Będą worki na śmieci

14
18

Od poniedziałku pracownicy Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego będą chodzić po domach i rozdawać worki do selektywnej zbiórki odpadów. W osobne foliówki mieszkańcy zbierać będą: szkło, plastik i makulaturę. Tak posegregowane odpady, będą odbierane od nich za darmo. Zbiórka prowadzona będzie w dzielnicach domków jednorodzinnych, gdzie nie ma wysepek z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów. Akcja jest częścią unijnego programu „Czyste miasto, czysta przyjemność”. W ramach tego samego programu w połowie sierpnia do lokalnej gazety „Wiadomości Ozorkowskie” dołączony zostanie zestaw łopatek i rękawic do zbierania psich odchodów.

Źródło: Express Ilustrowany, (DJ)
Data publikacji: 29.07.2006

 • ~szpiq

  brawo! to mis ie podoba! 🙂 ale zresztą…wszyscy wiemy o co w tym wszystkim chodzi… 😉

 • ~jacek

  Tylko dlaczego ta akcją będą objęte osiedła domków jednorodzinnych a nie całe miasto?

 • ~hmm

  Chyba głównie dlatego że ciężko sobie wyobrazi żeby ktoś mieszkający w bloku znalazł w domu miejsce na 3 – mimo wszystko spore – worki. :] podejrzewam że to o to chodzi.

 • ~Jacek

  99% osób mieszkających b lokach trzyma śmieci w szafce z butlą gazową. A tam jest dużo miejsca. Tak na marginesie ni są to duże worki. Jestem zdania, że warto objąć tą akcją całe miasto. Zaczynamy tonąć w brudach które nie są posegregowane. Segregacja śmieci pozwoli na odzyskanie ich. Na przetworzenie. W Niemczech np. segregacja śmieci jest również w blokach. A tu w Polsce ciągłe narzekania, że np. nie ma miejsca. Warto znaleźć to miejsce. Zróbmy to dla Ziemi.

 • ~Adam

  Ja segreguję śmieci (wyróżniam tworzywa sztuczne) już od lat, nawet gdy wcześniej w moim pobliżu nie było specjalnych pojemników.
  I dziękuję – nie biorę tych folióweczek do każdego drobiazgu (moi sprzedawcy już się nauczyli i mi nie pchają).

 • ~Jacek

  To prawda. te folióweczki to kolejny problem. Wszędzie je wciskają. Dobrze, że na osiedlach stoją kontenery na butelki plastikowe i te owe folióweczki. Przydałyby się jeszcze kontenery na szkło, papier, metal i na odpady biologiczne. Na sprzedaży tych „śmieci” można zarobić. Ale to nie do tego miasta. Wystarczy odmalować stare kontenery i już można segregować. Nie trzeba przetrzymywać worków w domu. Chętnie popracowałbym przy tym projekcie. Mam dużo pomysłów. Ale sądze, że naszych „wyskich” ekologia nie obchodzi.

 • ~anna

  dlaczego z niektórych części miasta zniknęły pojemniki na szkło,papier?ja wiem . Zwrócono uwagę Urzędowi Miasta, że nie opróżniają pojemników!!!No to wzięli i zabrali i już nie ma problemu. Teraz śmiecie leżą w rowach.Ach jaka piękna ta RZECZPOSPOLITA!!!

 • ~Cysiaaa

  genijalny pomysł!!

 • ~Jacek

  I to jest Ozorków właśnie. Z jednej strony wiesza się i ustawia donice z kwiatkami a z drugiej strony śmieci „walają” gdzie popadnie. Nikt z magistratu nie wie chyba, że w mniejszym mieście brud widać bardziej. Nikt nie lubi chyba brudu w swojej okolicy. Ale co to kogo obchodzi….. My tu piszemy na ten temat a urzędnicy zachowują pozory, że coś robią.

 • ~szpiq

  a jak wygląda las?? myśle że nie obarczajmy winą władz miasta! to ludzi wina, to ludzie wywalają to na ulice! i jedynych ktorych trzeba winić to ludzi! którzy śmiecą!

 • ~Jacek

  Dlatego drogi SZPIGU ta spowodowałaby, że ludzie na dużą skale (a nie tylko w domkach jednorodzinnych) nauczycliby się porządku, czystości. A to już jest pora na to w Ozorkowie. W kilkunastu miastach Polski już segregacja jest od kilku lat (2-3) i przyniosła pozytywne zmainy.

 • ~anna

  chyba szpigu nie rozumiesz o czym piszemy.
  W jednym masz rację, śmiecie wyrzucają ludzie, ale władza miasta jest po to, by społeczeństwo wychowywać i wystawić kosze do segregacji śmieci.
  Taki „Pan Śmieć” za trzecim razem wrzuci śmiecie do kosza a nie zostawi w lesie i miasto bedzie czyste. Teraz rozumiesz?

 • ~szpiq

  Ja to rozumiem, ale najpierw ludzi trzeba nauczyć kultury i czystości (czego bardzo brakuje). Najpierw nauczyć wogóle wyrzucać śmieci…myślisz że „Pan Śmieć” za którymś razem wyrzuci butelką do kosza? nie sądze… na banerach(tych zielonych) proponuję umieścić szczęśliwą i roześmianą o rodzine zyjącą w czystości (biel),a co do psich odchodów proponuje takie hasło! „A jak ja bym pod Pani/Pana oknem tak nasrał…?” 😀 uderzające 🙂

 • ~Jacek

  Mylisz sie SZPIQU. Sprawa segregacji śmiecia załatwia tu wszystko. I człowiek będzie nauczony wyrzucać śmieci i segregować je. Jesteś wulgarny. Nie można do ludzi mówić w reklamie, lub projekcie o „sraniu”. Pomysl zaczym coś napiszesz. Projekt segregacji śmieci jest prosty. Nie trzeba dużo finansów na to a mozna i na tym zarobić.