Będą pieniądze, będzie sprzęt

3
32

Przychodnie w Zgierzu, Ozorkowie i Tuszynie otrzymały łącznie ponad 800 tys. zł dotacji. To dobra wiadomość dla pacjentów tych placówek, gdyż kwoty te w większości zostaną przeznaczone na zakup nowego lub wymianę starego sprzętu medycznego. Najwięcej pieniędzy – bo ponad pół miliona złotych – otrzyma Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgierzu. Dyrekcja placówki chciałaby przeznaczyć je na zakup rentgena i echokardiografu. Być może jednak za pieniądze zostaną wyremontowane pomieszczenia przychodni.

Dwieście tysięcy złotych, jakie zostały zarezerwowane w ministerstwie dla Samorządowej Przychodni Zdrowia w Tuszynie, zostanie rozdysponowane przede wszystkim na sprzęt medyczny i komputeryzację placówki. W poradni „K” pojawiłby się m.in. niezbędny kardiotokograf.

Chcemy kupić także stymulator, który wykorzystuje się przy leczeniu porażenia nerwów. Sprzęt ten jest bardzo potrzebny, gdyż z naszej poradni rehabilitacyjnej korzysta bardzo dużo osób – powiedziała Elżbieta Dyszy–Nowak, kierownik przychodni. – Wymiany potrzebuje też prawie 30-letni fotel dentystyczny z całym oprzyrządowaniem.

Być może uda się kupić również nowoczesny sprzęt do laboratorium.

Na pieniądze z ministerstwa czeka także Miejska Przychodnia Zdrowia z Ozorkowa, która otrzyma 150 tys. zł. Dzięki nim zostanie wymieniony sprzęt w gabinecie okulistycznym i fizykoterapii, m.in. po raz pierwszy pacjenci placówki będą mogli korzystać z aparatu do krioterapii.

Źródło : Dziennik Łódzki, (dr)
Data publikacji: 14.09.2005

 • ~tom

  i tak jak to w ozo bywa pięniądze przepadną,a miasto wzbogaci się o nowy samochód :/
  „…bo to Polska…”

 • ~ceza

  kraczesz i nie masz pojęcia o służbie zdrowia.Pieniądze pójdą na wymianę sprzętu medycznego.A że ….to Polska właśnie” to między innymi dzięki Tobie.Zresztą sam wiesz bo nieuk nie jesteś.

 • ~***

  chyba ty jestes nieuk taka jest prawda co jakies pieniadze sa to zaraz ich nie ma OPK kupił wreszcie sobie szlaban na ktory czekał nie wiem od ilu… a wczenisej pokupywali kumputery nie wiem po co „po 3 w kazdym pokoju” 3 ;/zeby jeszcze je umieli obsugiwać a nie zabierac do domu …