Znikają płyty chodnikowe

23
50

Na jednej z głównych ulic Ozorkowa – Starzyńskiego – wymieniane są płyty chodnikowe. Ekipa Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego układa tu kostkę brukową. Prace potrwają jeszcze dwa-trzy tygodnie, o ile wcześniej nie spadnie śnieg.
Mamy zlecenie wymiany chodnika po jednej stronie ulicy, od mostu na Bzurze do placu Nowy Rynek – mówi prezes OPK Krzysztof Gawroński. Mamy zlecenie wymiany chodnika po jednej stronie ulicy, od mostu na Bzurze do placu Nowy Rynek – mówi prezes OPK Krzysztof Gawroński. – Łącznie jest to półtora tysiąca metrów kwadratowych. Kostkę zakupiło miasto, my dajemy ekipę fachowców. W trakcie wymiany chodników będziemy także przebudowywać wjazdy do posesji, ułożymy również kostkę przed pawilonem handlowym, czyli popularną „stodołą”.

Na przyszły rok planowana jest wymiana chodnika po drugiej stronie ulicy Starzyńskiego.

Źródło : Express Ilustrowany, (jaz)
Data publikacji: 29.10.2005

 • ~:

  I znów dobra informacja ale niezapominając u mnie przed bokiem na Sikorskiego też jest już kostka 🙂

 • ~nobody

  i moim zdaniem to baaaardzo ładnie wygląda :DD

 • ~szpiq

  podoba mi sie 🙂 brawo 🙂

 • ~asterix

  miasto nam pięknieje, TUR gra dobrze i pnie się w tabeli, I TAK TRZYMAĆ WŁADZO

 • ~szpiq

  tyyyyn co 🙂 a siatkówka? 😀 jest super 😀

 • ~ktosik

  Słyszałem, że druga strona też ma być robiona kostką (od mostu do „Kanapy”) oraz po zrobieniu Aleji Unii, która sie zacznie na początku nowego roku będą robione „Alejki” tylko najpierw muszą przebudować Plac Jana „Pawła II co też sie zacznie na początku 2006 r ! Tak trzymać władzo !!!

 • ~aniulka

  hehs…jak ja lubie ,,koniec kadencji,,…..

 • ~Stephanek

  Fajnie, dobrze, że coś się dzieje w tej sprawie. Ale jak już układają kostkę to mogliby zachowac jakąś konsekwencję kolorystyczną przy ulicy Sikorskiego. Położyli kostkę czerwoną, a 100 metrów dalej kładą szarą. No ale może się czepiam.

 • ~_igor_

  dla mnie to jest wielka głupota, chodnik ktory był do tej pory by nam jeszcze posłużył dobre pare lat, napewno są w ozo inne inwestycje na które powinny byc przeznaczone te pieniadze, np. dziurawe drogi

 • ~tom

  Na Sikorskiego 🙂 układa spódzielnia mieszkaniowa czyli urząd miasta raczej niewiele ma do tego :-))
  Jak dla mnie super ,gdyby się zająć jeszcze jak mówi „igor” drogami ,by było jeszcze lepiej 🙂 kodencja leci trzeba nabić sobie punktów 😀 ,ale akurat popieram w 100 % 5+ :-))))

 • ~cierpliwy

  skoro na Starzyńskiego kostke uklada UM a na Sikorskiego SM to kto ulozyl kostkę w rejonie bloku gdzie mieszka nasza najwyzsza wladza? czy to tez bo zbliza sie konic kadencji ?

 • ~Miesz.Ozo

  Czyli uważasz, że jak ktoś ma syrenkę i nadal ją użytkuje, to nie powinien nabywać innego, lepszego auta??? -ponieważ to jest jeszcze „sprawne”, i da się tym jeszcze pojeździć siedem lat???,/pozdrawiam

 • ~ktosik

  „najwyższa władza” mieszka przy Medyku w bloku OPK (ul. Westerplatte) żeby coś pisać trzeba sprawdzić i wiedzieć co pisac, a nie głupoty co świadczy o złej woli albo ktoś Cię podkręca ( chyba komuchy)

 • ~ktosik

  wokół tych bloków na Westerplatte nic nie było robione i nie ma żadnej kostki, wiec nie wiem o co Ci chodzi …. ??

 • ~***DominiQue***

  spieracie sie o bzdury, głupoty, i zupełnie nie potrzebnie..bo przecież tylko gderacie a i tak nic nie zmienicie!!! nie pozdrawiam

 • ~Miesz.Ozo

  To są po prostu komentarze i tyle nasze co w nich napiszemy, a ekipy rządzące i tak zrobią
  co mają zrobić -to oczywiste.
  Ale zauważ ,że coś nie coś można sie dowiedzieć o naszym pięknym mieście z tego -co jak nazywasz „gderania” i spierania się./hej

 • ~pbp

  Bądź co bądź za rok wybory …. więc niech się społecznosci lokalnej zapisze w pamięci kawałkiem chodnika.

  Chciałem wywołąć temat … przeczytałem niedawno w expresie nt. odśnieżania dróg w Ozorkowie jak to dobrze wygląda … przepraszam ale od dwóch/trzech lat jeżdzę w każdym miejscu miasta po ubitym wyjeżdzonym sniegu lub jeszcze bardziej niebezpiecznych rynnach lodowych, nikt nic nie odśnież a chodzi mi o główne drogi miasta.

 • ~Miesz.Ozo

  Za rok wybory,-a czy znamy już następce na urząd burmistrza???, może jakaś sugestia.???,!!!

 • ~rychu

  O zapłakanym stanie chodników ciąg dalszy….. Czy na ul. Tkackiej mieszka może preses spółdzielni i większość jej pracowników, albo może ktoś prominentny z urzędu miasta ? Bo tam tylko jak zauważyłem są wymienione chodniki – takie ładne czerwone, żeby panie ze spółdzielni jak chodzą do pracy nie połamały sobie obcasów przy szpilkach. A i jeszcze chodnik jest wymieniony przed wejściem do spółdzielni – brawo tak trzymać – za rok wybory. To już widać z poltyki obecnych władz – wymieniają chodnik na jednej z głównych ulic przy stodole – żeby wszyscy widzieli, że teraz się coś robi, a przez trzy lata nic!!!! Ludzie wpisujcie tu podobne rzeczy, bo ta strona jest martwa!!! Tutaj można wyrazić swoje niezadowolenie. Może jeszcze ktoś to przeczyta. Przecież internet to szerokie medium. Może razem coś wskóramy!!! Zróbmy coś dla tego miasta, a na pewno można tylko trochę dobrych chęci!!!!

 • ~rychu

  Ja tu się przeprowadziłem niedawno z miasta 120 tysięcznego i jestem w głębokim szoku. Tu nic się nie robi dla mieszkańców i dla poprawienia wizerunku tego miasta!!! Kto wybierał tych ludzi w wyborach bezpośrednich do rady miasta i burmistrza ? Skandal! A już w tej spółdzielni to czas się zatrzymał 25 lat temu – wczesny jaruzel!~!!!!!!!

 • ~Miesz.Ozo

  No szkoda rychu, że nie pozostałeś w swojej dotychczasowej -120tysięcznej aglomeracji,- przecież tu taka dziura-jak zauważyłes,
  A co do wyboru na burmistrza,to chyba przekręt jakiś nastąpił, lub jakaś manipulacja, bo jak mi wiadomo to wszyscy głosowali na Janickiego lub na paru tam innych, ale na gizińskiego???-totalna klapa i lipa.
  Ale z tego co wiem to mieszka w Zgierzu

 • ~Miesz.Ozo

  Szkoda wielka, że nikt nie pomyślał również o parkingu równoległym do ulicy, wzdłuż układania tej kostki,-wystarczyłoby zlikwidować te beznadziejne i bezsensowne, nic nie znaczące trawniki, a samą kostkę przesunąć bliżej zewnętrzej strony przyszłego parkingu. Cy ktoś kompetentny weźmie to pod uwagę???.
  Rozwiązałoby to, wielki problem z parkowaniem pojazdów,-przecież nasze miasto się rozwija, w zawrotnym tempie;zawsze w nim pełno kupców i handlowców, teraz ta autostrada, hhmmmm- to trzeba wykorzystać.!!!, czyż nie???.

 • ~rychu

  Miesz.OZO – nie powiedziałem, że dziura – jakbym chciał aglomeracji to zamieszkałbym w Łodzi. chodzi mi tu o wywołanie powszechnej dyskusji, co można zrobić dla naszego miasta. Miasto mi się podoba, tylko krytykuje to że jest zaniedbywane i mało się tu ktokolwiek liczy z mieszkańcami oraz nic się dla nas nie robi – zobacz choćby place zabaw dla dzieci w innych miastach. Pozdro