Pomnik Jana Pawła II

44
48

Już wiadomo, jakich kształtów nabierze wizerunek Jana Pawła II w Ozorkowie. Pomnik będzie przedstawiał Papieża stąpającego po kuli ziemskiej.
Rzeźbię ślady papieskie na ziemi” – mówi prof. Czesław Dźwigaj, artysta rzeźbiarz, autor ponad 30 pomników Ojca Świętego w kraju i za granicą. Tych śladów największego Syna ziemi polskiej na świecie jest bardzo dużo. Nasz Papież Pielgrzym swoją obecność zaznaczył na każdym kontynencie, na całej kuli ziemskiej, głosząc naukę Kościoła, głosząc wiarę, nadzieję, miłość, stając się symbolem wolności i pokoju, podkreślając rolę rodziny we współczesnym świecie.

Jan Paweł II jest Papieżem nie tylko nas Polaków, nie tylko Europejczyków, ale jest Papieżem całego świata. Misja, której się podjął, uczyniła z Niego ogromny autorytet moralny, etyczny, religijny.

Dlatego pomnik w Ozorkowie będzie oddawał wielkość Pontyfikatu Ojca Świętego, Jego autorytet uznany przez świat, głoszenie ewangelii, „wszystkim chrześcijanom, a także niechrześcijanom”.

Osobowość Jana Pawła II wywarła na naszym świecie niezatarte piętno. W naszych czasach nie będzie już nikogo takiego jak On.

Pomnik


Zamierzamy sporządzić akt erekcyjny, na którym będą mogli podpisać się wszyscy, którzy popierają budowę pomnika. Posiadamy już makietę pomnika wykonaną przez prof. Dźwigaja, którą udostępnimy mieszkańcom w najbliższym czasie. Pomnik zostanie wykonany z brązu metodą odlewania. Rozważana jest możliwość odsłonięcia pomnika w maju 2005 r. na 85 urodziny Jana Pawła II.

Pomnik


Ofiary na budowę pomnika można składać w kancelariach parafialnych lub na specjalne konto „Budowa Pomnika Papieża” w oddziałach Banku Spółdzielczego w Ozorkowie. Lista wpłat jest wywieszona w kruchcie Kościoła św. Józefa.

Komitet Budowy
Pomnika Jana Pawła II


Źródło: Art. z numeru 46 Naszego Powiatu Zgierskiego

 • Ozo_Admin

  Temat Pomnika wraca niczym bumerang. Proszę o zachowanie kultury w komentarzach.

 • ~blondi

  mam pytanie bo nie wiem za bardzo.Co to jest kruchta?

 • ~glizda

  hej blondi! fajnie ze sie pojawilas, moze zjawi sie rowniez Zbyszek B i znowu bedzie wesolo! chociaz nie, jak przeczyta ten komentarz, to bedzie sie powstrzymywal ;P

 • ~blondi

  proszę odpowiedzcie mi.Gdzie ta kruchta jest.Admin napisal ,ze w kruchcie leżą jakieś pierwsze ofiary pomnika jana,to sobie chciałam je zobaczyć.

 • Ozo_Admin

  Oto co to jest kruchta 🙂 http://pl.wikipedia.org/wiki/Kruchta

 • ~… inny, inni

  Fajnie naprawde fajnie… a ile wynosi cena? słyszałem ze sporo… kto jest sponsorem? Mam nadzieje że nie My…. no no chyba że Wam to nie przeszkadza…. kurcze… a młodzież cierpi na braki możliwości rozwoju… mógłby kościół i o tym pomyśleć a nie Toyot’ami dupy wozić…hmmm… MOK? MDK? czy władze w O-owie wiedzą co oznaczają te zawiłe i dziwaczne skróty? …? naprawde …to piękne… nie mam rzadnych przeciw do papierza ale… kurcze jest więcej potrzeb w mieście…. by to mogło się jeszcze MIASTEM zwać! . ameN

 • Ozo_Admin

  Koszt od 60 do 80 tys. zł 😐 A kasa ma być zebrana z dobrowolnych wpłat mieszkańców.

 • ~… inny, inni

  szkoda ze ludzie nie chcą na inne bardziej przydatne cele zebrać ok 70 tyś zł….. pyt 2 a do kogo należy wpłacać jak ma sie ochote?

 • Ozo_Admin

  Przeczytaj artykuł. Na jego końcu jest napisane gdzie można wpłacać datki.

 • ~blondi

  czy to prawda,że papież jako pierwszy polak oznaczył śladami nóżek kulę ziemską? tak słyszałam ,ale czy to można ludziom wierzyc?

 • ~OZI

  HMM Z TEGO CO WIDZE TO W OZORKOWIE JEST DOBROBYT I NIE MA BEZROBOCIA SKORO MOZNA UZBIERAC 70 tys NA BETONOWY KLOCEK . OZORKOWSCY KSIEZA OPAMIETAJCIE SIE !! MOZE LEPIEJ PRZEZNACZYC TE PIENIAZKI NA WOŚP POMNIK MOZE POCZEKAC ZYCIE LUDZKIE NIE.

 • ~ADAM

  Pomnik się należy Papieżowi.
  Jest chyba jedynym sojusznikiem młodzieży na taką skalę.

  Nic nikomu do tego, na co wydaję pieniądze, chce to daję na pomnik, chce to daje na WOŚP.

  Mam takie pytanie czy tu znowu nie chodzi o to że pomnik załatwia Kościół. Swoją drogą to jestem ciekaw czy gdyby taką akcje jak WOŚP zaczął Kościół (zresztą Jurek chyba jest wierzący) to odniosłaby taki sukces, chyba nie. Świadczy to troszeczkę o naszej hipokryzji. I proszę sienie obrażać i poruszać bo tak jest.

  A co do WOŚP, to akcja jest potrzebna i konieczna. Tylko czy zawsze cel,na który zbierają jest odpowiedni to nie wiem. To jest troche skomplikowana sprawa. bo jest tak, że ratujemy noworodk, które poźniej w ok. 70% nie dożywają do 3-5 roku życia, ale nie wiem czy gdybym był ojcem takiego dziecka nie chciałbym żeby było ratowane. Jestem człowiekiem nauki i nie wiem. Są płaszczyzny, gdzie niewielkie pieniądze mogą ratować dość znaczne rzesze ludzi, którzy giną np. w wypadkach drogowych. Szacuje się, że ok 70 % ofiar w wypadkach, możnaby uratować jest to kwestia tylko wyszkolenia ludzi w udzielaniu pierwszej pomocy i zakupu sprzętu.
  Jestem specjalistą od zagrożeń transportowych i przemysłowych i nie wyobrażam sobie aby miasto mogło dalej funkcjonować z takim systemem ratownictwa jaki jest dzisiaj. Ale my w Polsce musimy poczekać na wypadek. w którym zginie z 1000 osób i wtedy się znajdą pieniądze. I znów hipokryci, ustalają takie normy żeby napewno były spełnione. Zastanowcie się nad tym, bo temat jest ważny. Jakm myślicie dlaczego było az ok 200000 ofiar tsunami. Odpowiedź jest bardzo prosta : brak świadomości społęcznej o zagrożeniach i brak systemu powiadamiania o niebezpieczeństwie. Dlaczego Jurek o to nie zadba w Polsce.
  Jeżeli myślicie że Ozorków jest miastem zupełnie bezpiecznym to oszukujcie się dalej. Moje analizy wykazują, że gdyby doszło do wypadku na 1 z udziałem np. chloru, nie wpomnę o fosgenie(jeździ tędy raz na miesiąc, czy dwa) może to rzadko ale nie tylko to się liczy, to skutkiem tego byłoby to że ok. pół ludności miasta ginie w ciągu max20 minut. Ta więc nie wiem czy uratowanie 100 nawet 1000 noworodków rocznie można porównać do 10000 w samym Ozorkowie. A takich miast jest dużo więcej.

  Radzę pomyśleć i może tak bardzo nie ekscytować się WOŚP

  Pozdrawiam

 • ~Stephanek

  No tak, za to pomnik nas uratuje przed chlorem i fosgenem. Moc będzie nas chronić. Panie specjalisto pan zacznie działać a nie tylko pan gada. Bo ja nie muszę być żadnym specjalistą, żebys stwierdzić, że ozorków jest bezpiecznym miastem.

 • ~Stephanek

  bezpiecznym -> niebezpiecznym

 • ~ADAM

  Nie mieszaj przyjacielu spraw pomnika ze sprawami bezpieczeństwa. Kometntarza chyba dotyczył kwestii, że piszecie pomnik – be, a WOŚP ok. A sprawą bezpieczeństwa zajmuję się na codzien ale nie będe się Tobie tłumaczył co zostało zroboine, na forum. Jeżeli chcesz sie dowiedzeć zapraszam na rozmowę. A po drugie każde działanie musi być poparte konsultacją społeczną. A takie rzucenie tematu na forum jest takową.

  A co Ty zrobiłwś żeby było bezpieczniej, bo ja przynajmniej staram się budować sświadomość społeczną, a Ty tylko krytykijesz.

  Z momentem powstania Stowarzyszenia ruszą pewnw inicjatywy, ale to już wkrótce.

  Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.
  Jeżeli nie robisz nic to krytykuj przyjacielu

  To jest problem naszego społeczeństwa, niech za mnie zrobią, ja sie nie będe udzielał ale jak coś nie wyjdzie no to wtedy wszyscy specjalistami są i uwalają ludzi do zera

  Na wybory się w Polsce w zasadzie nie chodz, a poźnie wszystkich w rządzei się krytykuje, a samemu się ich wybier. Więc prosze mi tu nie gadać o pierdołach

 • ~ADAM

  A tak wogóle to temat był inny mojej wypowiedzi proszę trzymać się głownego tematu: budowy pomnika, a nie tego czy Ozorków jest nmiastem bezpiecznym czy nie.

  A tak do wszystkich jeżeli mieszkańcy Ozorkowa chcą wybudować pomnik, a nie chcą karetki w Ozorkowie. To już jest tylko i wyłącznie ich sprawa.

  Proponuje już skończyć ten temat bo żadna z tych wypowiedzi już nic nie zmieni.

  Skończmy gadać i weźmy sie do roboty

 • ~Stephanek

  Jeżeli słowa: „działaj zamiast gadać” są dla Ciebie krytyką to dość wrażliwy musisz być. A budowaniem świadomości bezpieczeństwa nie zwiększysz. Bo prócz świadomości musi być jeszcze chęć działania. A tego wyraźnie brak.

 • ~nikifor

  ty adam ty chyba samotny jestes bo wszystkich na rozmowy zapraszasz…

 • ~Hefciu

  widze Stefan ze masz nowego przyjaciela..nawet kolesia nie znasz…szkoda ze na protest o jaretke nie przyszedles, bo bys go poznal…nawet reke by Ci ten nasz specjalista od wszystkiego uscisnal!

 • ~***

  a tak to ku czemu ma ten „pomnik” słóżyć? bo nie da jęść głodnym, ani dachu nad głową potrzebującym w naszym mieście? prawda?bedzie służył do wysiadywania :Podejrzanych typków” z „placu” i picia pod nim piva.Am I right?

 • ~glizda

  wiesz, Adam, mialam okazje Cie spotkac i musze stwierdzic, ze jestes nadetym bubkiem! to Twoje czcze gadanie jest smieszne! mowisz sobie spokojnie o tym, ze Ozorkow jest w niebezpieczenstwie? i co? siedzisz i nad tym rozmyslasz? poza tym to Ty zaczales ten temat przy temacie o pomniku Papieza! czlowieku, wez Ty sie zastanow troche! jestem przeciwna pomnikowi! i nie gadaj, ze ludzie chca pomnik w Ozorkowie, a nie chca np, karetki, bo to tez jest smieszne! bylam na spotkaniu z burmistrzem w tej sprawie, wiem, jaki odzew byl na nasz postulat… wiecej karetek nie chca wladze! to wladze sa porabane! ale Tobie to najwyrazniej nie przeszkadza, bo wlazisz im w tylek jak tylko mozesz!!

 • ~blondi

  to wy czytacie takie pierdoły jakie wypisują adamy i inni? ja tylko spojrzę na rozmiar komenta i daję sobie spokój.od razu widać,ze gość się będzie mądrował i że nie ma pojęcia.Co to jest kruchta?

 • ~Adam

  Kurde rozszyfrowaliście mnie. Jestem nadętym bubkiem. O ja. Idę się powiesić.
  I tak naprawdę nikt mnie nie kocha i nikt mnie nie lubi.

  Buahahahahahahaha

  ps. Glizda uważaj jak Ty oceniasz tak i Ciebie ocenią w 20 minut

  buahahaha

 • ~Adam

  Do blondi
  Masz racje nie znam się ale przynajmniej umie pisac i lubie czytać

  Do stephanka
  Pewnie o tym wiesz, ale Ci przypomne że działanie wynika ze świadomości społecznej,
  ALE W POLSCE NIEWIELE SIĘ ROBI BO NIE MA ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ

  a tak wogóle to kończcie te swoje gimnazja i ogólniaki, jak skończycie studia to pogadamy poważniej

  WIęcej nie odpisuje
  Buahahah

 • ~blondi

  ale się rozbuhahaał, to jakiś buhaj chyba i umie pisać i czytać i świadomy społecznie,panu już dziękujemy,pa.

 • ~Hefciu

  nie wiesz kto znas jest w gimnazjach, kto w ogolniakach, a kto na studiach. nie pier… ze pogadamy z toba wielkim znawca wszystkiego i fachowcem,gdy skonczymy studia, bo o ile wiem sam nie skonczyles jeszcze studiow na polibudzie!a ile juz tam studiujesz?taki dupowlaz jak ty to pewnie zaczal i po pierwszym roku, juz ci pozwolili doktorat pisac.jak uswiadamiasz spolecznosc?dolaczasz do pizzy ktora rozwosisz ulotki o niebezpieczenstwie?

 • ~Adam

  Dla Was mogę być kimkolwek chcecie, nawet dupowłazem. Słownictwo i tak świadczy tylko o piszących. A ja nie będę udowadniał, gdie jest racja. Tylko i tak już cały Zgierz i pół Łodzi się nabija z Ozorkowa. Coś wtym musi być. Dotyczy to wszystkich i urzędników, nauczycieli i Policjantów i wszystkich innych mieszkańców Ozorkowa. Niech każdy się zastanowi w jaki sposób reprezentuje Ozorków. A rockowcy obawiam sie że i tak mnie nie zrozumiecie, więc Wam już dziekuje.

 • ~Stephanek

  Wszystkich oprócz Ciebie. Ty dejesz doskonałe świadectwo o naszym mieście i wyrabiasz nam markę na skalę krajową. W końcu studiujesz, jesteś inteligenyny, elokwentny i wogóle specjalizujesz się we wszystkim. Boże skąd się tacy ludzie jak ty biorą na tym świecie? Mieszkasz pod linią wysokiego napięcia, czy wypadłeś z kołyski za młodu?

 • ~Hefciu

  stefan ja mysle ze i jedno i drugie:]

 • ~glizda

  ludzie, czy wy nie zauwazyliscie w tym kolesiu podobienstwa do ZbyszkaB? tez uwazal, ze jego swiatopoglad jest najlepszy! Adam, Ty chyba naprawde jakis jestes z kosmosu… wiesz, Twoje podejscie jest naprawde zajebiste! Ci co sie nie zgadzaja z Twoim zdaniem to albo malolaty albo rockowcy? fajnie dzielisz ludzi! przykro mi, ze wysmiewaja Cie w wielkim miescie Lodzi za to, ze mieszkasz w takim beznadziejnym miescie jak Ozorkow, ale moze maja takie pojecie o ludziach z Ozorkowa, bo znaja tylko Ciebie! wiesz, mozesz mnie oceniac w 20 minut, jednak ja przy pierwszym spotkaniu w gronie „karetkowym” nie robilam z siebie nie wiadomo kogo! i to nie ja naklanialam wszystkich do wstapienia do Stowarzyszenia, ktorego Ty – zanim ono jeszcze powstalo – miales byc szefem… moze to i lepiej, ze obrazisz sie na nas jak ZbyszekB i nie bedziesz wiecej pisal…

 • ~Adam

  Zgadzam się z waszymi spostrzeżeniami(może nie ze wszystkimi) ale w większości macie rację. Musiałem tak zrobić inaczej wogóle nie chcielibyście rozmawiać. Powiedzcie dlaczego główny bohater tej akcji Waldek na mnie jakoś się nie obraził i nie ma do mnie pretensji. Po drugie powstanie Stowarzyszenia było omawiane w czasie zbierania podpisów pod petycjami.

  Przepraszam że niektóre moje wypowiedzi mogły kogoś urazić, ale było to po wpływem konfliktu z rockowcami. Ale „toporek” został zakopany, ale o tym to może niech oni napiszą. Co prawda to mnie nie usprawiedliwia. Ale powtórze jeszcze raz jest problem karetek i trzeba go rozwiązać jeżeli mamy się kłócić kto bedzie szefem to będzie lipa. Czekam, naprawde czekam jak ktoś to pociągnie dalej. I żeby nie było że się wycofuje, jest to dla mnie bardzo ważne. Dlaczego nie możnaby było porozmawiać o tym jeszcze raz. I jeszcze jedno „karetki” i stowarzyszenie to były i są teraz dwie różne sprawy. W NFZ potraktowano nas poważnie tylko dlatego że wspomnieliśmy o stowarzyszeniu.

 • ~blondi

  to nie on.to nie jest Zbyszek.B. ten gość jest za głupi na Zbyszka.B. Zbychu jest jedyny i niepowtarzalny.Zbyszku.B wróć proszę.tu się ktoś podszywa,a raczej marnie imituje.

 • ~Adam

  Cały czas mam zlewke z co niektórych. Jak Wam się chce pisać cały czas na moje zaczepki. Piszcie sobie co chcecie. I tak nie wiecie jaki jestesm i pewnie mnie nie poznacie. Tylko zaraz mi nie odpisujcie,że i tak nie chcecie mnie poznać. Jak to łatwo ludzi wpuścić w kanał

 • ~blondi

  zdecyduj się ,mamy odpisywać czy nie? kanał to ty masz we łbie niedrożny, o jakich zaczepkach ty mówisz? uważasz się za prowokatora? jeszcze długo nie. w taki sposób to sobie możesz prowokować na blogach u nastolatek. lamerstwem mi tu pachnie.Zbyszko wracaj.

 • ~Adam

  A jednak miałem rację

 • ~Stephanek

  Tak jesteś wspaniały. Prowokujesz nas a my się żołądkujemy. Po prostu twoją osobę możnaby określać w samych superlatywach. Chwilowo żaden nie przychodzi mi do głowy, ale jak tęgo pomyśle to i może coś wymyśle.

 • ~Wiertarka

  Adam ty to sie z nas zlewasz-” ale jaja – 2005-01-11 19:36:32
  Cały czas mam zlewke z co niektórych. ” no i co z tego . My sie wszyscy z ciebie….

 • ~Wiertarka

  a co masz do Rock’owców… sam burde zaczołeś… gdybyś sie nie wyc’f’anił jakoś czy co ty żeś tam popisał… Rock jest oki i wypowiedzi tych ludzi świadczą żeś troche …D..a. ale nie …bo ty to jesteś Wszechmądry… kurn.. a poza tym skoro jesteś ponoć 6 lat w Ozo to co ty możesz sobie tak nami pomiatać? Mój pies jest tu nawet dłużej……….. 😐

 • ~Adam

  myślę,że to jest niezłe. naprawde niezłe to tak jak rozmowa z Linguebotem. Nie ważne co napiszesz a odpowiada, nie ważne co a odpowiada.

 • ~Wiertarka

  a może by tak tego papierza tak z gitarą elektryczną w długich włosach wyskrobać co? to by było że niby Oz jet takim wręcz Kultowym miastem….haha

 • ~Taki tam

  No by się z nas już w łodzi nie śmiali tylko zazdrościli tak odważnej interpretacji ojca świętego

 • ~ZbyszekB

  Ozorkow University buhahaha…pozdrowienia dla blondi

 • ~blondi

  ach witaj zbawco z dawna szczekany.prosze wybaw nas od zła wszelkiego, w szczegolnosci od Adama Mądrego.ament

 • ~ozo_rox

  Ludzie zamiast sie nawzajem obrażac moze byscie tak cos na temat napisali? Polowa tych wypowiedzi powinna zostac wyrzucona, ale panowie adminy chyba nie bardzo pilnują zeby bylo na temat 😉