MKS Bzura trzecia w radomskim turnieju

13
23

Radomski turniej dobiegł końca. Przez trzy dni zawodnicy ośmiu zespołów walczyli o zwycięstwo. Emocje były duże i oczywiscie nie obyło się bez niespodzianek.
Finałowy dzien turnieju rozpoczeli siatkarze BBTS Bielsko-Biała i Skry II Bełchatów, ktorzy zagrali o 7 miejsce.
Zobacz zdjęcia z turnieju w OzoGalerii Bełchatowianie powalczyli tylko w ostatniej partii, którą przegrali ostatecznie do 27. Kontuzji w tym meczu doznał rozgrywający Skry Bartłomiej Neroj, który skręcił kostkę podczas blokowania.

O 5 miejsce zagrał OSIR Hajnówka i NET Ostrołęka. Mecz przebiegał pod dyktando młodych zawodników z Hajnówki, którzy w każdym z setów kontrolowali grę.

W meczu o najniższy stopień podium radomskiego turnieju zagrały drużyny Czarnych II Radom i Bzury Ozorków. Po dobrych występach w grupie B kibice liczyli, że rezerwy wygrają i zajmą 3 miejsce. Niestety beniaminek 1 ligi okazał się lepszy i bardziej dośwaidczony. Zawodnicy Bzury tylko w trzecim secie nieco się rozluźnili i przegrali tą partię do 21. Ostatecznie wygrali 3-1.

Finał turnieju zapowiadał się niezwykle ciekawie. Z jednej strony siatki staneli zawodnicy Avii, ktorzy świetnie spisywali sie w grupie B a z drugiej Czarni Radom. W drużynie gospodarzy nie wystąpił nominalny libero – Paweł Biliński który oczekiwał na narodziny swojego drugiego dziecka. Radomscy siatkarze podeszli do tego meczu mocno skoncentrowani i od samego początku pokazali kto wygra finał. Bardzo dobrze funkcjonował blok, w ataku błyszczał Krzysztof Niedziela a o przyjęcie dbał Sebastian Pęcherz. W połowie drugiego seta na boisku pojawił się Wojciech Żaliński, który popisał się świetną serią zagrywek i pewnymi atakami.

Turniej w Radomiu był ostatnim sprawdzianem formy siatkarzy przed nadchodzącym sezonem. Gra jaką Czarni zaprezentowali w finałowym meczu pozwala mieć duże nadzieje na bardzo dobre występy w lidze i tak oczekiwany przez wszystkich awans do PLSu.
Organizatorzy postanowili przyznać też nagrody indywidualne. I tak najlepszym zawodnikiem Czarnych został Krzysztof Niedziela, Rezerw Czarnych – 17 letni Wojtek Żaliński a Avii Świdnik Wojtek Pawłowski.

Wyniki ostatniego dnia
Mecz o 7 miejsce:
BBTS Bielsko-Biała – Skra II Bełchatów 3-0 (25:15; 25:23; 29:27)
Mecz o 5 miejsce:
NET Ostrołęka – OSIR Hajnówka 0-3 (21:25; 13:25; 22:25)
Mecz o 3 miejsce:
Czarni II Radom – Bzura Ozorków 1-3 (23:25; 19:25; 25:21; 20:25)
Finał:
Czarni Radom – Avia Świdnik 3-0 (25:21; 25:18; 25:18)
Czarni: Pawliński, Kruk, Niedziela, Karzov, Pęcherz, Kokociński oraz Wiktorowicz (l), Żaliński
Avia: Szczepanik, Gorzkiewicz, Mazowski, Pietryka, Jarosz, Pawłowski oraz Kryś (l), Maziak, Jałoza, Kałasz

• ~Sołtys

Brawo dla naszych siatkarzy.. mam nadzieje ze w I b tez powalcza i bedzie dobrze