Afera goni aferę

10
44

Kontrola finansowa Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień wykazała, że dyrektor placówki pobrał od stycznia z konta ośrodka ponad 40 tys. zł i nie rozliczył się z tych pieniędzy. Istnieje również podejrzenie, że dyrektor podrobił podpisy głównej księgowej na czekach, jakie realizował w jednym z ozorkowskich banków. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa właśnie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Zgierzu. O sprawie powiadomiono też Regionalną Izbę Rozrachunkową i kuratora oświaty w Łodzi. Dyrektorowi grozi odwołanie ze stanowiska.

Zaledwie kilka dni wcześniej burmistrz Ozorkowa zwolnił dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Daniela Chałupnika. – Dyrektor nie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Brak było odpowiedniej opieki nad placówką – twierdzi burmistrz Piotr Giziński. – Przykładem tego była m.in. zła organizacja delegacji miasta na dożynkach w Głownie.

Burmistrz zapowiedział kontrolę finansową we wszystkich jednostkach podległych ozorkowskiemu magistratowi.

Źródło : Dziennik Łódzki, (dr)
Data publikacji: 10.09.2005

 • ~Waldek

  Nareszcie pan Burmistrz zwolnil dyr Chałupnika. Szkoda, że dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale!! Facet prosił się o to od dawna międzyinnymi tym, że nie współpracował z młodzieżą(przynajmniej w moim przypadku). Zawsze gdy chciałem coś zorganizować i miałem aprobatę Burmistrza, dyr Chałupnik mi to utrudniał. Jeszcze raz gratuluje panie Burmistrzu swietnej decyzji, oby tak dalej. Jeszcze wybór dyrektora który będzie otwarty na współpracę i w Ozorkowie znów będą się odbywać koncerty!!!

 • ~Miesz.Ozo

  A moze to, byc moze on jest fumflem tego z inkubatora , by perfidnie okradac innych z przyznanych im pozyczek na dzialalnosc gospodarcza!!!, a jak sie da to jeszcze z Osrodka Profilaktyki Terapii i Uzalaznien w Ozo.
  Nic ,tylko dzialalnosc rabunk,
  tzn:
  „gospodarcza”

 • Ozo_Admin

  Proszę komentować bez nazwisk, nie chcę mieć, jako administrator strony, później kłopotów…

 • ~PABLO

  To co wyrabia nasz wielkoduszny pan burmistrz przechodzi wszelkie oczekiwania nie tylko moje, czekam na kolejne wybory jak dziecko na gwiazdkę by móc zobaczyc jego upadek.

 • ~Waldek

  Podaj jakis powod dla ktorego sadzisz, ze decyzja burmistrza o odwolaniu dyrektora M.O.K.-u jest błędna?!
  Sądzę, iż nigdy nie wpółpracowałeś z panem D. Chałupnikiem

 • ~alik

  a co, miał czekać aż więcej nakradnie.Pablo, czy ty czasem nie maczałeś w tym interesie swoich paluszków, bo tak dziwnie piszesz

 • ~Krystyna

  Nareszcie, szkoda, że tak późno. Okradać dzieci. Wstyd panie dyrektorze. Pan miał pomagać tym dzieciom (i tak już pokrzywdzonym przez los) a nie sobie.

 • ~alik

  a czy to prawda że ten gość jest nauczycielem, bo jak tak to schańbił wszystkich nauczycieli w ozo, kto mu teraz rękę poda?

 • ~

  nieprawda , ten gość nie jest nauczycielem, nie był i już nie będzie

 • ~alik

  I Bogu dzięki że nie schanbił tego zawodu