Nowe kluby piłkarskie w Łódzkiem

14
61

Wprawdzie kluby piłkarskie w ostatnich latach nie mają lekko, ale w okręgu łódzkim nie jest tragicznie. W ubiegłym roku zaledwie trzy zbankrutowały
Mimo kłopotów finansowych, u nas więcej klubów powstaje niż upada – twierdzi Adam Kaźmierczak, kierownik biura Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W okręgu łódzkim jest 96 klubów występujących od II ligi (Widzew, ŁKS) do klasy B. W ubiegłym roku padły trzy kluby: Bzura Ozorków, Has Wartkowice i Czarni Kutno. Drużyna z Ozorkowa mogła walczyć nawet o awans do III ligi, ale kłopoty finansowe oraz nieporozumienia wśród działaczy spowodowały, że klub przestał istnieć. – Na szczęście nie do końca, bo seniorzy zostali przekazani do Orła Parzęczew – wyjaśnia Kaźmierczak. Los Bzury podzielili zawodnicy Hasa, którzy zostali przekazani do Górnika Łęczyca.

Działacze RKS Radomsko (piotrkowski OZPN) w trakcie sezonu wycofali drużynę z III ligi. Juniorzy zostali przekazani do UKS Mechanik Radomsko. Od nowego sezonu RKS ma przystąpić do rozgrywek w V lidze. Dla porównania w okręgu skierniewickim zbankrutowały Styl Michowice i Pałac Nieborów, a w piotrkowskim – UKS Zalesice i Orion Borowiecko.

W okręgu łódzkim powstały cztery wspomniane kluby, które od jesieni występują w klasie B. Ewenementem w tym gronie jest łódzki Maro, którego utrzymanie w dużej mierze finansuje Rada Osiedla na Rogach. Ozorkowski Tur został założony 7 marca 2005 roku. Klub ma cztery grupy młodzieżowe i jedną seniorską. Na razie Tur rozsławił jego prezes Przemysław Wajer, który wylosował bilet na mistrzostwa świata w Niemczech.

Według Kaźmierczaka klub w klasie B potrzebuje około 1-2 tys. zł miesięcznie Piłkarze nie otrzymują żadnych stypendiów, a opłaty sędziowskie to kwota około 50 zł. Wpłaty do związku za zawodnika wynoszą 8 zł a startowe od drużyny – 300. Funkcjonowanie klubów w zależy od hojności gminy. – Jedna potrafi wspomóc działalność klubu, a innej nie stać na zapłacenie za transport czy wynajem boiska – dodaje Kaźmierczak.

Źródło: gazeta.pl

 • ~bolo

  Jak widać fachowiec podaje , że na klub 6- ligowy potrzeba ok 2tys. zł. na miesiąc co daje ok20tys rocznie . Po co więc TUR-owi aż 60tys. z budżetu miasta, chyba że w tym stworze niby to sponsorzy i niby to działacze będą brać kasę z klubu a nie dawać do klubu. Łobuzerstwo!!!!!!

 • ~Jusko

  ignorujmy zaczepki tego bola, a moze raczej kogos z rodziny W.:-)Gn4 nam na pewno jakies ciekawe fakty opowie jak bylo…

 • ~Jusko

  remonty, boisko, trybuna..miedzy innymi na to pojda pieniadze, orientuj sie troske:-)

 • ~szpiq

  chciałbym cie poinformować że pieniądze pójdą na modernizację stadionu ( która bardzo duzo wyniesie) pozatym, cytuję „Za otrzymaną dotację z Urzędu Miasta w Ozorkowie zostały zakupione: stroje piłkarskie, dresy, dresy przeciwdeszczowe, torby oraz buty sportowe, piłki, sprzęt treningowy niezbędny do prawidłowego szkolenia młodzieży”, zresztą zespół Bzury otrzymywał 80. tys zł
  wszystko masz pan opisane na oficjalnej stronie turu 🙂

 • ~szpiq

  zapomnialem dodać że boisku w lasku też musi byc utrzymywane…

 • ~Oktawian

  O ile sie nie myle za utrzymanie boiska w lasku płaci nadal MOSiR,ale moge się mylić… Jusko skończ już z tym S.W.po co 40 letni facet miałby się z dzieciakami bawić w wypisywanie pierdół ?://

 • ~Gn4

  Bolo spytaj się fachowca o jego pensję i na co ją wydaje. Jeśli na klub sportowy wystarcza 2 tys PLN /m-c, to fachowiec ten powinien zarabiać coś koło 2 złote. W klubie IV ligowym MKP Bzura Ozorków za dynastii S.W 2 tysie to szły na rachunek telefoniczny. Na ale jak w cenę rozmów wliczone jest nagranie na automatyczną sekretarkę sędziego, to Panowie ,o czym tu mówić? :-))).
  Ponoć Orzeł Parzęczew nie udźwignął natężenia rozmów z klubowego aparatu.
  A ciekawostki różniste ze świata rodzimego futbolu będą. :-)))

 • ~szpiq

  nie to sorki, to ja sie pomysliłem 🙂 bo myślałem ze tur 😉

 • ~Jusko

  nie wiesz jakie sztuczki wymyslal S.W aby krecic swoje lody:-)poezja, fantazje do takich rzeczy ma nie z tej planety:-)nie na darmo dawno temu pewni juniorzy mowili na niego „zaczarowany olowek”

 • ~Oktawian

  no może, rzeczywiście go nie znam… 😉

 • ~bolo

  Och dzieciaki drogie ten dwulicowiec M****(Gn4)was omamił a wy mu wierzycie i piszecie takie bzdury

 • ~Gn4

  A nawet jestem trzylicowiec :-)…buhaha

 • ~Oktawian
 • ~zawodnik

  Rosanow- TUR Ozorkow 1:1