Nielegalny dymek z Ozorkowa

13
44

Po majowych podwyżkach cen wyrobów tytoniowych wrasta liczba klientów poszukujących nielegalnie sprowadzanych, a więc tańszych papierosów.
Widać to na łódzkich targowiskach oraz na rynku w Ozorkowie, znanym w Łodzi z „dobrych” cen tytoniu.
Klientów mam więcej niż towaru – opowiada handlarz z Albanii, sprzedający tytoniową kontrabandę na ozorkowskim ryneczku. Papierosy przemycane są najczęściej z Ukrainy, ale także z Serbii (gdzie trafiają z Turcji). Ich kupno nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy rano pojawić się na którymś targowisku, a rynkowy „naganiacz” zaprowadzi nas do odpowiednich osób. Ceny są rzeczywiście konkurencyjne. Królują dwie marki: LM oraz Ronsony. Te pierwsze kosztują na targowiskach w Łodzi 4 zł (w sklepie od 4,85 do 5,50 zł), drugie po 3 zł (w sklepie od 3,30 do 4,05 zł). Na Malboro nie ma chętnych, bo za drogie.

Najtańszy tytoń w całym regionie jest na rynku w Ozorkowie. – Przyjeżdżają do mnie ludzie z Łodzi i okolic – zapewnia Albańczyk. LM ma po 3 zł, Ronsony po 2,7 zł.

Specjaliści ostrzegają, że zawartość substancji smolistych tych papierosów często przekracza 10 mg, czyli dawkę dopuszczaną przez Ministerstwo Zdrowia. – Ten tytoń nie podlega niczyjej kontroli, a więc substancji szkodliwych może być naprawdę dużo – powiedziano nam w Laboratorium ds. Krajowej Kontroli Substancji Szkodliwych w Wyrobach Tytoniowych.

W nielegalnym handlu tytoniem nie przeszkadzają nawet regularne kontrole Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Łodzi.
Nie ma tygodnia, abyśmy nie rekwirowali jakiś przemyconych papierosów – mówi Emilia Marciniak, rzecznik prasowy Izby Celnej. – Proceder ten utrzymuje się jednak wciąż na wysokim poziomie, bo kary finansowe są niskie i osoby handlujące ciągle wracają.

Źródło: Express Ilustrowany, (AA)
Data publikacji: 14.06.2006

 • ~ozorkowianin

  ulica na zdjęciu nazywa sie ignacego starzyńskiego

 • Ozo_Admin

  Dzięki za zwrócenie uwagi. Poprawiłem.

 • ~szpiq

  specjalnie piszą że ten tytoń szkodzi zdrowiu bo ilość substancji smolistych przekracza norme…to bzdet- niesluchajcie tego piepszenia za przeproszeniem, polska okrada nas wiec wy okradajmy polske WALCZYĆ ZE ZDZIERCAMI! PALCIE PRZEMYCANE PAPIEROSY!

 • ~raju

  palimy!

 • ~Adam

  Nie ma co się truć, szkoda życia; a i pieniądze nie lecą z dymem.

 • ~KTOS Z OZO

  piszecie o problemie ale nikt nie zauważa tego że jakoś ani policja ani ludzie burmistrza – brygada specjalna straz miejska „nie widza” a moze nie chca widziec tego tematu

 • ~szpiq

  a po co widzieć? przeciez oni sami na tym korzystają, ja niewidze w tym nic zlego a wręcz popieram!

 • ~Bruno

  To samo można powiedzieć o handlu nielegalnym oprogramowaniem, filmami i muzą. Policja, Straż miejska sami z tego korzystają.

 • ~Andrzej

  Mało sie znasz kolego Bruno-pragnę cię poinformować, że w Policji są kontrole pod kątem legalności oprogramowania. Wobec tego odgórnie wprowadzono nakaz posiadania legalnego oprogramowania na komputerach, które są prywatne a służą policjantom w pracy . I tak jest-wystarczy popytać się policjantów.Więc zanim coś napiszesz to zastanów się.

 • ~KTOS Z OZO

  moze i oprogramowanie maja legalne ale napisz czy policjanci maja legalne wszystkie filmy na dvd i cd z muzyka, chetnie poczytam

 • ~Julia

  Witam. Ja zupełnie nie na temat. Ale przy dziale o Dniach Parzęczewa nie było chyba miejsca na komentarze…Więc piszę tutaj.. Dziś o 19.45 odbył się koncert zespołu „Strefa zero” z Poznania… Byli SUPER! Mam więc ogromną prośbę..:9:9 Czy ktoś tutaj mógłby dowiedzieć się o jakikolwiek kontakt z nimi, jakiś może link, gdzie byłą by choćby najmniejsza wzmianka o nich..Bo gdzieś napewno jest…:sad: Na stronie gminy Parzęczewa też już byłam..:sad: BŁAGAM O KONTAKT Z NIMI !!!!

 • ~Miesz.Ozo

  Brak świeżych informacji.
  P.S: Czyżby nastąpił brak wydarzeń w mieście, gminie i powiecie???.

 • Ozo_Admin

  Ciepłe dni, życie prywatne i szkolenie z negocjacji 😉 Jutro pojawi się coś nowego. M.in. rozkład wąskotorówki 🙂