Ozorków zagrał głośno!

9
25

Tegoroczny WOŚP zagrał naprawdę głośno, pobijając zeszłoroczny wynik zebranych pieniędzy (18 472,91 zł) o ok. 7 tys. (nie jest jeszcze znana ostateczna kwota).
Zobacz zdjęcia w OzoGalerii
Trzon ozorkowskiego sztabu tworzyli członkowie Stowarzyszenia EKOMED. Imprezy towarzyszące XIV Finałowi w Ozorkowie rozpoczęły się juz w sobotę. Odbył się m.in. Komputerowy Konkurs w skokach narciarskich, w którym wzięło niestety udział tylko dwóch uczestników. Najważniejszym sobotnim wydarzeniem było przedstawienie „Nauczyciele Dzieciom”, które obyło się w Miejskim Ośrodku Kultury. Zdjęcia można obejrzeć oczywiście w OzoGalerii.

Dzień Finału rozpoczął się Konkure bezpiecznej jazdy o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa. Tym razem frekwencja była większa, udział wzięło siedem osób. Zwyciezca był bezkonkurencyjny, bijąc rywali o ponad minutę. Konkurecja polegała na przejechaniu samochodem odpowiednim torem jazdy, zaparkowaniu równoległym tyłem i na powrocie na miejsce startu. To wszystko z piłeczkami tenisowymi na wycieraczkach, które nie mogły spaść podczas jazdy.

Koncert Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ozorkowie rozpaczął się o godz. 16 w MOKu.
Prowadził go, specjalnie na tą okazję, wynajęty konferansjer Rafał Tomczyk, który bardzo umiejętnie podgrzewał atmosferę i zachęcał do wspólnej zabawy.

Zespół Canoe zagrał jako pierwszy. Jego żywe piosenki żeglarskie podbiły serca zgromadzonych.

Nie mogło zabraknąć prezentacji dorobku artystycznego placówek kulturalnych z naszego miasta. Zaprezentowały się m.in. młodzi tancerze w Polonezie i Krakowiaku, zespół tańca nowoczesnego, solistki oraz zespół harcerski „Iskierka”.

O godz. 20 w całej Polsce zapłonęło Światełko do Nieba. My mogliśmy je podziwiać na Placu Jana Pawła II. Szkoda, że tak krótko.

XIV Finał WOŚP zakończyły występy zespołów rockowych Eksperyment, Washing Machine, AHAJA oraz Whispering.

 • ~fenx

  było zajefanie fajnie… a dlaczego? … przecież to oczywiste… na wszystko składacie się WY – wolontariusze. A kaska dla dzieci.. hmm miodzio, mam nadzieję, że nasz „skromny” wkład w Fundację WOŚP pozwoli uratować życie jakimś dzieciakom 🙂 Sie Ma

 • ~Ozorkowianin z daleka

  Dlaczego wladze w Ozorkowie nie naglasniaja ukonczenia przychodni dla dzieci niepelnosprawnych przy ulicy Lotniczej.Lepiej zaczac budowac od nowa,a moze nikt w tym juz nie ma swojego interesu?Wstyd,dla ludzi ktorzy udaja slepych

 • ~mieszkaniec

  Ozorkowianin poczekaj jeszcze 2-3 miesiace bedziesz mial koncert zyczen przedwyborczych i duuuuuuzo kiełbasy…….wyborczej. pozdro

 • ~Ozorkowianin z daleka

  Ta kielbasa bedzie w sztucznym flaku,jak i Ci co ja rozdaja.pozdro….

 • ~Adam

  A teraz powrót do zasadniczego tematu:
  Niesktomnie zdradzam, że wśród zebranych darów jest „moje” ponad 309 złotych i śradowe ilości euro – jedna z najwyższych ozorkowskich kwot!
  Cieszę się, bardzo, że mogłem włączyć się w XIV Finał WOŚP.

 • ~Sybilian

  Konferansjer, był do dupy, ale i tak 100 razy lepszy niż Pani Frątczak

 • ~mloda

  a mi sie tam najbardziej podobal wystep whisperingu sa zajebisci

 • ~Krzysiek

  a dla czego nie grała ahaja?
  a może coś mnie ominęło !

 • ~mloda

  nie mogli bo jeden z czlonkow zespolu musial wyjechac ale nie maja czego zalowac