Tematy maturalne z języka polskiego

10
20

Przedstawiam tematy zadań maturalnych w województwie łódzkim:
1. „Kochać i tracić, pragnąć i żałować” (Leopold Staff). Twoje rozważania o literackich obrazach pożegnań i rozstań na podstawie utworów wybranych epok. 2. Poświęcenie, ofiarność, rozwaga, brawura… Przedstaw swoje refleksje na temat postaw młodych ludzi wobec sytuacji zagrożenia ojczyzny. Odwołaj się do wybranych utworów literackich.

3. Bohater tragiczny. Na podstawie wybranych tekstów rozważ przyczyny i różne postaci tragizmu bohaterów literackich.

4. Zinterpretuj wiersz Ewy Lipskiej „Stół rodzinny”. Zwróć szczególną uwagę na funkcję, jaką pełni w utworze motyw rodzinnego stołu.

 • ~_igor_

  no to ladnie, nie powiem !!!!!!!!

 • ~Czeko

  Ladnie, nieladnie, tematy do trudnych nie nalezaly…. Byly takie w maire :-)) Ciekawe co jutro na historii wymyślą :/

 • ~mac

  pewnie pisanie to było full ściąganie:P:P

  PS: gdyby był ktoś tak miły i mi komputerowe ściągi na e-mail wysłał byłbym bardzo wdzięczny… 🙂

 • Paulina

  WITAM,
  mam do sprzedania prezentacje z języka polskiego, posiadam dwa tematy: „Bunt wobec Boga”ten temat można podciągnąć pod temat: „Motyw buntu i nawrócenia w relacjach Bóg- człowiek. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.” oraz drugi temat „Portret ojca w literaturze.” Cena za każdy z tych tematów to jedyne 50zł, chętnych zapraszam do pisania meili…Poozdrawiam :whistle:

  • Rafał

   Dalej masz te prace ?

   • vanessa989

    tak mam:-)

   • vanessa989

    sorry źle odczytałam,myślałam,że to do mnie:-)

 • vanessa989

  sprzedam prezentacje maturalną:
  Temat: Obecność i funkcja motywów muzycznych w literaturze wybranych epok. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych przykładów literackich.

  Oferuję full opcję:Plan,bibliografia,essej(teść prez.),prez.multimedialną zawirającą wstęp do prez.gł. i najważniejsze cytaty ułatwiające sprwniejsze omówienie utworów,podkłady muzyczne.
  Prezentacja była robiona przez polonistkę w długoletnim stażem.Miałam przyjemność ten temat wygłaszać przed komisją i uzyskałam max punktów 20/20.
  GORĄCO ZACHĘCAM DO KUPNA TEJ PREZENTACJI BO JEST NAPRAWDE PROFESJONALNIE NAPISANA, MI POMOGŁA…MOŻE I TOBIE POMOŻE…?

  • Guest

   Witam,znalazłam Twoje ogłoszenie i jestem zainteresowana Twoja prezentacją, o mam ten sam temat! 😉 a zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac.. BYlabys chetna sprzedac mi swoja prezentacje, albo najpierw jakos ja pokazac? prosze o pilny kontakt zalezy mi na czasie. Podam Ci swoj nr kom,odezwij sie prosze 😉 510065395

 • ana

  Mam do sprzedania prezentację maturalną wraz z bibliografią „Zapożyczenia z języka angielskiego we współczesnej polszczyźnie”. Kontakt mailowy.