygrała przetarg, mimo naliczenia wyższej stawki i tak była o prawie 100 tys. zł tańsza od konkurencyjnych – wyjaśnia burmistrz Piotr Giziński.

Nowy przetarg będzie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: Dziennik Łódzki, (JKK)
Data publikacji: 21.08.2006

  • ~szpiq

    wiedzialem! jak nie urok to sraczka, bez knocenia o jakies przetargi ze jakieś błędy, kazdy wie ze pieniadze poszly!!….w las, modernizacja placu odbywa sie od 5 lat i od 5 lat wymioniono tylko jedną ławeczke tę małą zieloną co na placu stoi… buahahah no kompromitacja…

  • ~mandray

    a ja nawet nie wiedziałam, że coś wymienili 😛

  • ~anna

    a miało być tak ładnie!!!