Uczniowie protestują przed UM

54
44

Dziś o godz. 8:30 odbył się protest uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego przed Urzędem Miasta w Ozorkowie.
Protest zorganizowano w czasie wizyty przestawiciela Starostwa Powiatowego, który przyjechał rozmawiać z władzami miasta m.in. na temat stworzenia Ozorkowskiego Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych (OZSP). Więcej o tym wydarzeniu już wkrótce…

 • ~robi

  no i tak ma być ja tesh się bede to tego przyłaczał mimo ze nie chodze do tej szkolki 😛 nie pozwolimy na to !!!!!

 • ~Mokleks

  Co jak co ale gest Pana Szałapskiego mnie rozwalił!! 😉

 • Ozo_Admin

  A co zrobił?? 🙂

 • ~młoda ZSZ

  Bardzo mi przykro, że mnie tam nie było, bardzo chciałam być w takim momencie z innymi uczniami.Chciałabym żeby ktoś w małym srucie opowidział mi jak to wszytsko wyglądało… była bym wdzieczna

 • ~kris_ZSZ

  a p.Szapapski co zrobil? a tak w ogole zastanawia mnie to czmu tam nie bylo nauczycieli…hmmm :> Pewnie „ukochana”p.Rosiak chciala tak zrobic by perspektywa strajku wyszla od uczniow i rodzicow?heh…smieszne…przeciez i tak wiemy ze to ona tym kierowala…sama pewnie zaproponowala strajk…ale co ciekawe nie stawila sie:-) heh

 • ~kris_ZSZ

  sry…chcialem wyzej napisac p.Szalapski:P

 • ~Didlet

  Nie wiem jak Pani Rosiak, bo stalam z tyłu, ale wielu innych nauczycieli na pewno było. Sama widziałam. I sorki, ale w takich sytuacjach jak ta, to wszystim zainteresowanym przychodzi protest do głowy; nieważne czy jest się uczniem czy nauczycielem.

 • ~anonim…

  Mam pytanie, moze mi ktos tak po krotce opisac co sie dzialo na tym calym protescie?? Z gory dziekuje…

 • ~Didlet

  Dokladnej relacji Ci nie zdam bo nigdy nie byłam w tym dobra (zawsze sie za dlugo rozwodzilam ;-)) ale ogolnie dobrze bylo; jak zaprosili przedstawicieli tego komitetu protestacyjnego do srodka to wszyscy zaczeli krzyczec „Wladza do mlodziezy” i musieli wyjsc 😀 No a poza tym dostalismy poparcie burmistrza (jesli dobrze skojarzylam, bo stalam stylu…wogole ktos kto kompetentny by to opowidziec ;/). Wogole ludzie mieli fajne transparenty i hasla, wszystkie byly albo w obronie LO albo przeciwko wladzom powiatowym; i nikt nie krytykowal zadnej ze szkol (przynajmniej ja nie slyszalam…); a nawet w przerobce Roty (o ile czegos nie pokrecilam ;/) bylo cos o tym ze szkoły nie dadzą się skłócić, więc jak dla mnie było ok :-))) Starosta gadal jakies glupoty (oc my mu przerywalismy naszmi haslami ^_-)o oszczednosciach, a potem chyba poszli na pertraktacje, chociaz nie wiem czy czegos nie pokrecilam ;/

 • ~seba

  Kończyłem to liceum i nie wyobrażam sobie, zeby ono nie istniało. Jak mozna łaczyc ze soba tak dwie rózne szkoły. ZSZ nigdy nie miał takiego poziomu kształcenia jak LO i nigdy nie bedzie miał. Powiedzmy szczerze do ZSZ idą ludzie, którzy na świadestwach maja srednia 2,2 jak ma 3,0 to juz jest prymusem. I jeszcze druga strona medalu ilu ludzi po skończeniu ZSZ dostaje sie na Politechnike czy Uniwersytety praktycznie nikt kazdy idzie do wylegarni magistrów i chyba to o czyms swiadczy że nie powinno łaczyc sie tych szkół. To jest niedopuszczalne powiat zgierski niszczy u nas wszystko i w obronie LO powinni wyjsć na ulicę wszyscy jego absolwenci.

 • ~Emzor

  Seba: czlowieku, chcesz wiedziec z jaka srednia poszedlem dwa lata temu do ZSZ? Chcesz wiedziec z jaka srednia skonczylem w zeszlym roku ZSZ? Bys sie zdziwil jeszcze, srednia 3,0 byc moze panuje w LO, bo tam ida najslabsi ludzie. Nie wiem czy wiesz, ale w ZSZ jak dawalem papiery dwa lata temu, kilkadziesiat procet ludzi musialo papiery odebrac z powrotem, bo sie nie dostali, a do LO dostali sie bez problemow…

 • ~Didlet

  Wiesz Seba ja tez jestem absolwentką LO tez bronie tej szkoly ale obok Ciebie bym w jego obronie nie wyszła. Skąd Ci przyszło do głowy to wszystko pisać, by skłócić ze sobą ludzi? Napuścił Cię ktoś ze starostwa, czy jak? Emzor, nie daj się prowokować…jest takie mądre prawo Murphy’ego które tutaj pasuje; nie zacytuję go tylko dlatego że dołączyłam się do apelu o nieobrażanie Innych i ignorowanie prowokacji…Ech…

 • ~kris_ZSZ

  czlowieku a skad ty wiesz jaki jest u nas pozion?! jakis lewy koles napisal ze i nas dostaje sie 5 za dodawanie itp w skali od 1 do 10…gowno wiesz jaki jest u nas poziom! a to ze uczniowie ktorzy chodza do ZSZ mieli na swiadectwach 2,2 to chyba ci sie przysnilo:-) hehehe…ja jak zdawalem do ZSZ mialem srednia blisko 4,6 a mialem obawy ze sie nie dostane…bo bylo wiele ludzi lepszych ode mnie…takze nie pierdziel mi glupot jesli nie masz bladego pojecia o poziomie w ZSZ

 • ~mac

  Wiesz co ja chodze do ZSZi przechodze często koło LO i nie widziałem tam tak nierozgarniętych ludzi jak ty. Ale cóż wyjątki się zdażają. Może Ci się nieco pomyliło i chodziłeś do pakerni na halę gimnastyczną, bo nie napisałeś jak absolwent żadnej, konstruktywnej krytyki. Wyglądasz mi na LOLKA, chciaż Cię nie widziałem, ale i tak mi przykro.

 • ~DrobnaIIA

  Nie chce byc niemila dla Ciebie ale wez sie zamknij bo gowno wiesz a sie motasz jak kon na swiatlach. Czepiles sie tej Dyrektorki naszej jak nienormalny!! Odwal sie od niej i zrozum czlowieku ze do piet nie dorastasz tej kobiecie! Pora sie obudzic i spojrzec prawdze w oczy! To Ty zrobiles dla Ozo?? NIC a Ona wlozyla cale serce w Ozo i LO! Wiec sie zastanow z jakimi textami tu jedziesz bo Ona moze Cie zaskarzyc i nie podskauj tak! Nie masz prawa tak mowic o kims kogo nie zansz.. zaznaczam NIE ZANASZ!!!

 • ~kris_ZSZ

  srutututu…wiesz nie znoze sie do twojego poziomu i nie bede ci wrzucal:-)heh…

 • ~absolwentka LO

  znowu zaczynacie te idiotyczne przepychanki słowne? Ludzie, jesteście uczniami szkół średnich, a zachowujecie się gorzej niż przedszkolaki.

 • ~Herflik-Dębol

  No ja też sie przyłączam.
  Mój starszy brat tam chodził czyli szkoła muszi być spoko.
  Jakby chcieli zlikwidowac moje wspaniałe gimnazjum to tez bym sie wkurwił i zaczął strajki urządzac.Więc dołączam się to Waszego protestu ale narazie tylko przez
  neta.Zobaczymy jak sytuacja potoczy sie dalej.TOGETHER WE ARE STRONG!!

 • ~Monia

  jezeli chodzi o poświęcenie dla Ozo droga kolezanko z LO to kris jeszcze ma czas zeby sie wykazac, czasy Roski sie skonczyly, dziekujemy za sluzbe. Ale nie wiem zabrazdo w czym ona sie tak poswieca dla Ozo bo jesli jestes tak dopse poinformowana to moglabys mi przekazac pare informacji :-). A pozatym nie tylko ona sie poswieca, nagle wasza kochana pani dyrektor satala sie boska osoba ? Pozdrawiam wszysciutkich z ZSZ no i rowniez tych z LO ktorzy sa sie jeszcze nie zmienili przez ten caly projekcik 😉

 • ~F

  NO to co zrobił SZalap bylo najsmieszniejsza rzecza jaka ostatnio widzialem. Szkoda ze tego nie nagrali i nie pokazali w tv.Prosze Mu przekazac ze troszke sie wyglupil tą solidarnoscia ale bylo to w dobrym celu wiec nie smieje juz sie z niego.

 • ~F

  Gratuluje protestu mozecie byc z siebie dumni.Myśłe ze Starostwo bylo zaskoczone.PS Giziński tez dał plame „nie wypada” mi hahahahah

 • ~sypcia

  protest sie udal, ten pajac, Pan Rajtar, byl z lekka zdziwiony, ale nie chcial tego po sobie okazac!! duma u niego byla gora!! zamiast spojrzec nam w oczy, patrzyl w niebo, jakby tam szukal pomocy!! niestety pomoc nie przyszla 😛 a nauczyciele byli z nami i pani syrektor i nikt nami nie dyrygowal!! moze jakies fotki Michal zamiesci… w kazdym razie jestem dumna z ludzi, ktorzy tam byli, bo zachowali sie naprawde spoko!!
  a przy okazji chcialam pozdrowic Michałka Kowalskiego i Malike 😀 i cala moja klase IIa, naj klase :d i wychowawce, a tak w szczegolnosci to pania A.Wajer, dziekuje 😛

 • ~sake

  co oni sobie wyobrażają wtym ”starostwie”
  do szafy z nimi

 • ~tarantula

  tak naprawde nikt z wladz powiatowych nie zastanowil sie co zrobia ze soba uczniowie.najwazniejsze wg.wladz sa niby-oszczednosci.o uczniach , nauczycielach i obsludze szkoly nikt nie pomyslal. Dobrze ze chociaz Burmistrz Giziński jest calym sercem z LO.Napewno cos na to porazi,zeby utrzymac tę szkole…pozdrawiam wszytskich…

 • ~sake

  masz racje nic nie ująć ale dodać można wiele

 • ~mac

  nasz genialny burmistrz to stołek swój też lubi, chociaż jak narazie wygląda na pożądnego człowieka. I czy ktoś widzi możliwość, zeby był przeciw LO?? bo ja nie.

 • ~grxb

  Ludzie co wy gadacie!!! to sie w głowie nie mieści dzięki takim jak wy przeistacza sie to w jakąś „wojne” Dajcie spokój. Uważam że można walczyć o swoje ale nie tak jak LO. Porównuja ZSZ do jakiegoś….nieporozumienia. Co wy wiecie, poprzyjcie to jakmis sensownymi argumentami a nie oczerniajcie ZSZ. Niczym sie od LO nie rózni ani niczym nie odbiega a momentami (w niektórych dziedzinach) przewyższa. Dalibyście spokój ale prawda jest taka LO bo sie konkurencji edukacujnej jaką stanowi ZSZ. Może NIE??? Przyznajcie to!!!!

 • ~martininium

  Dlaczego po tym mieście chodzą takie ploty że LO będzie likwidowane przecierz większość nie miała tego projektu w rękach a przeczytać można wszystko. A obrażać to każdy potrafi tylko w LO robią to nie taktownie i niezgadzam się z tym że w naszej szkole uczą się same „debile” jak powiedziała to pani prof. E.Rosiak. tylko szkoda że więcej osób z naszej szkoły (ZSZ) dostaje się na studia niż z LO a po skończeniu np. mojego profilu wychodę ze szkoły nie tylko z maturą ale i z dyplomem a jeżeli chdzi o zawodówki to są w naszej szkole tylko trzy takie klasy a reszta to licea i technika. W dodatku LO nie nazywa się Liceum Ogólnokrztałcące tylko Zespół Szkół Ogólnokrztałcących więc nie widzę różnicy między naszymi szkołami i nieżyczę sobie wyzywanie nas, uczni ZSZ

 • ~hantel

  wy macie nawalone nie wiem po co sie wogole do tego mieszacie was to nawet nie dotyczy.Czy wy tego nie rozumiecie ze wszystko zostaje po staremu tylko etaty sie zmniejszaja.To nawet nie jest walka o was tylko o posady dyrektora i ksiegowych o nauczyciele zostaja tacy sami.

 • ~buli

  wiecie co, tak naprawde to jeszcze zadnego logicznego i INTELIGENTNEGO argumentu z ust (albo rak) uczniow LO nie slyszalam, ani nie widzialam…..
  Nic sie nie zmienia dla nas-uczniow!!!!!!! tylko bedzie lepsza dyrekcja ;P

 • ~Agusia z ZSZ

  Moim zdaniem uczniowie z LO nie maja pojecia jaki jest poziom w naszej szkole.To co opowiadaja o naszej szkole to jest smieszne!!!!!!!!!!!!!!!!Nauczyciele nasi maja wyzsze wyksztalcenie nie to co nauczyciele w LO!!!!!!!!!!!!!! Milego strajkowania!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~asik

  skoro nasza szkoła(zsz) ma tak niski poziom to czemu przyjmujecie do LO wieczorówki absolwentów naszej zasadniczej?Tylko dlatego,że wam płacą?A poza tym ubliżacie nam bo brak wam rzeczowych argumentów na swoją korzyść!!!!!!Poza tym skoro mamy niski poziom to czemu mamy lepsze wyniki matur?Przecież matura zarówno w LO jak i w ZSZ jest taka sama!!!!!!!!!

 • ~F

  Nie wiem gdzie bylas w maju 2003 bo matura w zsz chyba nie wypadla najlepiej wiec prosze tu glupot nie pisac tylko zapoznac sie z faktami bo fakty mowia ze u was matury bardzo duzo osob nie zdalo.

 • ~F

  czlowieku moze srednia miales wysoka ale inteligentny to ty nie jestes szkoda mi cie gosciu ze musisz sie tak meczyc

 • ~fox

  hahahahahahaha

 • ~fox

  Wszystkim wam się we łbach popierdoliło!!!

 • ~Funio ZSZ

  Debol rules 🙂 hehe pozdro dla calego ZSZ

 • ~Debol

  Musze ci sie odzwieczyc Funio i dla ciebie oraz Grabara specjalne caluski (smiech)

 • ~grabar ZSZ

  protest poniedzialkowy to w rzeczy samej pomylka. pikieta nie zaowocowala w zasadzie niczym procz tego ze caly powiat smieje sie z tej akcji. chcialbym pozdrowic wszystkich najbardziej elokwentnych uczniow LO ktorzy w bardzo przystepny sposob wyrazaja sie na nasz temat- to ma byc oznaka wyzszosci

 • ~Debol

  Musze ci sie odzwieczyc Funio i dla ciebie oraz Grabara specjalne caluski (smiech)

 • ~uczen LO

  chodze do tej szkoly w ktorej rzekomo jest tak rewelacyjnie w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej pani dyrektor prowadzi bardzo zaborcza polityka antyuczniowska gnebi nas za prawie wszytko i zmusila nas sila do poniedzilkowego strajku nie mielismy mozliwosci odmowienia

  pozdrowienia dla uczniow ZSZ a konkretnie
  DEBOLA
  FUNIA
  GRABARA

 • ~Raku

  Wasza szkola caly czas jezdzila nam po papierach ale moralnie to my wygralismy.My tez nie chcemy polaczenia szkol tak jak wy.

 • ~uczen LO

  chodze do tej szkoly w ktorej rzekomo jest tak rewelacyjnie w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej pani dyrektor prowadzi bardzo zaborcza polityka antyuczniowska gnebi nas za prawie wszytko i zmusila nas sila do poniedzilkowego strajku nie mielismy mozliwosci odmowienia

  pozdrowienia dla uczniow ZSZ a konkretnie
  DEBOLA
  FUNIA
  GRABARA

 • ~Darek

  Musze wam powiedziec prawde o tej szkole. Wszyscy walcza ale tak naprawde jestesmy „proszeni” przez blizej nieokreslone osoby (?) do bezwzglednej walki. wiem tekst brzmi groznie troche bojowo ale taka jest prawda. tak naprawde uwazam ze szkoly sa na rownym poziomie i nie mozemy tak dalej postepowac (obnizac ich godnosci)

 • ~uczen LO

  chodze do tej szkoly w ktorej rzekomo jest tak rewelacyjnie w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej pani dyrektor prowadzi bardzo zaborcza polityka antyuczniowska gnebi nas za prawie wszytko i zmusila nas sila do poniedzilkowego strajku nie mielismy mozliwosci odmowienia

  pozdrowienia dla uczniow ZSZ a konkretnie
  DEBOLA
  FUNIA
  GRABARA

 • ~Lo

  Pani dyrektor mysli ze zjadla wszystkie mozgi chodze do tej szkoly z niechecia i mam znajomych w ZSZ i sa inteligentni a tu w Lo ludzie sie zmieniaja nie do poznania pozdrowienia dla(Grabara,Funia,Siwego,Kaczora,Glowy,,Ediego,Kicia,Suma,Raka,Rudego)

 • ~rowniez uczen LO

  nie wiem czemu pozdrwiasz tych debili z ZSZ ale to twoja opinia ale co do polityki szkoly jestem z toba o tym wiedza wszyscy lecz mil;cza z powodu grona pedagogicznego ktore jest bardzo ortodoksyjne i konserwatywne wiec trzymam w wami ZSZ GORA

 • ~Marcin LO

  zgadzam sie z toba moj przyjacielu byles mi naprawde bliski … dobrze ze to wszystko wychodzi w tej chwili tak waznej dla obu szkol

 • ~uczen ZSZ

  nie widzialem tak opanowanej i tak konsekwentnie trzymajacej sie swych pogladow osoby w swym tak ktotkim zyciu. ZSZ wygral dlatego ze to stanowisko zasiada tak kompetentna osoba jak pani Nicinska wygralismy gdyz za nami szly argumenty a za LO tylko emocje takie jest moje zdanie

  pozdrowienia dla ANII Modlinskiej z I a
  przesyla znajomy z osiedla Nowego Miasta
  ZSZ ZSZ ZSZ ZSZ i jeszcze raz ZSZ!!!!!!!!!!

 • ~Preqrsor

  Uwazam ze mamy niezlych nauczycieli dlaczego?
  wprowadzaja milo atmosfere na lekcjach az chce sie pracowac mimo ze mamy czesto inne zdania oni to rozumieja czesto nas mobilizuja az robi sie niedobrze ale to dobrze bo wiedza ze to zaowocuje byc moze pisze schematami ale nic nie zmieni zdania ze NASI sa special

 • ~Y46coQ

  dobra „uczniowie LO” wy chyba nie jesteście z tąd zdradza was kilka szczegółów.Net jest cool ale ma wadę nie wiemy kto co pisze-uważam że podkopy że niby mówimy „debile” itd. o was. Mam w ZSZ kilku znajomych i nie uważam że są oni w szkole o niższym poziomi czy są gorsi!!!!!Założę się że te wszytkie opinie to próba pokłucenia naszych skół!!!!!
  Opamiętajmy się!!!Ten projekt starosty dotyczy nas wszytkich dlatego nie możemy się kłucić tylko jednoczyć bo obie strony nie chcą połączenia!!!!!!!trzymajmy jedną kwestję a nie nagadujemy na siebie nawzajem!!!!!!!!
  Walczmy razem ze starostwem a nie przeciwko sobie

 • Ozo_Admin

  PRZECZYTAJ TO!!!Czytając Wasze komentarze widać jak łatwo jest kogoś skłócić. Nie chciałbym nikogo teraz obrazić, ale napiszę, że niektórzy z Was (nieważne czy z LO czy ZSZ) zachowują się dziecinnie i nieodpowiedzialnie. Czy problem likwidacji LO sprowadza się jedynie do stwierdzenia, że LO jest gorsze czy też lepsze od ZSZ?? Totalna bzdura!! Żadna z tych szkół nie jest ani lepsza ani gorsza…
  Teraz APEL do zwyczajnych, normalnych osób, którzy uznają konstruktywną dyskusję. Nie dajcie się wciągać w dyskusje prowokantów. Najlepszym sposobem jest nieodpowiadanie na ich komentarze. Zaręczam, że takie zachowanie jest najlepszym lekarstwem na takich ludzi.

 • ~_igor_ZSZ

  ale te wasze opinie niktóre są pojebane !!! Kolesie z ZSZ są zajebiści jak nie wiem co , ale jest tez grono ludu z LO ktorzy są spox!!! wiec sie czepiajcie nikogo i dajta se juz luzu z tymi argumentami przeciw ZSZ sa śmieszne!!!! podrowienia dla ZSZ

 • ~xxx

  zna ktoś ten numer tel jak tak to prosze napisać do kogo należy 606887982