Pomnik Papieża w Ozorkowie

84
84

Po konsultacjach Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II w Ozorkowie z ks. dziekanem Ząbeckim oraz artystami rzeźbiarzami wybrano miejsce na pomnik Papieża przed kościołem św. Józefa. Projekt pomnika artyści wykonają jeszcze w grudniu tego roku. Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Bank Spółdzielczy w Ozorkowie uruchomił konto na które można wpłacać ofiary.
Nazwiska wszystkich darczyńców zostaną uwiecznione w akcie erekcyjnym budowanego pomnika. Dokładne koszty będą znane po wykonaniu i zaakceptowaniu projektu, natomiast termin wykonania i ustawienia pomnika zależy przede wszystkim od poparcia i ofiarności mieszkańców i przyjaciół Ozorkowa.

Zwróciliśmy się do członków Komitetu Budowy Pomnika z pytaniem: „Dlaczego podejmujecie inicjatywę budowy pomnika Papieża ?”

Henryk Formicki: Popieram budowę pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II w Ozorkowie ponieważ społeczeństwu potrzebne są autorytety. Ozorków nie posiada żadnego pomnika osoby bohatera narodowego, autorytetu, wzoru do naśladowania. Papież jest największym Polakiem na przestrzeni całej historii Polski, największym i uniwersalnym autorytetem. Jest symbolem zwycięstwa nad złem i totalitaryzmem. To nasze pokolenie musi zadbać o to aby nadchodzące młode pokolenie Polaków o tym wszystkim nie zapomniało.

Mirosława Karolak: Pomnik Papieża Polaka powinien powstać w Ozorkowie między innymi dlatego, że jest to miasto gdzie rodził się polski przemysł włókienniczy, a Jan Paweł II odwiedził jedyny zakład pracy w Polsce właśnie zakłady włókiennicze ziemi łódzkiej.

Teresa Koprowska: Działam na rzecz budowy pomnika dlatego, że Polak został Papieżem, że jest przez nas kochany, a ja chcę aby wszystkie pokolenia nasi następcy nigdy nie zapomnieli co Karol Wojtyła zrobił dla Polski i dla naszych rodzin. Pomnik będzie o tym przypominał po wsze czasy.

Emil Skonieczka: Papież jest wielką i wyjątkową osobą dla każdego z nas, bez względu na przekonania i poglądy. Każdy kocha Go i szanuje za to co dla nas i dla naszej ojczyzny zrobił. Dlatego w taki sposób powinniśmy mu serdecznie podziękować.

Stanisław Kaźmierczak: Pomnik Papieża Jana Pawła II w naszym mieście przypominać będzie pokoleniom o znaczeniu jakie dla naszego kraju, a także całego świata ma nasz rodak. Ojciec Święty Jan Paweł II jest wielkim człowiekiem, a zarazem uosobieniem dobra i miłości do wszystkich ludzi całego świata. Jest dumą naszego kraju. Pomnik ten będzie wyrazem naszego podziękowania Ojcu Świętemu za wszystko dobro, które nam uczynił i czynić będzie. Będzie zawsze z nami w naszej pamięci i pamięci naszych dzieci, wnuków i prawnuków po wszystkie czasy.

Wacław Graczyk: Bardzo bym chciał żeby powstał pomnik naszego wielkiego Polaka, żeby nasze miasto na co dzień mogło oglądać tę wielką postać naszego Narodu.

Krzysztof Gawroński: Papież jest dla mnie przykładem człowieka, który poświęcił swoje talenty dla wszystkich narodów świata, a szczególnie dla nas. Jest dla mnie niepodważalnym autorytetem moralnym, który pokazuje właściwą drogę nie tylko zwykłym ludziom ale także politykom z najwyższych szczebli władzy.

Wiesław Gajos: Ojciec Święty Jan Paweł II jest symbolem wielkiego Polaka, wielkiego patrioty, który od 25 lat zasiada na tronie piotrowym w Rzymie jako namiestnik Boga na ziemi. Mieszkańcy miasta Ozorkowa doceniając zasługi Jana Pawła II pragną mu podziękować za wszystko co zrobił dla Polski i Polaków. Jednocześnie pomnik Jana Pawła II ma być dla następnych pokoleń Polaków drogowskazem drogą, którą mają się poruszać przestrzegając zasad, które głosi Ojciec Święty jako niepodważalny autorytet.

Wiesław Ślawski: Popieram budowę pomnika Papieża, ponieważ chcę aby ludzie wielcy byli bliżej nas.
Włodzimierz Skrupski: Wśród wielu różnorodnych wypowiedzi papieskich znajdujemy taką: „Niech ludzie różnego stanu angażują się, aby swym świadectwem przypomnieć światu, że potrzebujemy nie lepszych czasów, lecz ludzi, którzy nasze czasy uczynią lepszymi”. Najwspanialszym przykładem tych słów jest oczywiście ich autor Jan Paweł II. Może obecność pomnika i częste przebywanie z papieżem sprawi, że staniemy się lepszymi ludźmi?
Mimo trudnych czasów dla wielu grup społecznych oraz skomplikowanej rzeczywistości politycznej w naszym kraju ozorkowska inicjatywa jest cenna. Nie pozwala nam zapomnieć o naszej najnowszej historii. Postać Polaka Papieża jest ściśle związana z losami naszego Narodu i przyczynia się do lepszego ich poznania także przez inne narody. Jak widać są tacy, którzy pamiętają słowa Cypriana Kamila Norwida, że „Naród który traci pamięć traci tożsamość”. Jeżeli dziś sami nie będziemy walczyć o prawdę o nas i uznanie dla naszych autorytetów to kim będziemy jutro?

Źródło: Art. z numeru 44-45 Naszego Powiatu Zgierskiego

 • ~Hefciu

  chcialem powiedziec, ze pomnikow nie stawia sie ludziom, za ich zycia…nie neguje zaslug papieza, ale w Ozorkowie jest wiele rzeczy, ktore powinny byc naprawione, czy odnowione i napewno bardziej przysluzylyby sie mieszkoancom niz pomnik…nic tylko pogratulowac pomyslodawcom…

 • ~ZbyszekB

  Co Hefciu wolałbyś pewnie pub ? Brak słów…PS Zbiórka nie jest obowiązkowa jak nie doczytałeś.

 • ~xxx

  Oby tak dalej -dobrze myślisz.
  A jak zapewne już wiesz, myślenie ma przyszłość

 • ~P.Historyk

  To on ocalił Polskę przed zgubą, przed zmazaniem jej z mapy Europy.
  On jest WIELKIM POLAKIEM, ale NIEstety tylko nr.2

 • ~Gn4

  no nie.ofiary jeszcze chcą zeby dawac.to juz jest kpina z tego biednego narodu.na zabawe w pedofilskich dzieciecych agencjach pieniadze są,ale na pomnik(zbędny zresztą)dla jana papieza trzeba kase wycisnac z naiwnych ofiar kleru.pomnikowi zdecydowanie nie,wiekszego idiotyzmu jeszcze na tej stronie nie czytalem.

 • ~,M.L

  ofiarą możesz być za chwilę ty -Gn4 głombie ty takie poglądy zachowaj dla siebie -pajacu czerwony

 • ~obserwator

  Dlaczego wszstkich którzy się sprzeciwiają klerowi izwiązanymi z nimi sprawami nazywa się zaraz czerwonymi jakaś fobia

 • Ozo_Admin

  Hefciu ma rację. Także moim zdaniem pomnik Papieża jest w Ozorkowie niepotrzebny. Czy naprawdę nasze miasto musi być jak każde inne, bo ostatnio coraz częściej słychać, że w miejscowości X postwiono pomnik JPII? Daleko nie trzeba szukać.za przykład niech posłużą Sokolniki. Czy nie lepiej byłoby uchronić od zapomnienia bliższą nam osobę, jakiegoś bohatera naszej „małej ojczyzny”, naszego Ozorkowa? Czy naprawdę nie mamy w histori miasta wybitnej postaci, którą można by ocalić od zapomnienia?

 • ~Gn4

  jest.koordynator trener.tego co on wyczynial i wyczynia nigdy nie zapomne.poza tym na pohybel czarnym,niech za przyklad sluzy aleksandrow l. tam jest proboszcz,ktoremu trzeba postawic pomnik(albo gilotyne:-))

 • ~mieszkaniec Ozo

  Jeżeli jesteś i czujesz się prawdziwym Polakiem, to zamiast stawiać pomnik w Ozorkowie, -pomyśl o niesieniu pomocy bezrobotnym, których jest tu cała masa, a
  nie zapominaj również o naszych głodujących Dzieciach.
  Papież, – napewno byłby bardziej zadowolony w niesieniu takiej pomocy, niż postawienie kolejnego setnego pmnika.

 • ~re-,M.L

  Większego pustaka niema nad ciebie.
  Jak taka ciemna masa,ma coś do powiedzenia w tak decydującej sprawie.
  Nie bez kozery mówią,że Polska -to kraj zacofany,-to kraj wylęgu takich jak ty.
  Powinieneś założyć sobie worek na głowę i napieprzać nim o posadzkę,aż do całkowitego
  wypłynięcia „mózgu”.

 • ~obserwator

  ciekaw jestem kto przewodniczy temu komitetowi.
  Czy komitet zastanowił się, ilu bezrobotnych mieszkańców tego miasta żyje w skrajnej nędzy,poniżej godności człowieka, -nie zapominajmy też o głodujących dzieciach.
  Tu należałoby przeznaczyć gro pieniędzy,otworzyć konto bankowe i tacy bosowie jak:wyżej wymienieni, powinni słać swą kasę. A, swoją drogą ozorkowski burmistrz nic nie robi, aby zmniejszyć tę naszą nędze ,-czy wogóle on coś zrobił w tej sprawie i innej,od początku swej kadencji?, on
  ciągle z nami jest. – Przecież widać go na każdym zdjęciu, -tak bardzo lubi się fotografować

 • ~obronny

  re-,M.L – czy osoba która dała to w podpisie nie jest polakiem??

 • ~Hefciu

  czy budowa pomnika sprawi ze ludzie przestana byc glodni?ze beda szczesliwi?co da wam ten pomnik??walnijcie sie w te waszy lby poki jeszcze cos to moze dac!!

 • ~Gn4

  …zacofany.kraj,w ktorym spoleczenstwo nabiera sie na sztuczki kleru jest spoleczenstwem zacofanym.dalej zaniescie im pieniadze,bedziecie mieli sliczny pomnik,pozniej dacie im jeszcze za pochowek,za slub,za chrzest,za oplatek itp.dalej,naprzod jutro biegiem do banku!!!

 • ~antyzacofany

  Moim zdaniem, na Placu J.P-II, obok
  wspomnianego pomnika powinno stanąć również Ozorkowskie Centrum Rozrywki
  w dosłownym tego znaczeniu.

 • ~antybaran

  Czy już wiecie, dlaczego ludzie wykształceni
  tak szybko uciekają z Ozorkowa?
  Odpowiedź: bo tu nie znajdują dla siebie warunków do pracy, rozwoju,myślenia.
  Jeżeli będziemy mieli takich ludzi przy władzy jak obecnie posiadamy, i takich bossów jak wyżej komentarze ich czytamy, to w Ozorkowie będą tylko same pomniki, dziurawe drogi ,totala nędza, bezrobocie smród, brud i ubustwo.
  Przecież ta nasza kochana władza nic, ale to naprawę nic nie robi,tylko czeka do następnych wyborów rzuci nam jakieś nędzne hasło np:budowa pomnika i już ciemniaki ich wybiorą.
  Alle zacofanie i ciemnota w tym naszym ozorkowie, ale durnowate barany zostały.
  Ten kto nim nie jest napewno się nie obrazi.

 • ~ZbyszekB

  Och pusty ozorkowski narodzie. Ja wydaje swoje pieniądze na ten pomnik i nikomu nic do tego. Dać bezrobotnym ? A kto to jest ? W większości banda patologicznych nierobów i nic więcej. Chcesz nie składaj się na ten pomnik, przymusu nie ma. A te głosy przeciw to brak szarych komórek móżgowych u niektórych i nic więcej.

 • ~ZbyszekB

  I to dzięki takim ozorkowskim myślicielom ten ozorkówek i cała Polska jest taka zacofana.

 • ~ZbyszekB

  Bo gdyby nie Papież to pewnie brachu nie wiedziałbyś co to telewizor, a Białoruś byłaby dla Ciebie drugą ameryką.

 • ~Hefciu

  zastanow się człowieku!papiez nie zrobil tego dla Polski po to abys wiedzial co to telewizor(jak to sam napisales), nie po to abys stawial mu za to pomnik, tylko po to abys to wykorzystal i rozwinal sie bardziej!zeby Polska stała na poziomie innych krajów zachodniej Europy!ale widac ze ty zatrzymałeś się na poziomie definicji telewizora…niezły z ciebie filozof

 • ~antybaran

  to pewnie byłbyś parobasem u jakiegoś jak
  sam piszesz, – ruska albo austriaka, – pod warunkiem że pozwolonoby byś się narodził.
  Gdzieś ty człowieku się uchował ze swoją ciemnotą.
  te twoje pieniądze są tyle warte ile ty sam,
  twoje pieniądze strasznie śmierdzą,i wcale bym ich nie chciał, a ty nadal możesz się nimi pysznić, -to tak postępuje katolik i chrześcijanin? Ile w tobie złości i nienawiści do bliźniego.
  A propos bezrobotnych, -Oni nie są, -wbrew temu co piszesz, patologią i lumpami, ale ty natomiast jesteś bardzo porządny.

 • ~blondi

  …. pomnik Janusza Dzięcioła,tego co wygral bigbrawera pierwszego,jemu sie nalezy pomnik,a nie jakiemus papiezowi,janusz duzo mnie nauczyl,a piepiez co?Juz nie moge na niego patrzec w telewizorze,a co dopiero na pomniku na rynku.

 • ~ZbyszekB

  Och wy śmieszni człowieczkowie! U mnie nienawiść do bliźniego? Naucz się czytać synu, bo wiedzą nie grzeszysz, tu nie chodzi o nienawiść ale o złość na głupotę ludzką! A parobasem od dawna jesteś i to nie tylko ty ( pewnie sam o tym nie wiesz) ! I to dzieki waszym takim „mądrym” przemyśleniom. PS dobrze że wiecie co to telewizor ! …naukowcy 🙂

 • ~OZI

  A MOZE KOLEJNY KOSCIOL POSTAWIC CZARNEJ MAFII !!! KLECHY ZYJA Z LUDZKIEJ NAIWNOSCI NIE DAJCIE Z POLSKI ROBIC CIEMNOGRODU.PAPIEZ NAPEWNO PRZEKAZALBY TE PIENIAZKI NA BARDZIEJ SZCZYTNE CELE NIZ NA STAWIANIE MU BETONOWEGO POSTUMENTU !! CZY TO W CZYMS POMOZE??

 • ~OZW

  Do pana Zbyszka idz sie lepiej zapisz do kolka rozancowego Ozorkowskich dewotek abo do rodziny radia maryja a nie pieprzysz jakies glopkowate teorie ze Bialoros bylaby Ameryka przez takich przydupasow kleru jest jak jestr w Polsce ze za slub trzeba placic od 600 do 800 zl naprzyklad w Nowym Kosciele kolo strefy Nie rob z Polski Ciemnogrodu DEWOTKO

 • ~miki00

  Powiem wam że panuje tutaj totalne chamstwo,i chciałem zaznaczyć że jeżeli ktoś niezgadza się ze zdaniem innych niemusi bluzgać,ani wyzywać tych ludzi.Każdy człowiek ma prawdo do swojej opinii.Moim zdanie pomnik powinien powstać z pieniędzy zebranych z tac w kościele,hmmm……niech ktoś mi powie na co ida te pieniążki??????

 • ~miki00

  hahahaahahaha…..proszę pani jeżeli niewie pani co napisac i pisze pani byle głupotę co wpadnie do głowy,to prosze wcale sie niewypowiadać,nawet jeżeli jest pani świadkiem Jechowy,niema pani prawa obrażać tej osoby,bo pani teksty wyglądają mi na 12-to letnią dziewczyne która niewie co pisze.

 • Ozo_Admin

  Czy nie uważacie, że wystarczy tych kłótni? Troszkę kultury, bo będę kasować komentarze. Komentarze są po to, aby wyrażać swoje zdanie i przekonać o tym innych.

 • ~Vanclaw

  Wreszcie znalazł się ktoś kto przerwie tę farsę
  Tylko jestem ciekaw kim jest osoba typu ZbyszekB.Rzeczywiście tylko kółko różańcowe
  może go ocalić od nauki.
  Odporny na wiedzę co widać i słychać.

  odpo

 • ~blondi

  zeby moze ZbyszkowiB. jaki pomniczek postawic.Chociaz drewniany.Pilzzz

 • ~ZbyszekB

  Przykro was czytać, mędrcy Ozorkowa. To dzięki takim jak wy mamy pół roku zimę hehe. Ja do kościoła chodzę raz na rok i też wiele występków kleru potępiam… ale co niektórzy z was to tatalni de….. co nie potrafią odrużnić piernika od wiatraka. Awe to mój ostatni post tu bo więcej nie będę schodził do waszego poziomu.

 • ~QuecZ

  ..dobrze że się chociaż na ortografii zna.. („odrużnić”) ..a może specjalnie tak napisał? żebyśmy zrozumieli.. jaktak to dziekujemy panie Zbyszku Be!

 • ~Hefciu

  skoro chodzisz raz na rok do kosciola i potepiasz wiele postepkow kleru, to po co rzucasz kase na pomnik?zeby sie pokazac?moze postawisz pomnik na swoim podworku?dziekuje ze nie „zejdiesz”juz do mojego poziomu, bo nie moge juz wiecej czytac takich bzdur jakimi niewatpliwie sa twoje wypowiedzi..trzymaj sie cieplo i postaw pozniej pomnik rydzykowi!

 • ~blondi

  …ZbyszkuB,wroc plizz,pisz tutaj,bez ciebie ta strona padnie,prosze na Boga,nie przestawaj pisac postow,nie,nie mozesz tego zrobic,kocham cie,ty prezentujesz najwyzszy poziom,tfoj poziom jest boski.

 • ~Iris

  Gwoli wyjasnienia: jestem katoliczka, nie jestem czerwona (zreszta co to znaczy byc czerwonym??? glupie określenie, trąci tzw. myszką), nie należę do kółka różańcowego, zacofana tez nie jestem- to w razie jakichkolwiek zarzutów, chyba,że blondi wyskoczy z czyms nader mądrym i nowym:-)
  Co do pomnika papieża: to wielki człowiek, dla mnie ucielesnienie dobra; pomnik??? A co on wniesie w nasze życie? Nie podniesie prestiżu miasta, nie bedziemy w Teleekspressie jako miasto, które pierwsze postawiło pomnik Papieżowi. Czy nie mądrzej byłoby założyć fundusz odnowy kamieniczek, lub zagospodarowania tak pieknych alejek na ul Wyszynskiego. A chociazby park!! Nie ma gdzie usiasc (choc to winna nas-uzytkownikow/wandali), nie ma żadnego skromnego placu zabaw dla dzieci (w calym Ozorkowie nie ma)- wymieniac mozna długo. Ja jestem przeciwna, a ten kto to wymysli uderzyl w czuły punkt Polakow, bidoty, ktora da ostatni grosz, bo kocha Papaieza; a ten pomysłodawca bedzie tylko brylował, moim zdaniem wymyslil to dla poklasku. Ale to sa moje domysly, moje zdanie i mam nadzieje, ze dyskutowac bedziecie ze mna kulturalnie. Papa

 • ~blondi

  jakies cieplo bije z tego co napisalas,zgadzam sie z Tobą,ja tez nie jestem czerwona-jestem blondi,masz dobre pomysly,ale ja tesknie za ZbyszkiemB,nikt nie dorowna jego poziomowi,nikt,no chyba,ze Gn4.

 • ~OZI

  IRYS ZGADZAM SIE Z TOBA I POPIERAM W 100% WYDAJMY TE PIENIAZKI Z GLOWA

 • ~obserwator

  popieram was w 100%

 • ~dobry duszek zly

  tyle ludzi tutaj pisze potepiajacych papieza
  ale pewnie jezeli by sie zjawil w naszym kochanym miescie PRZYBYLIBY jako straz pierwsza
  co do pomnika uwazam ze nie jest zly tylko zeby intencje jego postawienia byly sluszne(a nie robienie na sile slawy naszemu miastu)
  niektorzy mowia ze nie zrobil dla nas nic
  co to ma znaczyc ze mial to zrobic cos dla konkretnej osoby
  niektorzy nie widza jego odzdzialywania bo pewnie spodziewaliby sie pieniazkow(duchowa rzecz)
  prosze o komentarz

 • ~Hefciu

  chcesz komentarz?prosze bardzo!ty chyba masz problemu z czytaniem!czy ktos tu napisal ze potepia papieza??kazdy z nas uwaza ze jest to czlowiek wyjatkowy!madry, przejmuje sie losem innych ludzi, zrobil wiele i to nie tylko dla polakow, ale dla calego swiata, ale jestem pewien ze gdyby dowiedzial sie o tym ze jakas grupa ludzi chce mu stawiac pomnik to zgodzilby sie z nami ze lepiej kaske przeznaczyc dla biednych ludzi, tych ktorzy nie maja co jesc, ktorzy nie maja sie gdzie podziac, w co ubrac…nie trzeba im dawac kasy, wystarczy zorganizowac miejsce w ktorym dostali by troche cieplego zarcia..ale latwiej rzucic kase na pomnik i miec innych gdzies, tak latwiej sie pokazac, o to MOJE zdanie!

 • ~Vanclaw

  To nie jest robienie na siłę „sławy naszemu miastu”, to jest robienie sobie na siłę elektoratu.
  Czym głupszy pomysł, tym więcej zwolenników do działania, tym większa nadzieja na to, że a nóż zostanie wybrany na następną kadencję.
  U nas w mieście brak dobrych pomysłów, a także brak dobrej władzy, -więc proponuję
  oddać ją, … , -do remontu.
  Czy p. burmistrz zrobił coś dobrego dla Ozorkowa?, a przecież jest tu tyle do roboty.

 • ~gienek

  WIECIE CO PANOWIE JA WAM POWIEM TYLE ZE POWINNI TU POSTAWIC POMNIK BURMISTRZA KTORY W BIALY DZIEN W CENTRUM MIASTA PCHAŁ SAMOCHÓD BO MU BENZYNY BRAKŁO ALE Z NIEGO

 • ~blondi

  Brakło służbowej benzyny?Niemozliwe.Trzeba koniecznie podniesc podatki.Koniecznie.ZbyszkuB gdzie jestes?Napisz cos blagam bo poziom dyskusji spada.

 • ~zibi

  Jest takie miejsce gdzie dają jeść i pić a także schronienie na ul. Zwirki w schronisku ,, Wzajemnie Potrzebni ”

 • ~blondi

  Nie wiedzialam,ze mają tam komputer i internet.

 • ~tarantula

  gadacie, gadacie, a nawet nie wiecie, ze to nie burmistrz stawia pomnik i ze to nie jego pomysl. on jest tylko w komitecie honorowym- no ale najlepiej sie wypowiadac nie znajac dokladnie sprawy. wonec tego ze na tym forum jest cala rzesza „Madrych i wszechwiedzacych”- mam propozycje- Pomnik dla nich!!!Przynajmniej kazdy ozorkowski piesek bedzie mial gdzie oddac mocz:-)

 • ~CapRie

  skoro sa osoby, ktore twierdza ze ten…czlowiek krotko mowiac cos zrobil dla swiata…to moze poprosze o kilka przykladow..

 • ~blondi

  pierwszy przyklad: wybudował zamek diabla Boruty w Łęczycy.

 • ~Hefciu

  wiem ze jest takie miejsce…ok jesli nie nowe miejsce to dofinansowanie starego

 • ~Zibi

  Dofinansować można tylko po zmianie Dyrektora i zrobienia tam porządku

 • ~Zibi

  Dofinansować można tylko po zmianie Dyrektora i zrobienia tam porządku bo i budynek niszczeje i ludzie biedują

 • ~Hefciu

  to chyba nie jest najwiekszy problem, nie?skoro robiecie zbiorke to chyba mozna zrobic porzadek w tym miejscu

 • ~glizda

  Moim zdaniem Papiez jest wspanialym czlowiekiem dla calego swiata, ale nie sadze, ze spodobalby mu sie pomysl kolejnego pomnika… w naszej malej ozorkowskiej spolecznosci to raczej przejaw snobizmu, a nie podziwu dla tego Czlowieka przez wielkie C! jestescie zalosni… jedni drugich niby obrazacie i wyzywacie od gorszych, a robiac to sami sie osmieszacie – jak tarantula z tym tekstem o obsikaniu pomnika przez pieski (to raczej nie byl przejaw inteligencji…) caly ten glupi Ozorkow jest beznadziejny… wszyscy gowno wiedza i gowno maja, ale wobec innych ludzi to sa zaj…sci i najlepsi… oby tak dalej… sto lat za Murzynami… pomyslcie czasem o innych, a nie tylko o czubku wlasnego nosa…

 • ~ktos

  wiecie kto to wylyslil??DEWOTY!!!ludzie w ozorkowie gloduja, nie maja pracy, drogi pozostawiaja wiele do zyczenia, szkoly nie maja pieniedzy a tu stawiaja pomnik.i po co??????????tylko czekac jak go pomaluja spreyami i dobrze!!!

 • ~Vanclaw

  No cóż, p.Ozo_Admin.
  Wielka szkoda, że poprzedni post nie mógł ujrzeć światła dziennego, informujący mieszkańców naszego miasta o
  telefoniczych oszustach.
  Szkoda!,-to nie była jakaś tam reklama
  jakieś gazety

 • ~Vanclaw

  Pisać bzdury na temat pomnika
  to lepiej się wstrzymać, bo władza i tak zrobi co będzie chciała.
  -Powinien być wygenerowany jakiś wolny Top, w którym wszyscy mieszkańcy Ozorkowa mogliby napisać swoje myśli i uwagi na dowolny temat.
  Proszę pomyśleć o tym, czyż nie byłoby to fajne i wiążące

 • ~Vanclaw

  Posłuchaj!.
  W swym komentarzu napisałaś, że niby jedni obrażają drugich, że wyzywają się i obrażają, ale przecież ty robisz to samo, -tylko wobec ogólu społeczności. … .Nie będę cytować kolejnych fragmentów.
  Zapewne, jak się domyślam, przeczytałaś niektóre posty jak, np: „ciemnota i zacofanie feudalne”,który komentarz napisał, – antybaran.
  Wszystko w nim jest wyjaśnione,
  dlaczego w Ozorkowie ludzie wykształceni nie mogą znaleźć miejsca do działania .
  Napisz, co o tym wszystkim myślisz!./pozdro

 • Ozo_Admin

  Vanclaw, twoj komentarz nie dotyczył tematu. Mozesz go napisac na OzoForum.

 • ~ozo_rox

  Moim zdaniem stawianie komukolwiek pomnika za cokolwiek jest głupotą i niepotzrebnym marnowaniem kasy, ktora mogłaby pójść na bardziej szczytne cele. Zgadzam sie z ktosiem w 100%!

 • ~glizda

  heh, no bo ogol ludzkosci jest taki… dla mnie to jest po prostu beznadziejny pomysl i ta kasa, ktora jest przeznaczona na pomnik, moglaby byc lepiej wykorzystana… ale nikt nie mysli o innych, a jak sie mu zwroci na to uwage, to sie obraza i przestaje odzywac (jak ZbyszekB)… w Ozorkowie nikt nie dba o ludzi, ale nie tylko tutaj tak sie dzieje.. tak jest na co dzien i prawie wszedzie – prawie, bo wierze w to, ze jest gdzies jeszcze takie miejsce, gdzie swiat jest lepszy…

 • ~tarantula

  wszyscy piszą o kasie- ze stawiajac pomnik marnuje sie niepotrzebnie pieniądze.Tylko nikt pewnie nie wie, ze te pieniadze nie pochodza z kasy miasta, ale sa to prywatne pieniądze ludzi, którzy chca postawic pomnik naszemu papiezowi. Wiec dlaczego wszyscy tutaj rozporzadzaja sie pieniedzmi innych?A jestem przekonany, ze ten kto na tym forum jest przeciwny temu pomyslowi z pomnikiem- napewnonikt sie nie dolozyl- wiec nie zabierajcie glosu, jesli nie znacie dobrze calej sprawy- bo sie poprostu osmieszacie!

 • ~tarantula

  poza tym plac nosi nazwe Jana Pawla II- wiec pomink jest chyba dobrym pomyslem.Nie samym chlebem czlowiek zyje!

 • ~nikisior

  moze niedlugo zrobimy drugi lichen?caly Ozorkow ze zlota!! na kazdej ulicy pomniki i ołtarze!ale bylby wypas nie ludziska?brak slow na was…

 • ~Hefciu

  kazdy doskonale wie ze kasa na pomnik idzie z kieszeni prywatnych ludzi, mysle ze wlasnie dlatego(ja tak robie)probujemy wam uswiadomic, ze to bezsensu itd. to wyglada tak jakbyscie chcieli sie pokazac, jacy fajni jestescie..a gdyby papiez nie byl Polakiem, tez byscie stawiali?ja sie nie dolozylem i nie zamierzam…a co do osmieszania to zastanow sie kto sie tak naprawde osmiesza, zanim nastepnym razem tak napiszesz. Plac jest im. Jana Pawla II rzeczywiscie, ale czy to nie wystarczy?ludzie bez przesady

 • ~Vanclaw

  Czy ty przypadkiem nie masz rozdwojenia jaźni.W pierwszym poscie pisałeś(aś) coś zgoła odmiennego, teraz piszesz coś odwrotnie proporcjonalnego, na domiar tego jeszcze ten nick r. żeńskiego/pozdro

 • ~tarantula

  to ze mam nick r.zenskiego- tobie nic do tego-moja sprawa.A jesli nie rozumiesz co pisze- przeczytak jeszcze raz-ale z uwagą.Wtedy moze pojmiesz mych slow sens.pozdro.

 • ~Hefciu

  ej kowal dlaczego kasujesz komentarze w ktorych nie uzywane sa slowa zwane”bluzgami”??

 • ~Vanclaw

  Doskonale pojmuję sens twych słów, ale to ty nie rozumiesz o co chodzi.
  Jak długo można wałkować ten teeemat? i nie obrażaj się, nie miałem nic złego na myśli.
  Ot, po prostu -diaaalog.?pozdro

 • ~ozo_rox

  Chcialbym sie zapytac dlaczego moj komentarz dotyczący blondi został usunięty??? Nie uzylem w nim zadnych niekulturalnych słow, a obrazic chyba tez nikogo nie obrazilem. Napisalem tylko to co myslalem. Odp

 • Ozo_Admin

  Usunalem komentarz blondi, bo mogl kogos urazic, pozostale odnosily sie do jej komentarza oraz nie wnosily nic do tematu.

 • ~blondi

  pomnik papieza jana jest mi obojetny.moze byc taki komentarz?

 • ~Vanclaw

  Dla mnie może być, jest w porzo, -choć poprzedni komentarz, podobał mi się bardziej.
  No ,ale cóż/pozdro

 • ~Siatkarz

  Normalnie jak baby się zachowujecie :///

 • ~Vanclaw

  No,co tak wszystkich wymiotło?
  czyżby przedświąteczne porządki?

 • ~Siatkarz

  Najprawdopodobniej Vacku :]

 • ~RamZie

  szczerze mowiac…nie ma zielonego pojecia po co w ozorkowie pomnik papieza…a za co Mu sie to nalezy…jestem wierzaca…ale nie jestem katoliczkom….i nie bede podwazala autorytetu Papieza….ale prosze…niech ktos inteligentny mi powie…co On dla nas zrobil…czy dzieki Niemu zmniejszylo sie bezrobocie?zmniejszyla sie liczba glodnych?
  przemyslcie i napiszcie cos…

 • ~optymistka :

  JASNE!
  pomnik byc powinien..:D
  przynajmniej znajda sie dodatkowe miejsca pracyli….jako „gwardia pomnikowa” powinne te stare i zdewociale plotkary co chodza na Msze tylko po to zeby poobmawiac innych..:D
  na pewno beda strzegly naszej „dumy” na kolanach..:-)

 • ~mieszkanka Ozorkowa

  Ludzie…mam pomysl!
  zamiast pomnika Papiezowi postawmy pomnik „Pania z Opieki Spolecznej w Ozorkowie” ,za ich cieezka prace…tj.zasilanie swoich portweli pieniedzmi dla potrzebujacych oraz za wytrwale przegrzebywanie „DAROW DLA POTRZBUJACYCH ” w poszukiwaniu co lepszych kaskow dla siebie..:D

 • ~oszukany

  Przydała by sie kontrola w MOPSIE , p SZ. ip L nabijaja sobie portwele , wysługują się sponsorami , przebieraja co lepsze dla siebie i rodziny a biedotę mają głĸęboko w dupie .Czas juz skończyć z tą psełdo pomocą społeczną i z tymi złodziejkami.Pytanie kto ma zrobić z tym pożądek p. Burmistrzu

 • ~Siatkarz

  Kwestia wiary zawsze bedzie wzbudzala emocje … Wkoncu jestesmy „wierzacy” !

 • ~BOG TAK KLER NIE

  PRZEZNACZYC TE PIENIADZE NA WOŚ TO BEDZIE SZCZYTNY CEL A NIE STAWIANIE BETONOWEGO KLOCKA ZA 70 tys NO NO CHYBA W OZORKOWIE NIE MA BEZROBOCIA SKORO TAKA KASE MOZNA UZBIERAC 🙂 CO LASKA CO LASKA I 70 tys SIE UZBIERA 🙂 ALE CO SIE DZIWIC ZE W TYM KATOLANDZIE I CIEMNOGRODZIE KLER CZUJE SIE JAK U SIEBIE WKONCU SA SPECJALISTAMI OD SCIAGANIA KASY 🙂 PIENIAZKI PRZYSLONILY IM ICH CELE

 • ~justyna

  pomnik w miescie gdzie sa inne potrzeby gdzie dzieci przychodza glodne do szkoly gdzie drogi sa w oplakanym stanie Jemu potszebna jest modlitwa a nie pomnik jego trzeba czcic napewno chcialby by te pieniadze poszly na bardziej szczytny cel jak tylko pomnik

 • ~tarantula

  ..ale ludzie chca wydac pieniadzena pomnik-dlaczego im tego zabraniac?