Eurostypendia tylko dla „Trauguttowców”

4
16

18 uczniów Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Zgierzu, mieszkających na terenach wiejskich, będzie otrzymywać stypendia z pieniędzy Unii Europejskiej (po ok. 250 zł miesięcznie). Pierwsza wypłata, z wyrównaniem od października, zostanie przekazana na przełomie stycznia i lutego. „Traugutt” to jedyna szkoła ponadgimnazjalna w powiecie zgierskim, która załapała się na unijne stypendia.

Placówka jest prowadzona przez samorząd miejski. Wniosek o stypendia dla uczniów innych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie, przygotowany przez zgierskie starostwo, został natomiast odrzucony przez rozpatrującą go komisję.

Źródło : Express Ilustrowany, (dj)
Data publikacji: 07.01.2005

 • ~Ktosiek

  No bo Tragutt rządzi i tyle 🙂

 • ~DJ_SZPIQ

  Dobre przynajmniej i to,trzeba wykożystac troche możliwości UE

 • ~Klaudiusz

  Kur… Jak zwykle Zgierz zabierze wszystko dla siebie:/ Ja zawsze byłem żeby albo Ozorków utworzył swój powiat lub żeby sie przyłaczyć do Łęczycy. Tam bysmy byli w wiekszosc bo mamy wieksze miasto od nich i bysmy cala kase brali do Ozorkowa. To jest wszystko nie sprawiedliwe! Dlaczego moii koledzy nie moga dostawac tych stypendiow?

 • ~Jusko

  jesli twoi koledzy nie pochodza z terenu wsi a sa uczniami szkoly ponadgimnazjalnej to i tak nie mogliby ubiegac sie o to stypendium…