Na koniec rundy z liderem

3
17

Meczem z beniaminkiem ligi Bzurą Ozorków drużyna Jadaru Radom pożegna oficjalnie rok 2005 i pierwszą rundę rozgrywek. Radomscy kibice bardzo liczą na to, że konto drużyny znów powiększy się o komplet punktów Kończy się siatkarski maraton, jaki Wydział Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej zafundował pierwszoligowym zespołom. Po sukcesie z Avią Świdnik oraz męczącej, ale zakończonej pełnym sukcesem wyprawie do Sulęcina radomianie podejmą przed własną publicznością Bzurę Ozorków. To będzie trzeci mecz w ciągu tygodnia.

Jadar ze sporą przewagą lideruje tabeli i ma realne szanse, by odnieść trzynaste zwycięstwo. Takim dorobkiem nie może pochwalić się żaden z zespołów ligi. To wystarczający powód, by docenić wartość drużyny i po raz ostatni w tym sezonie obejrzeć siatkarzy w akcji.

Bzura gra w lidze w kratkę. Z analizy dotychczas rozegranych spotkań wynika, że bez większych problemów radziła sobie z łatwiejszymi rywalami, natomiast kompletnie zawodziła w pojedynkach z czołówką ligi. W ostatnim meczu beniaminek uległ Chemikowi Bydgoszcz 2:3, ale jeden urwany punkt i tak bardzo ucieszył siatkarzy i kibiców z Ozorkowa. Z pomeczowych opinii wynikało, że był to jeden z lepszych meczów rozegranych we własnej hali.

Sobotni rywal Jadaru to zespół bez gwiazd, wielkich nazwisk, a wszystko, co może przeciwstawić wyżej notowanemu przeciwnikowi, to ambicja i wola walki. Czy wystarczą one jednak na silny Jadar?

Z odpowiedzią na to pytanie należy poczekać do sobotniego wieczora. Mijający tydzień dla radomskich siatkarzy pod względem sportowym był na pewno udany. Kosztował ich jednak sporo wysiłku. W ciągu dwóch dni przebyli kilkaset kilometrów. Na własnej skórze odczuwają też skutki wymiany stolarki okiennej w hali MOSiR-u. W obiekcie jest teraz znacznie niższa temperatura niż zwykle, co utrudnia prowadzenie zajęć. Nawet jeśli uwzględnimy wszystkie obiektywne problemy, radomianie mają i tak wystarczająco dużo atutów, aby pokonać Bzurę i w dobrych nastrojach zakończyć mijający rok i pierwszą rundę rozgrywek.

Źródło: siatka.org

  • ~Oktawian

    Licze na seta 🙂 co nie oznacza,ze chcialbym zeby wygrali 🙂

  • ~Irokez

    Serdeczne gratulacje dla całej drużyny za pierwszą rundę. W meczu z Jadarem nie ma co liczyć na zdobycz punktową. Potrzebny jest 1 set by wyprzedzić na półmetku Gorzów (w meczu rozegranym awansem pokonali Pronar 3:0). Pozdrowienia!!!

  • ~Oktawian

    a tyn znowu i wcale nie mowie tu o Irokezie :] najlepiej moj kolego po fachu bedzie jak sie weźmiesz za swoją gre bo ostatnio widze wchodzisz na gora 2pkt w meczu