Studenci składajcie wnioski

2
21

Do 25 października studenci wszystkich typów uczelni wyższych, uczący się dziennie, zaocznie i wieczorowo, zameldowani na terenie powiatu zgierskiego mogą składać podanie o unijne stypendium socjalne. Podania składa się w Wydziale Oświaty Starostwa Powiatowego w Zgierzu przy ul. Sadowej 6a (pok. 6). Tam też można otrzymać druki do wypełnienia. Niezbędne dokumenty można również pobrać ze strony internetowej starostwa http://www.powiat.zgierz.pl

Jednym z podstawowych kryteriów przyznawania stypendium, obok warunku zameldowania na terenie powiatu, jest dochód netto na jedną osobę w rodzinie uzyskany w 2003 roku – nie może on przekroczyć 350 zł. W połowie listopada powinna być gotowa lista osób, które otrzymają stypendium.

Do Starostwa wpłynęło bardzo dużo wniosków o stypendia unijne od uczniów, bo im też przysługuje taka pomoc. Niestety podań złożonych przez studentów mamy niewiele. Mam nadzieję, że teraz, gdy rozpoczął się rok akademicki zjawi się u nas więcej studentów, szkoda by było, gdyby przepadły pieniądze, które im się należą. – mówi starosta Lesław Jarzębowski.

Źródło: Ilustrowany Tygodnik Zgierski

  • ~student

    Wczesniej byla wersja 504zl netto i mozna bylo pobierac stypendia socjalne. Cytat: „Stypedia europejskie beda o ile znajda sie na to pieniadze”. Mysle ze pieniadze na stypendia napewno sie znajda ale nie trafia one do studentow ani uczniow.

  • ~Jusko

    nie myl stypedniow socjalnych ze stypendiami unijnymi to sa 2 rozne sprawy