Najlepsi w pływaniu

2
38

Po raz pierwszy na gościnnej pływalni „Olimpijczyk” w Aleksandrowie Łódzkim zgiersko-łęczycki WOPR wspólnie ze zgierskim MOSiR zorganizował IMS – mistrzostwa powiatu zgierskiego w sztafetach pływackich. W zawodach wystartowało 300 uczniów reprezentujących 32 reprezentacje ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt i chłopców najlepsza okazała się reprezentacja SP5 Ozorków, zgierskie szkoły SP8, SP12 i SP10 zajęły dalsze miejsca.
W Gimnazjadzie dość niespodziewanie zwyciężyła sztafeta Gimnazjum z Ozorkowa, natomiast drugie miejsce zajęło G3 ze Zgierza.
Licealiada rozgrywana była pod dyktando zgierskich szkół. W kategorii dziewcząt zwyciężyło SLO im. R. Traugutta, a wśród chłopców bezkonkurencyjny był zespół LO im. Staszica.

6. LO Aleksandrów Łódzki 6.43.49

Zawody zostały zorganizowane przez MOS i R w Zgierzu i Zgiersko- Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na udostępnionej bezpłatnie Pływalni „Olimpijczyk” w Aleksandrowie. Obsługę sędziowską stanowili pracownicy MOS i R-u oraz ratownicy WOPR przy pomocy opiekunów (n-li wych. fiz.) reprezentacji szkół. Zwycięskie szkoły otrzymały puchary ufundowane przez Zgiersko- Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe