Asfalt na Partyzantów

3
16

Kocie łby zniknęły w tym tygodniu z ulicy Partyzantów w Ozorkowie. W ciągu zaledwie kilku dni cała nawierzchnia na odcinku od ul. Średniej do Zgierskiej została pokryta emulsja asfaltową.
A wszystko po to, by ułatwić przejazd na tym odcinku autobusom kursującym z Ozorkowa do Łodzi. Od wielu miesięcy mieszkańcy słali do urzędu pisma z prośbą o zmianę tras autobusów tak, by zatrzymywały się na przystankach przy ulicy Maszkowskiej – mówi Włodzimierz Skrupski, wiceburmistrz Ozorkowa. – Sprawa nie była łatwa, bo przejazdy na tym odcinku obsługiwane są przez przewoźników prywatnych. Ponieważ ich autobusy obsługują kilka powiatów, trasy przejazdu zatwierdza urząd marszałkowski. My natomiast, jako władze miasta nie mamy na to wpływu.

Prywatni przewoźnicy omijali ul. Maszkowską szerokim łukiem, bo dalej musieliby jechać po kocich łbach na ul. Partyzantów. Właściciele firm przewozowych woleli tego nie robić w trosce o podwozia swoich pojazdów.

W sierpniu poprosiliśmy naczelnika inspekcji drogowej o ocenę stanu nawierzchni ul. Partyzantów – mówi W. Skrupski. – W odpowiedzi wyznaczył on trzy fragmenty drogi, które trzeba na prawic. Przed 1 września pokryliśmy te odcinki asfaltem, ale autobusy większości prywatnych firm – mimo wcześniejszych zapewnień – ciągle nie pojawiały się na tej trasie. Dlatego, żeby ostatecznie wytrącić przewoźnikom argumenty z ręki, podjęliśmy decyzję o ułożeniu asfaltowego dywanika na całej ulicy Partyzantów.

Według zapewnień wykonawcy, związane z tym prace powinny juz się zakończyć. Jest więc nadzieja, że lada dzień autobusy zaczną kursować w tej dzielnicy Ozorkowa.

Źródło : Express Ilustrowany, (DJ)
Data publikacji: 11.09.2004

 • ~_igor_

  ciekawe ile autobsów jedzi tamtą drogą ?? to niech lepiej juz założa ten asfalt czy Bóg wie co, na tych ulicach za starym cmentarzem ( mowie o cichej, cmentarnej, krótkiej ) Zakładają asfalt na odcinku 100 m dla autobusów !!!! co za kolesie

 • ~Vanclaw

  A ciekawym jest, kiedy wreszcie ułożą dywanik asfaltowy na ulicy Lipowej.
  Byłoby to korzystne rozwiązanie dla mieszkańców osiedla, ponieważ tylko w ten sposób ominiemy korki na zatłoczonych ozorkowskich ulicach, jadąc w stronę Łodzi

 • ~mala

  a ciekawe ile jeszcze ja bede chodzic po blocie, jezdzic po dziurach, czemu nie zaloza asfaltu na Bugaja na ulicach za torami, przeciez jak ja dochodze do asfaltu i ide w jasnych spodnaich toone sa czarne, chyba musimy wybrac sobie burmistrza z naszje ulicy to wtedy bedzie u nas asfalt, u mojej babi na wsi maja lepiej niz my w miesicie