Rośnie poparcie dla pikiety

4
29

Już ponad 1000 osób złożyło podpisy pod petycja w sprawie zwiększenia liczby karetek pogotowia ratunkowego w Ozorkowie. Protest w tej sprawie odbędzie się przed tutejszym Urzędem Miejskim, w piątek 24 bm. o godz. 10:30. Organizatorem pikiety jest grupa młodych ludzi zbulwersowanych wydarzeniem, które miało miejsce w tym mieście na początku wakacji.
W kamienicy znajdującej się w pobliżu stacji pogotowia zasłabł mężczyzna. Karetka przyjechała do niego dopiero po godzinie i trzykrotnym ponagleniu przez zgłaszających. Trzy dni później mężczyzna zmarł w szpitalu.

To skandal! – mówi 21-letni Michał Woźniak, organizator protestu. – Gdzieś tam na świecie obrońcy praw zwierząt protestują przeciwko złemu traktowaniu gęsi poprzez ich nadmierne tuczenie. Tymczasem u nas umierają ludzie, bo na 20-tysięczne miasto i 7-tysięczną gminę jest tylko jedna karetka.

Michał wraz z przyjaciółmi od tygodnia agitują ozorkowian do poparcia pikiety. Rozdają ulotki pod kościołami, na targowisku, w barach i restauracjach odwiedzanych przez młodzież. Wierzą, że akcja się powiedzie i w pikiecie pod urzędem weźmie udział kilkaset osób.

Źródło : Express Ilustrowany, (DJ)
Data publikacji: 11.09.2004

 • ~Klaudiusz

  dodam do tego ze również obsługuje gmine parzęczew! …. chyba :] tak słyszałem od zaprzyjaźnionej pielęgniarki 🙂

 • ~Heniu

  Zbieramy podpisy i dziękujemy wszystkim którzy się wpisują. Zapraszamy na protest czym więcej ludzi tym lepiej. Dzisiaj mamy wizytę u burmistrza. Jak wrócę to napisze co ciekawego nam powiedział. Dla tych co jeszcze się nie wpisali. Można to robić w kanapie oraz w totomixie na placu albo w sobotę będziemy stać na rynku. Tacy sympatyczni młodzi ludzie z kartkami to my.

 • ~Michał Woźniak

  Chcialem tylko powiedziec, ze nie mowilem nic o gesiach( tak bylo napisane w artykule), oraz, ze pod fotką bylo napisane, iz plakaty wykonalem ja z Marta, i sami je rozwiesilismy na miescie- tak naprawde to plakaty robili: ja, marta, druga marta, kasik, gibek, marjan, szubi, tomek, heniek, hefciu, efka i tak naprawde to gdyby nie moi przyjaciele, to pikieta nie ruszyla by z miejsca- dzieki!!!
  pozdrawiam i zapraszam 24 IX o 10:30 pod UM.

 • ~heniu

  Wizyta u pana burmistrza była owocna. Choć z początku nie sprawiał wrażenia jak by nie traktował nas poważnie szybko się to zmieniło. Obiecał pomoc. Wraz z radcą prawnym odnaleźliśmy odpowiednie ustawy i wiemy teraz jak trzeba najlepiej walczyć za sprawę.