Kolejni zatrudnieni

5
29

W Gminnym Centrum Informacji w Ozorkowie prowadzone były rozmowy kwalifikacyjne do firmy Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o.-wykonawcy autostrady na odcinku A-2 Emilia-Stryków. Według Informacji udzielonej przez specjalistę d/s kadr firma już zatrudniła około 20 mężczyzn. Również owocna okazała się współpraca z niemieckim przed-siębiorstwem powstającym na terenie Ozorkowa -Toni Spedition.
Dotychczas spośród pań skierowanych przez G.C.I. wybrano ponad 30 szwaczek i nabór wciąż trwa. Chociaż od lat wiadomo, że sierpień to miesiąc zastoju na rynku pracy, to pracownice Gminnego Centrum Informacji Barbara Dłużewska i Lidia Elert nie mogą narzekać na brak zajęcia.

Nie ma tygodnia aby następny pracodawca nie zgłosił zapotrzebowania na pracowników. Obecnie największe szansę na rynku pracy mają szwaczki. Oprócz wcześniej wspomnianej niemieckiej firmy, także inni, mniejsi pracodawcy z Ozorkowa i okolic zgłaszają takie zapotrzebowanie. W tej chwili trwa rekrutacja do firmy Jola Collection z Emilii producenta konfekcji damskiej. Oprócz dobrego zaplecza socjalnego firma zapewnia swoim przyszłym pracownikom dowóz na własny koszt do miejsca pracy.

W tym zdałoby się idyllicznym obrazie jest jednak pewna skaza. Od 20 lipca niestety w Gminnym Centrum Informacji nie ma stażystów. Całe szczęście, że mamy wielu wolontariuszy, którzy ofiarnie nam pomagają mówią pracownice G.C.I. To dzięki im
oddaniu jest możliwe poświęcenie każdemu nas odwiedzającemu choć chwilę czasu. Jednak działalność naszego ośrodka nie może się opierać na zaangażowaniu wolontariuszy.

Mamy nadzieję, że Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu oraz filia w Ozorkowie nie zapomną o prężnie działającym ośrodku na swoim terenie i jeszcze w tym roku skieruje środki na zatrudnienie stażystów.

J. Zalewski, Nasz Powiat Zgierski Nr 42-43

 • ~gosc

  to po co jest biuro pracy?
  to jest tego biura obowiazek, a gci
  ciągnie pienądze z budzetu miasta

 • ~marlena

  wlasnie przeczytalam pierwszy komentarz.czlowieku,czy ty wiesz co piszesz???dzieki temu osrodkowi juz drugi miesiac pracuje.a moze trzeba by bylo zrobic inaczej.zamknac urzad pracy i pieniadze przeznaczyc na dzialalnosc gci?albo jeszcze lepiej zwolnic cala kadre pupu i zatrudnic tam te dwie panie.one w zupelnosci wystarcza…

 • ~Kogut

  Nie rozumiem tej dyskusji.czy w tym mieście juz naprawde nie moze powstac cos dobrego?Centrum Informacji jest dla tych,którzy naprawde chca znaleźć pracę.reszte zapraszam do Urzędu Pracy

 • ~Romek

  po rozmowach w gci dostalem robote na budowie autostrady,nie mialem okazji sam podziekowac wiec robie to teraz.serdeczne dzieki w imieniu chlopow tu zatrudnionych!!!
  Mam nadzieje ze tego nie wytniecie

 • Ozo_Admin

  Tego komentarza nie wytnę, bo kultura jest zachowana. Pozdrawiam…