Będą walczyć o LO

420
22

Koniec LO? Przecież to absurd!! – takie opinie da się usłyszeć na ulicach Ozorkowa. Wszystkiemu winien jest projektu łączenia szkół ponadgimnazjalnych w powiecie zgierskim. Na bazie istniejących w mieście liceum i zawodówki od 1 września ma powstać Ozorkowski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.
Wielu nauczycieli i rodziców jest zbulwersowanych. W ozorkowskim liceum zapowiadają protesty.
Dziś w LO odbył się apel, w którym dyrektor Eugenia Rosiak, z widocznym wzruszeniem, poinformowała uczniów i nauczycieli o stanie rzeczy. Zapowiedziała, że będzie walczyć i poprosiła uczniów o przedyskutowanie tej sprawy na forach klasowych.
Wszyscy są zdecydowanie przeciw takiemu pomysłowi.

Nauczyciele biorą nawet pod uwagę strajk – mówi Eugenia Rosiak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie. – Rodzice chcą robić pikiety i zbierać podpisy w sprawie uratowania samodzielności naszej szkoły. Nie mamy nic przeciw szkole zawodowej, ale nie chcemy być łączeni.

W ozorkowskim ogólniaku argumentują, że od dawna nie ma problemu z naborem, a aż 80 proc. absolwentów dostaje się na studia. Jedna z najlepszych szkół w powiecie ma stracić samodzielność, a niewykluczone, że także siedzibę.

W 2005 roku mamy się przenieść do Zespołu Szkół Zawodowych – mówi E. Rosiak. – Po co te zmiany? Przecież w naszej szkole jest wspaniały klimat. Wchodząc do Unii Europejskiej mamy stawiać na kształcenie ogólne, a nie zawodowe.

27 lutego w Starostwie Powiatowym w Zgierzu ma się odbyć głosowanie nad uchwałą o rozwiązaniu LO w Ozorkowie z dniem 31 sierpnia 2004 roku.

Czy w tak perfidny sposób można zaprzepaścić 52-letni dorobek naukowy, kulturowy i społeczny Ozorkowa?
Czy doczekamy 100-lecia LO?
Narazie te pytania pozostają bez odpowiedzi…

O rozwoju sprawy będę informował na bieżąco.

Wdzięczny Absolwent Michał Kowalski

 • Ozo_Admin

  Łączmy się w walce o Liceum !!!

 • ~Drobna

  Uwazam, ze zaistniala sytuacja jest absurdem… Szkola powinna istniec i nie oddamy jej bez walki!!! Dlaczego nikt nie bierze pod uwage dobra uczniow?? Przeciez kochamy LO…

 • ~uczen

  nie oddamy naszej szkoły. to my ja wybralismy i nikt nie ma prawa nas z niej przenosić. A poza tym co z naszymi nauczycielami????????

 • ~pipi

  nie ważne kto jak bardzo kocha LO, ale liczy się to, żeby ogólniak został utrzymany, bo to prestiż dla miasta. jeśli ktoś woli zawodówkę, to pewnie już tam jest. rodziców i uczniów nikt nie pyta o zdanie. czy my się wogóle liczymy?

 • ~misiek

  Dobrze, że admin podał w końcu newsa o LO, bo ten wątek zaczął się już rozwijać w księdze gości. A swoją drogą ciekawe, czy nasi radni poprą LO w walce o przetrwanie. Może jest im na rękę likwidacja ogólniaka, bo społeczeństwo nie będzie wtedy za bardzo wykształcone, a wiadomo, ze ciemnogrodem łatwiej się kieruje.

 • ~zetka

  Znane są już szczegóły projektu łączenia szkół ponadgimnazjalnych w powiecie zgierskim.

  Na bazie istniejących liceów i zawodówek mają powstać trzy placówki: Aleksandrowski, Ozorkowski i Głowieński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Wielu nauczycieli i rodziców jest zbulwersowanych. W ozorkowskim liceum zapowiadają protesty.

  – Nauczyciele biorą nawet pod uwagę strajk – mówi Eugenia Rosiak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie. – Rodzice chcą robić pikiety i zbierać podpisy w sprawie uratowania samodzielności naszej szkoły. Nie mamy nic przeciw szkole zawodowej, ale nie chcemy być łączeni.

  W ozorkowskim ogólniaku argumentują, że od dawna nie ma problemu z naborem, a aż 80 proc. absolwentów dostaje się na studia. Jedna z najlepszych szkół w powiecie ma stracić samodzielność, a niewykluczone, że także siedzibę.

  – W 2005 roku mamy się przenieść do Zespołu Szkół Zawodowych – mówi E. Rosiak. – Po co te zmiany? Przecież w naszej szkole jest wspaniały klimat. Wchodząc do Unii Europejskiej mamy stawiać na kształcenie ogólne, a nie zawodowe.

  Podobne nastroje są w aleksandrowskim liceum. – Nauczyciele są oburzeni. Szuka się oszczędności kosztem procesu dydaktycznego i wychowawczego – mówi dyrektor Zofia Chejchman. – Jesteśmy w gorszej sytuacji niż licea w Ozorkowie i Głownie. Nie dość, że znajdujemy się blisko Łodzi, to niedawno uruchomiono wygodne połączenie autobusowe. Obawiamy się, że część rodziców pośle swoje pociechy do łódzkich liceów, które nie są łączone z zawodówkami.

  Plany starostwa zakładają, że w szkołach aleksandrowskich od września zostanie zlikwidowanych siedem etatów, w Ozorkowie – sześć, a w Głownie – cztery. Wyliczono, że oszczędności w skali roku wyniosą odpowiednio 175, 96 i 79 tys. zł. Podobne łączenie przeprowadzono dwa lata temu, tworząc Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Wówczas połączono trzy placówki. Protestowali wtedy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych.

 • ~Emzor

  ok, protest spoko, ale wypowiedzi szanownej Pani Rosiak iz ZSZ to sami debile i nizsza warstwa spoleczna sa chyba nieco nie na miejscu. Sam jestem juz drugi rok uczniem ZSZ i w ogole nie zgadzam sie z opiniami wypowiadanymi na jej temat…

 • ~uczen

  mam pytanie do Emzor-a gdzie słyszałes takie wypowiedzi pani Rosiak o debilach i niższej warstwie społeczeństwa??????

 • ~mac

  nie mam zdania dotyczącego łączenia szkół. Nie przeszkadza mi to(jestem uczniem ZSZ).
  Niestety wypowiedzi osób związanych z LO są dyskryminujące wobez ZSZ. Wypowiedzi jak dla mnie równe faszyzmowi. Zanim uzyskam odpowiedź na to stwierdzenie, proszę o przeczytanie powyższych wypowiedzi (przede wszystkim Miśka i Drobnej). Uważają ZSZ za gorszych od siebie. Jakąś kulturę Ozw czy coś.

 • ~Goliat

  hehehe nie jestem uczniem ani LO ani ZSZ ale mniejsza o to mam pytanie czy nie lepiej przenies ten spór na ulice ?!?!
  hehe ale pani rosiak któr poBowa Lo „kocha” druga chciaBa by zabic!! gada bez sensu !!
  Jaki standart jakie tradycje ??
  w jednosci sila moim skromnym zdaniem ten pomysl same plusy zero minusów!!
  hehe ale temat jest fajny, mam maBe pytanko na koniec kto wymyslil to polczenie szkól ??

 • ~Emzor

  uczen: obilo mi sie o uszy.
  mac: zgadzam sie z Toba w 100%.
  Goliat: chyba kuratorium zgierskie aby zaoszczedzic na wydatkach.

 • ~ktos

  jejku jesli klasztor chca polaczyc z ZSZ to co to sie robi na tym swiecie ?? powiesic sie idzie, takie jest moje zdanie jest dobrze jak jest po co komplikowac sobie zycie a z tego co wiem to obie panie dyrektor nie przepadaja za soba wiec…

 • ~Czeko

  (nad)ludzie – przeciez wy nie odczujecie zadnej zmiany – nadal beda was uczyc Ci sami nauczyciele, bedziecie sie uczyc w tych samych klasach, jedyne co sie zmieni to nazwa placowki i dyrekcja !!! Pani Eugenia przejdzie w stan spoczynku a dyrektorem szkoly zostanie Jadwiga Nicinska. jesli chodzi o w-ce dyrektora to bedzie ich dwoch… a raczej dwie… jedna pani w-ce dyrektor z ZSZ, druga z LO. Owszem czasem w przypadku jakiejs choroby nauczyciela z waszej szkoly przyjdzie ktos na zastepstwo z ZSZ, ale to chyba nic zlego prawda? Nie dajcie sie oglupic Waszej Pani Dyrektor, ktora boi sie ze od 1 wrzesnia czeka ja emeryturka!!! (Swoja droga to szkoda ze nareszcie;-) )

 • ~Czeko

  Posluchaj… ja rozumiem, ze jestes zagorzalym fanem Pani Rosiak, ale podjudzanie ludzi tekstem typu „łączmy się w walce o Liceum” troche nie przystoi osobie, ktora zajmuje sie umieszczaniem artykułów na ozo…. i nieco mija sie z prawda. nikt LO nie chce zamknac. Wasza szkola bedzie dalej funkcjonowac w ten sam sposob….
  O ile sie nie myle rolą dziennikarza jest rzetelne, bezstronne przedstawienie faktów… Owszem, to prawda ze taki z Ciebie dziennikarz jak ze mnie skoczek narciarski, czyli mowiac wprost ZADEN !!! Ale po co to mydlic ludziom oczy glupimi powiedzonkami? Kogo wy chcecie oszukac? Czego sie boicie?
  Ze odejdzie kobitka na ktorej widok polowa z was ma mdlosci? Ze kobieta ktora jeszcze za zywota chciala ulice Romualda Traugutta nazwac swoim imieniem? Nie sadziecie ze taka osoba wymaga leczenia? I nie ma sie co jej zalowac? hmm… nio ale pikietujcie, broncie jej stolka… Manipuluje wami jak (przepraszam za stwierdzenie) stadem baranow, a Wy myslicie ze to dla Waszego dobra. jej chodzi tylko o stolek, a nie o was, im szybciej to zrozumiecie tym lepiej dla Was.

 • ~Rocco

  Niech zyje nasz kochany zespol,klasztory juz zamykaja,wchodzimy w koncu do unii a nie jestesmy w czasach sredniowiecznych ,gdzie krolowala tyrania.
  W koncu zakonczy sie terror ktory przezywaja uczniowie w LO!!!!

 • ~LO

  Cala ta afera z LO to bitwa nauczycieli o prace a nie o dobro uczniaw jak to argumentuja. Pani rosiak niech juz idzie na emeryturke a nie walecznie walczy o tzn cytuje „dobro szkoly”.

 • ~sebix

  Co wam sie stanie ze nie bedzie juz LO korony wam nie pospadaja a zreszta i tak nikt z was nie lubi tej zolzy mgr ROSIAKOWEJ

 • ~sebix

  Jeśli chcecie prawdy przeczytajcie komentarze „czeko”

 • ~uczen

  Goliat: protesty to tylko ostatecznośc ale „(nad) ludzie jak nazwano uczniów LO załatwiaja to inaczej. Emzor: to nie kurator wyszedł z tym pomysłem tylko Rada Powiatu. Czeko: chłopcze (badz dziewczyno) zmiany beda ogromne!!!! po pierwsze zlikwidowane zostana niektóre profile zarówno w LO jak i w ZSZ!!! po 2 ZSZ nie odczuje zmiany nazwy ale Liceum Ogólna Kształcace tak. My nie chcemy być zespołem!!! po 3 jak lubisz chodzic na do szkoły na dwie zmiany to prosze bardzo bo mi to troche nie pasuje. po 4 z waszym ZSZ zrobi sie to szmo co z gim. i mógł bym tak jeszcze troche powymieniac
  Rocco: wiesz klasztory likwiduja ale takich ludzi z takim wykształceniem jak ty tez!!!!!! Przynajmniej dla mnie sa 0

 • ~sebix

  Jeśli nazywasz ludzi zerem to najwidoczniej sam nim jesteś, a i ilu naukowców, myślicieli itp nie miało wykształcenia

 • ~Czeko

  Owszem beda zmiany, ale nie dla uczniow uczacych sie obecnie w tych skzolach. Zmiany odczuja dopiero osoby uczace sie w gimnazjum. to raz… Po drugie to chlopcem, mozesz nazywac swojego kolege – nie mnie… to tak na marginesie… po trzecie To ja nie rozumiem o co w ogole ta cala afera? O to ze zostanie zmieniona nazwa szkoly? Sorry, ale to jest moim zdaniem chore…. Jaka bowiem jest roznica pomiedzy Liceum Ogolnoksztalcacym a Zespolem Szkol Ogolnoksztalcacych? smieszne… A po czwarte i ostatnie juz… to nazywajac kogos zerem wydajesz opinie sam sobie… zastanow sie za nim zrobisz to po raz kolejny… Potwierdzasz tylko to co napisalem – Ty (nad)czlowieku z LO !!

 • ~sebix

  Dobrze czeko dobrze tak dalej

 • ~uczen

  jesli nazywacie uczniów Lo (nad) ludzmi to poprostu potwierdzacie to że zazdroscicie im lepszego wykształcenia w tej szkole!!!!!!!!!
  czeko: nie wiem czy dokładnie czytałes tą ustawe ale tam jest podana data 2005 jako zmiana siedziby aaa i chyba tez nie wiesz jak ma nazywac sie ta NOWA szkoła…….

 • ~LOwiec

  Czeko 1 wrzesnia 2005 wszyscy uczniowie ZSP zaczna chodzic na slowackiego, czyli zmiany odczują obecne klasy Isze i nie pierdol (srx za wyrazenie) ze uczniowie LO uwazaja sie za NADLUDZI.
  To ze chcemy walczyc o LO znaczy ze uwazamy sie za nadludzi? Jesli tak to powiem jedno: Ż A Ł O Ś Ć.
  Was moze nie obchodzi wasza szkola, ale nas napewno obchodzi nasza.

 • ~sebix

  Nigdy nie nazwałem was (nad)ludzmi i wcale nie zazdroszczę wam lepszego wykształcenia, nieważne czy uczysz się w ZSZ czy w LO ważne jest to co masz w głowie i jakie masz ambicje i chęci

 • ~macfilozof

  człowieku przeczytaj komentarze twoich kolegów/koleżanek z LO czy nie widać tam aluzji żadnych. Chodze do ZSZ i niestety się tak zdażyło, ze nas tam czegoś uczą.
  PS. czy moje ostatnie zdanie jest obraźliwe…………..

 • ~sebix

  Och jaki ty jesteś harcerzy

 • ~???????

  Ja pierdo….. ludzie z LO jacys wy chonorowi Kur… !!! Swiat sie zawali jak zmienia wam nazwe szkoly. wescie sie zastanówcie !!! myslicie ze po co ten caly strajk i poruszenie?? po to ze nauczyciele walczo o stanowisko a nie dobre mienie szkoly i inne hu… muje!!!!!! zastanowcie sie

 • ~LOwiec

  ?????? czlowieku zrozum. NIE CHODZI O ZMIANE SZKOLY! Od 2005 roku Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych bedzie chodzil do JEDNEGO budynku!!

 • ~zetka

  O ile wiem, to nie chodzi tylko o zmianę nazwy szkoły, ale doprowadzenie z czasem do jej likwidacji. Nie dziwi mnie to, że nauczyciele walczą również o swoje stołki, każdy by tak robił, jeśli miałby stracić pracę. Ci co pracowali na Bawełnie i w Latonie też pewnie walczyli. W Aleksandrowie podobno już strajkują.

 • ~LOwiec

  Nie chodzilo mi o zmiane szkoly tylko o zmiane nazwy :-).
  W 2005 roku LO przeniesie sie do budynku ZSZ i bedzie powiedzmy 10 klas drugich. Szkoly beda ‚chodzily’ na dwie zmiany. Jednak z kazdym rokiem napewno liczba klas bedzie sie zmniejszala zeby zostalo znowu to 6 klas. Obie szkoly ucierpia na tym polaczeniu.

 • ~misiek

  Prawda jest taka, że pani dyr Nicińska przedstawia zbyt różowo wizje połączenia szkół i to zarówno swoim nauczycielom jak i uczniom. Nic dziwnego, ze ten pomysł ma tu tylu zwolenników.

 • ~zetka

  skoro obie szkoły tak się nie lubią, to tym bardziej nie jestem za ich połączeniem.

 • ~mac

  p. Nicińska nic nie przedstawia i niczym się nie chwali. A jeżeli chodzi o stołki to się zgadazam z zetką tylko częściowo, ponieważ:
  1Życie idzie do przodu i potrzeba zmian
  2Społeczeństwo staje się mobilniejsze i nie będzie już pracy do śmierci w jednym zakładzie.
  Nie wiem jak można się sprzeczać z uczniami LO którzy są ZA, a nawet PRZECIW swojej genialnej p.Rosiak.

 • ~mac

  p. Nicińska nic nie przedstawia i niczym się nie chwali. A jeżeli chodzi o stołki to się zgadazam z zetką tylko częściowo, ponieważ:
  1Życie idzie do przodu i potrzeba zmian
  2Społeczeństwo staje się mobilniejsze i nie będzie już pracy do śmierci w jednym zakładzie.
  Nie wiem jak można się sprzeczać z uczniami LO którzy są ZA, a nawet PRZECIW swojej genialnej p.Rosiak.

 • ~boxia

  Wydaje mi się, że pani dyrektor Nicińska zamydliła oczy swoim uczniom.. wciskając im kit, że to tylko zmiana nazwy… a wszyscy święcie w to wierzą…
  Uczę się w czwartej klasie LO i teoretycznie nie powinno mnie to obchodzić… ale chciałabym za dwadzieścia lat.. móc pokazac swoim dzieciom gdzie się uczyłam…
  sama brałam udział w przygotowaniach obchodów 50-o lecia LO i polączonego z tym zjazdu absolwentów… pamiętam jaka była wtedy atmosfera… i chciałabym mieć możliwość przybycia za kilkanaście lat.. na zjazd absolwentów.. spotkac się z przyjaciółmi z klasy… i zobaczyć.. stare mury…
  Ozorkowskie Liceum jest pewnym dziedzicwtem dla miasta… a teraz…
  ja jeżeli bym teraz kończyła gimnazjum i miała do wybory.. „ozorkowski zespół szkół ponadgimnazjalnych”… czy też Liceum Ogólnokształcące w innym mieście… na pewno wybrałabym to drugie… jak większość ambitnych i jeszcze niezdecydowanych ludzi..

  To jest absurdalny pomysł… łączenie dwóch róznie profilowanych szkół… rozumiem jakby chcieli połączyć dwa licea… lub też dwie zawodówki.. ale nie zawodówke z liceum…

  UCZNUIOWIE LO NA PEWNO NIE ODDADZĄ SZKOŁY… BĘDZIEMY WALCZYĆ

 • ~elka

  ludzie, nie dajcie się zwariować. całą tę wojnę rozpetał Zgierz no i nieźle tu miesza.
  Do Mac: może oni nie są za dyrektorką tylko za swoją szkołą. Dlaczego odmawiasz im prawa do obrony? A jeśli to Waszą szkołę chcieliby zlikwidować, to Ty byś nie protestował?

 • ~Czeko

  Uslysz co sie do Ciebie pisze…. Mowisz o ZSZ jak o zwyklej zawodowce, otoz chcialbym Cie nieco uswiadomic, procz zawodowek w tej szkole sa rowniez klasy licealne… Po skonczeniu ktorych czlowiek rowniez ma wyksztalcenie srednie i dodatkowo posiada tytul technika – ekonomisty. Otoz moja droga, w tych klasach program zaklada normalna siatke godzin jaka posiadacie Wy w LO + dodatkowo 7-8 godzin przedmiotow ekonomicznych tygodniowo… Wiec kto tu jest bardziej wykwalifikowany?? Ale zejdzmy w koncu na ziemie… Ludzie przeciez wszyscy mieszkamy w tym samym miescie, wychowujemy sie na tych samych podrowkach a klocimy sie o co? O stolek dla Pani Rosiak? No prosze was…. litosci… a co nas to obchodzi…. Piszesz boxia ze LO jest dziedzictwem dla miasta, jednoczesnie (swiadomie badz tez nie) sugerujac ze ZSZ to co? – dno? Przeciez zarowna w jednej jak i w drugiej szkole na dobra sprawe ucza sie tacy sami ludzie…. wiekszosc z Ozorkowa, wiec czym oni sie roznia? nie dajcie sie omamic i wplatac w walke nauczycieli o pensyjke… Jest niz demograficzny, wiec takie zmiany ze wzgledow ekonomicznych sa konieczne… Gdybyscie mieli przedmioty takie jak Zarzadzanie, Przedsiebiorczosc, Wprowadzenie do Dzialalnosci Gosp., Rachunkowosc, wiedzielibyscie ze zmian tych nie da sie uniknac…. Jesli nie wiecie to ja wam powiem zyjemy w biednym kraju i pewnych ciec w budzecie nie da sie uniknac…

 • ~uczen

  ludzie ja tu czegos nie rozumiem jezeli ZSZ i LO nie chca połaczenia szkół to dlaczego nie połączyć sił i nie wziaśc sie za tą sprawe????
  a tak na marginesie to w poniedziałek bedzie strajk pod użedem miasta bo jakis warzniak przyjedzie no wiec moze tam licea połaczą swoje siły???????????

 • ~ktos

  Czeko ! tym geniuszom z Lo nie wytlumaczysz ze to idiotyczne to co wygaduja! Pozatym ludzie zastanowcie sie jak bysmy sie pomiescili w 1 budynku w tyle klas?? nie ma takiej mozliwosci jesli nawet zostaly by same licea, a pozatym to co niby by mieli zrobic z wasza „kochana” szkola?? moze „tamade 2” tam otworza, a jezeli chodzi o te wasze zjazdy absolwentow … dla mnie to jest smieszne i tak wyjdze w przyszlosci na to ze nie bedziecie chcieli sie znac 🙂 taka jest prawda. A to ze bronicie pani Rosiak …, no coz zyjcie sobie dalej w tej waszej bajeczce 🙂 A pozatym gdybyscie nie zyli tylko za murami swojej budy to byscie wiedzieli ze u nas w ZSZ przewazaja klasy profilowane a nie zawodowki. pozdro

 • ~zetka

  z tego co widzę, to ludzie z LO nie wypowiadają się o was obelżywie, wy sami to robicie albo doszukujecie się tego miedzy wierszami. To Wy ciągle na nich najeżdżacie. Rozumiem,że się nie lubicie (może to nawet za lekko powiedziane:-) ale dlaczego macie im za złe, że walczą o swoją szkołę?

 • ~Czeko

  Piszesz do mnie a zwracasz sie w liczbie mnogiej… dziwne? nieprawdaz… otoz przypomne ze czasy komunizmu juz (miejmy nadzioeje) bezpowrtonie wrocily i mowienie na „wy” juz nie przystoi 🙂 A jesli chodzi o to ze sie nie lubimy z LO to kompletna bzdura… ja mam polowe znajomych w tej szkole i nic do nich nie mam, a to ze sie ucza akurat w innej szkole niz ja o niczym nie swiadczy… piszac (nad)ludzie mam na mysli wszytkich tych ktorzy z powodu tego ze sie ucza w LO wlasnie a nie w ZSZ proboja sie wywyzszac i nie chodzi mi tlyko o opinie na ozo, ale takze te zaslyszane w realu, to tyle zetko ! Ahas jeszcze jedno, ja nie mam nikomu za zle ze walczy o swoja szkole, ja sie tylko dziwie ze ludzie, ponoc lepiej wyksztalceni od tych z zawodowy daja soba manipulowac i sa tlyko marionetkami w rekach Pani Rosiak….

 • ~uczen

  brawa dla zetki ( to cała prawda)

 • ~uczen

  nie masz lepszego tematu tylko w kółko pani Rosiak i pani Rosiak, nie masz na kogo najezdzac??????

 • ~Czeko

  Wiesz trudno nie mowic o tak skromnej i zasluzonej dla miasta dzialaczce, a jednoczesnie wspanialej pani dyrektor, znakomitym pedagodu, ktory swa nieudolna polityka doprowadzil do „konca” LO heheh 🙂

 • ~zetka

  pani Rosiak – to chyba całkiem inna bajka (albo i nie bajka); uczniowie chyba jej nie wybierali; a ze dają sobą manipulować? młodzi i naiwni:-) :-)ale jest światełko w tunelu, że może odejdzie niedługo na emeryturę?

 • ~uczen

  no wiesz p. Rosiak moze i popełniła duzo błedów w prowadzeniu szkoły ale jestem pewien ze zrobił bys to lepiej. a poza tym do upadku szkoły przyczyniło sie coś innego

 • ~Czeko

  No i prosze oto wspolnymi silami oraz droga dedukcji doszlismy to zaskakujacego, aczkolwiek prostrego wniosku… Sa tez plusy polaczenia szkol 🙂 Pani Rosiak odejdzie na „zasluzony” spoczynek…. (św.:-) )

 • ~Czeko

  A moge wiedziec co?? Moze to ze w kuratorium uznali ze dalsze oplacanie nieudolnych poczynan pani Rosiak nie ma sensu dlatego polacza placowki i w ten sposob zaoszczedza kilkadziesiat tysiecy rocznie? Jelsi to miales na mysli to zgadzam sie z Toba w 100% 🙂

 • ~zetka

  mnie się wydaje, ze tu cała sprawa rozbija się o dyrekcję, która jest bardzo kontrowersyjną osobą, a powinno się przecież liczyć dobro szkoły i jej uczniów. Przydałby się dobry i mądry gospodarz. Czeko: pisałeś o wspólnych podwórkach i to jest prawda. Mnie się wydaje, ze uczniowe powinni być ponad dyrekcją, wspierać siebie wzajemnie, a nie kłócić

 • ~uczen

  wszystkim dobze wiadomo ze to nie kuratorium chce zamknać LO tylko nasz powiat wiec takie teksty o nieudolności p. Rosiak nic nie znaczą

 • ~gosc

  czytam tak i czytam…i troche tego nie rozumiem..mianowicie tego co pisze np. czeko i inni…jestem uczniem liceum,mam duzo kumpli w waszej szkole nie czuje zadnej niecheci do was ani do waszej szkoly,nie czuje sie tez ani lepszy ani gorszy od uczniow ze Slowackiego.chodzimy do roznych szkol,mamy rozne profilem nauczania itd…to bezsensu oceniac kogos pod wzgledem tego do jakiej szkoly chodzi…jeszcze jedna wazna rzecz…jestescie w bledzie myslac ze ucziowie liceum uwzaja sie za (nad)ludzi,nie jest tak,oczywiscie jak wszedzie moga zdarzyc sie wyjatki i powiedziec jakas bzdure itp…ale na pewno ogol tak nie mysli…wracajac do tematu polaczenia szkol…jesli ktos nie slyszal tekstu prpozycji tej uchwaly powiatowej niech nie zabiera glosu… to nie jest tak ze zmieni sie tylko nazwa,liceum przestanie istniec i bedziemy mieli jedna szkole ponadgimnazjalna w miescie co chyba nie jest dobre ani dla uczniow ani dla miasta i dla wszytskim ludzi ktorzy mieszkaja w Ozorkowie,ktory i tak powoli umiera,nie dziwcie sie ze chcemy bronic naszej szkoly,tez byscie tak zrobili…

 • ~Czeko

  W takim razie poprawka… to nie kuratorium stwierdzilo ze dosc dluzej utrzymywania pasozyta, ktory duzo czerpie kasiorki, a malo daje od siebie i to powiat chce wywalenia pani Rosiak… faktycznie, wielka roznica…. Moze podyskutujemy o tym na zywo… Czekam od teraz na ozo…. zapraszam 🙂 PS. Pierwsze 2 osoby dostaja kolorek.. hihi 😉

 • ~Czeko

  Hmm.. oki moze nie wyrazilem sie zbyt jasno.. juz nei wazne… w kazdym badz razie ja nie mowilem owszytkich osobach z waszej skzoly, bo jak zapewne zauwazyles ze pisalem rowniez o tym ze w tej szkole uczy sie polowa moich znajomych…. Mowiac wprost wysmiewam sie po prostu z tych ktorzy uwazaja ze jesli chodza do LO to sa lepsi od tych z zawodowy…. dla reszty mam ogromny szacunek… A Wy caly czas mylicie pojecia… owszem bedzie jedna szkola w Ozo (ponadgimnazjalna) ale budynki nadal pozostana dwa… i nadal zarowno w LO jak i w ZSZ beda odbywac sie normalne zajecia, tyle tylko ze nad wszytkim piecze bedzie sprawowac p. dyr. Nicinska. to tyle…

 • ~uczen

  mozemy pogadac ale na gg. a poza tym nie chodzi tu o pasozyta tylko o to ze mniejszą szkołę chca przyłaczyc do wiekszej i na tym zaoszczedzic. a nasze zdanie czyli zdanie uczniów dla powiatu sie nie liczy i to jest przykre…

 • ~LOwiec-

  1. najezdzanie to atak z wysuwaniem sensownych, niezmyslonych argumentow a takowych wobec Pani Rosiak brak- jest to wiec zwykłe czepianie sie kierowane prawdopodobnie wylacznie wlasna subiektywnie wykreowana antypatia
  2. Jestesmy z nasza Pania Dyrektor!
  ‚UCZNUIOWIE LO NA PEWNO NIE ODDADZĄ SZKOŁY… BĘDZIEMY WALCZYĆ’
  (c) Boxia

 • ~Czeko

  I jesli bedzie taka potrzeba zaslonimy szkole wlasna piersia…. przed buldozerami rzecz jasna… hehehehe Uczen, to podaj gg odezwe sie… a jesli nie chcesz to ja Ci podam moj… 1985351

 • ~gosc

  czeko i mylisz sie,my to slyszelismy,ta ustawe…szkoly bede w jednym budynku!!!

 • ~Czeko

  Brak argumentow? A fakt ze chca zamknac LO to nie jest sensowny argument? Dlaczego nie ma pomyslu zeby zamknac ZSZ, jesli chodzi o metry kwadratowe, to LO jest nieco wieksze… dlaczego wiec zamykaja wieksza szkole? Moze wlasnie dlatego ze Pani Rosiak nieumiejetnia nia zarzadza? nie sadisz? To wedlug Ciebie nei jest dostateczny argument?

 • ~zetka

  przyznaję gosc-iu, że fajnie napisałeś:-) popieram!

 • ~gosc

  nie chce oceniac pani Rosiak,fakt jest taki ze liceum bardzo dobrze stoi pod wzgledem finansowy…

 • ~zetka

  Czeko i Gosciu : jesteście nieźle zorientowani w realiach obu szkół:-) skąd spływa na Was ta wiedza?

 • ~F

  chciałem dodać ze lo to wspaniala placówka, jestem jej absolwentem i przyznaje się ze to byly 4 najlepsze lata w moim życiu nie wyobrazam sobie aby lo zostalo w jaki kolwiek sposób zamkniete, pan Przybylak powinien zajac sie tym wszystkim i sam powinien zostac szefem tego balaganu a wszystkim tak chwalącym zsz przypominam jk wam piekną mature zafundowli wasi wspaniali nauczyciele– pozdro–

 • ~zetka

  oj nie ładnie, znów na siebie najeżdżacie, i po co? idźcie lepiej na ślizgawkę a potem ulepcie bałwanka:-) najgorzej jak ludziom nienawiść rzuca się na klawiaturę, to aż żółć spływa po monitorze; feeeeee

 • ~Czeko

  Chlopie… czy ty umiesz czytac ustawy? szkoly beda w jednym budynku, tzn Dyrekcja bedzie jedna, nauczyciele beda podelgac pod jedna dyrekcje, bezdie jedna biblioteka jedna ksiegowa… jeden sekretariat, jedna rada rodzicow itd, ale budynki pozstana dwa!!! Ludzie na glowy poupadaliscie? myslicie ze co zrobia z LO? Tak jak ktos napisal TAMADA 2?? hehe… Pomyslcie troche…

 • ~F

  Dobra dobra ale powiedzcie po co to wszystko wydaje mi sie ze wiecej kasy wydadza na to niby połączenie niz obecnie dokladaja do jednej i drugiej

 • ~bydlak

  Ludzie jak mozna dopuscic, zeby tak sie stalo. Co sobie kuratorium mysli. zeby laczyc dwie szkoly. Przeciez to nie zda egzaminu. To nie jest wcale takie proste. A ilu nauczycieli straci prace?? Ludzie zastanowcie sie nad tym pozadnie. Chcecie mlodym ludziom zamknac drzwi do kariery.

 • ~uczennica

  Kochamy naszą szkołę.Jest najlepsza, panuje w niej miła atmosfera. Nauczyciele są bardzo z nami zintegrowani. My jako czwartoklasiści będziemy walczyć o szkołe nie oddamy jej bez walki. To w niej przez cztery lata uczyliśmy się, dojrzewaliśmy, uczyliśmy się rozwiązywać problemy. Nasz szkoła jest super .Wspaniała atmosfera, cudowni ludzie.

 • ~Magix

  Wszyscy jesteśmy za tym aby nasze liceum zostało. Zaczeliśmy w LO i skończymy w LO. Prawda jest taka że chcą aby jak najwięcej osób ukończyło szkoły w Zgierzu i zamykają konkurencyjne szkoły o wiele lebsze. Ale my sie nie damy!!! Jesteśmy z Panią Dyrektor i nauczycielami

 • ~Candi – uczennica LO

  Przeczytałam wszystkie komentarze, które są tu zamieszczone… i widze ze uczniowie ZSZ maja mylne pojecie o tym co ma sie stac niedlugo z naszymi szkolami… nie chodzi tu tylko o zmiane nazwy, lecz za dwa lata naszego LO poprostu ma NIE BYC!!! Wladze chca sprzedac budynek, zwolnic administracje oraz czesc nauczycieli… wogole nie mysla o nas – o uczniach!! o osobach najbardziej zainteresowanych… przez wiele lat ludzie walczyli o to by nasza szkola istniala… przez te ponad 50 lat wiele osiagnelismy, a teraz co??? ma to byc zniszczone?? – bzdura.. a czepianie sie Pani Dyrektor? to jest tylko pojscie na łatwizne!! Pani Dyrektor ma swojego zwierzchnika, ktorym jest starostwo w Zgierzu i jezeli zrobi ona cos nie tak to zostaje natychmiast zwolniona.. cala akcja prostestacyjna jest prowadzona przez nauczycieli, rodzicow oraz uczniow.. jest to NASZA i TYLKO NASZA szkola..

 • ~Aga4 – Liceum Ogólnokształcąc

  Poszłam do LO i chcę skończyć LO, a nie jakiś Zespół czegoś tam. Przecież nie chodzi tylko o zmianę nazwy czy kierownictwa ( P.Rosiak)!!!! Oni w 2005 chcą nas – uczniów LO „wtłoczyć” do ZSZ!!! Naszych nauczycieli i personel też ( podkreślam, żę jak będą cięcia etatów to nasz pesronel straci pracę pierwszy!) Trochę samokrytyki dla Was – to Wy nazwaliście nas (nad)ludźmi a szkołę klasztorem, a z siebie robicie ofiary, że niby my mówimy o Was niewiadomo co. Jak sobie to wyobrażcie?? Społeczności dwóch szkół mają się pomieścić w jednym budynku ??? Przecież to absurd!! Nie pozwolimy się stłamsić i będziemy walczyć o nasze LO i o pieczątkę na świadectwie „Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie”!!!!!!!!!!

 • ~dadula z LO

  Wy uczniowie ZSZ chyba mało wiecie o tym co ma się zdarzyć. Ja chcę być absolwętką LICEUM OGÓLNOKSZTAUCĄCEGO a nie jakiegoś ‚zespołu szkół’.

  Walczę też o przyszłość mojego młodszego brata, który zamierza skończyć nasze liceum. Nie jestem z Ozorkowa, w tym ‚zespole’ z pewnością zmiejszą nabór na rzecz szkół w Zgierzu. Nie wyobrażam sobie tego, ze mój brat będzie musiał dojeżdzać do Zgierza jeśliby się nie dostał do tego absurdalnego ZASPOŁU.

  My uczniowie LO wraz z nauczycielami z Panią Rosiak na czele nie pozwolimy na zamknięcie naszej szkoły.
  BEDZIEMY WALCZYĆ!

 • ~de-de-uczennica LO

  Połączenie szkół doprowadzi do przeniesienia uczniów LO do ZSZ. nie nastąpi to natychmiast, ale w 2005 roku obecni uczniowie klas pierwszych będą zmuszeni zdawać maturę w ‚obcym’ dla nich miejscu.

  A co z uczniami gimnazjum, którzy swoją przyszłość wiązali z nauką w LO im. Stefana Żeromskiego???…..Łatwo powiedzieć, że będą oni mogli rozpocząć naukę np. w liceum w Zgierzu. A co ze zdolnymi uczniami, których nie stać na dojazdy do szkół w innych miastach ??????????

 • ~m3

  Widze ze wiele osob ustawe jednym uchem wpuszczalo a drugim wypuszczalo. Jak juz wiele osob mowilo nie chodzi tylko o zmiane nazwy szkoly, to by raczej przeszlo ez echa. Chodzi o to ze ‚oni’ chca te szkoly polaczyc, z tego co wiem i w jednej i w drugiej szkole jest duzo uczniow, jak my bysmy mieli sie tam zmiescic?! Mnie to juz nie dotyczy, w 2005 nie bede chodzil do tej szkoly (wlasnie jestem uczniem LO), ale chodzi o kolejne klasy, mlodsze. Nie nalezy myslec tylko o sobie, ‚mnie to juz nie dotyczy’, trzeba doceniac to co daje Ci szkola. Poza tym gdybysmy byli w jednym budynku to na korytarzach odbywaly by sie regularne walki. To chyba nie dobrze… Nikt przeciez nie chce upodabniac sie do dresiarzy. Ponadto UE kladzie nacisk na ksztalcenie ogolne, czlowiek musi byc wszechstronny na dzisiejszym rynku pracy. Ani ja ani nikt inny kogo znam nie slyszal by pani Rosiak mowila o uczniach ZSZ ‚debile’ itd. Uczniowie tez tak ne mowia, przeciez wiekszosc z nas ma w tamtych szkolach kolegow z gimnazjow…

  bosh…

 • ~Gipsik

  nie pzwolimy rozwiązać naszej szkoły. gdybyśmy chcieli chodzić do Zespołu Szkół, to tam złożylibyśmy nasze podania o przyjęcie. jednak większośc z naszych uczniów złozyła tylko podania do tej szkoły ewentualnie do którejś zgierskiej. kochamy ta szkołę i bardzo cenimy panią dyrektor Rosiak za to, że tak dba o nią i tyle serca wkłada w każde jej przedsięwzięcie. solidaryzujemy się z „naszym”gronem pedagogicznym i będziemy walczyc o dobro naszej szkoły!!!!!

 • ~MASTER

  ROSIAKOWA POWINNA …
  MA NAJEBANE
  BADZCIE JEJ POSLUSZNI, A W KONCU BEDZIECIE MIESZKAC NA ULICY POD JEJ NAZWISKIEM.
  WASZA SZKOLE POWINNI ZAORAC

  SZKODA ZE NIE MAM POLSKICH ZNAKOW, BO MOGL BYM WAM OPOWIEDZIEC WIELE CIEKAWYCH RZECZY O WASZEJ „WSPANIALEJ” ROSICZCE

 • ~m3

  master, mam nadzieje ze dotarlo do ciebie to ze to co napisales swiadczy o tobie, i hanbisz swoja szkole. w tamtej szkole jest sporo porzadnych ludzi – ty sie do nich nie zaliczasz.

 • ~m3

  master, mam nadzieje ze dotarlo do ciebie to ze to co napisales swiadczy o tobie, i hanbisz swoja szkole. w tamtej szkole jest sporo porzadnych ludzi – ty sie do nich nie zaliczasz.

 • ~Gipsik

  kochamy naszą szkołę i nikt nie chce zabić naszej pani dyrektor. bardz ją cenimy i jesteśmy pełni podziwu dla Niej za to, co robi dla naszej szkoły!!! włożyła w nią wiele serca i nikt nie powiedział o osobach uczących się w ZSZ, że są gorsi od nas!!!!!!!!!! a nasza pani dyrektor napewno tak nie uważa!!!

 • ~Gipsik

  Master, czyżbyś tak dobrze znał naszą panią dyrektor, by tak się o Niej wyrażać?? pewnie nie, więc bądź łaskaw zachować takie komantarze dla siebie!!!!!!!!!! nie pozwalaj sobie wyrażać się w taki sposób o naszej pani dyrektor!!!!!!!!!!!

 • ~dadula z LO

  Wszystko co ma związek z naszym liceum- uczniowie, atnosfera, nauczyciele i przede wszystkim Pani DYREKTOR, jest takie jakie sobie wymarzyłam chodząc jeszcze do III klasy gimnazjum i nie pozwole aby to uległo zmianie. Wiem że wszyscy uczniowie LO są tego samego zdania!!!

 • ~Aga4 – Liceum Ogólnokształcąc

  Różnica między tymi szkołami jest taka, że nasze Liceum JEST, a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych po prostu NIE BĘDZIE !!

 • ~Gipsik

  nie róbcie nam tego!!:sad::sad::sad: nie chcemy mieć na świadectwie napisane, iż ukończyliśmy ZEspół Szkół Ponadgimnazjalnych!! chodzimy do Lo i Lo chcemy skończyć!! pomyślcie o przyszłych uczniach naszej szkoły. jest wielu młodych ludzi, którzy zamierzają uczyć się w Lo im. Stefana Żeromskiego. pomyślcie o naszej i innych przyszłości!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~Drobna

  Ludzie! Zrowno LO jak i ZSZ to ludzie fajnie ale nie robmy miedzy soba sporow bo to do niczego nie doporwadzi. Nie opbrazajmy siebie i dyrekcji:-) Po co nam to?? My kochamy LO i chcemy by trwalo dalej i dlatego tak walczymy:-)

 • ~Gipsik

  dadula to, co napisałaś w zupełności popieram!! moja mama skończyła to LO, moja siotra również i obie są zadowolone. ja ucze się w tym LO i mam nadzieje, że moje dzieci również będa tutaj chodziły. dziękuje wszystkim osobom, które ciepło wypowiadaja sie o pani dyrektor Eugeni Rosiak oraz o uczniach naszej szkoły. buziaczki dla wszystkich, którzy są z nami i którym nie podoba sie ta ustawa. dzięki

 • ~m3

  ja tez chce zeby na moim swiadectwie ukonczenia szkoly padalo slowo ‚liceum’, bo Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, brzmi z lekka nieprofesjonalnie.

 • ~dadula z LO

  nie damy się!!!

 • ~without fear LO :P

  Biorąc pod uwagę kwintesencję Twojej wypowiedzi, pragnę nadmienić, iż Twoje indolencje intelektualne nie obligują mnie do prowadzenia z Tobą merytorycznej konwersacji.

 • ~totally mental people

  ,RZYMIE, KTÓRY TERAZ STOISZ A ZA PARĘ LAT BĘDZIESZ LEŻAŁ…’

 • ~klasa IVa LO

  Biorąc pod uwagę wszystkie w/w opinie pozostajemy bez komentarza. Wypowiedzi świadczą o wypowiadających się i same mówią za siebie. Jako ostatnia klasa IV chcielibyśmy się przyczynić do tego, abyśmy nie tylko my ukończyli tę szkołę jako Liceum Ogólnokształcące…ale także nasi młodsi koledzy, którzy świadomie wybrali właśnie tą placówkę… Argumenty jakie nam przedstawiono nie są dla nas zrozumiałe. Co z uczniami??? Nasze Liceum szczyci się wieloletnią tradycją i nie pozwolimy jej zniszczyć. Nasze Liceum przynosi same korzyści i nie rozumiemy dlaczego to właśnie my musimy płacić za czyjeś błędy!!!!!! My uczniowie jednoczymy się z Dyrekcją Szkoły, popieramy Ją w każdej sytuacji. Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze z Nią! Dla Dyrekcji i całego Grona Pedagogicznego, którzy próbują uratować nas i naszą szkołę, należą sie wielkie BRAWA!!!!!!!!!!!!! Na koniec zadajmy sobie pytanie: CZYM BYŁBY OZORKÓW BEZ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO-BEZ NASZEGO LICEUM?!?…………..

 • ~sypciaLO

  uwazam, ze ludzie z ZSZ nie maja pojecia co pisza!! to chyba ich ktos podburzyl, aby wyrazac TAKIE opinie na nasz temat!! a co do naszej PANI DYREKTOR, to zeby miec jakies zdanie o NIEJ, potrzeba ja poznac, a nie sluchac glupich plotek!! opanujcie sie, piszecie takie rzeczy na osobe, o ktorej wiecie cokolwiek jedynie z glupich plotek!! to tak jak my bysmy gadali glupoty na Wasza PANIA DYREKTOR!!, choc jej nie znamy!! naszą Pania Dyrektor trzeba poznac lepiej, zeby cokolwiek o Niej napisac!! opanujcie sie!!

 • ~m3

  in deed.

 • ~Y46coQ

  A co z uczniami którzy są zdolni i nie mają pieniędzy na to by do dobrego liceum dojeżdżać do jakiegoś Zgierza, by móc uczyć się i rozwijać swoje umiejętności w jakiejś dobrej szkole. Rodzice często będą musieli „wyprówać” z siebie flaki po to by zarobić na dobrą edukację swojego dziecka!!!!!
  Co to ma być????? „PAN MĄDRY” który to wszystko wymyślił pewnie ma nadzieję że poprawi frekfencję w swoim JEDYNYM liceum w Zgierzu!!!!!!!!Ja osobiście wolę wyjechać do jakiegoś liceum w Łodzi lub pozostać w połączonych szkołach niż iść do Zgierza!!!Na pewno to połączenie nie zwiększy naboru do liceum w Zgierzu.Jest wielu takich jak ja!!!GWARANTUJE że nie poddamy się!!!!!

 • ~Y46coQ & SypciaLO

  „(nad)ludzie – przeciez wy nie odczujecie zadnej zmiany”?????? ty chyba nie wiesz co piszesz!!!!!!! Pewien jesteś że nam rozejdzie się to po kościach??? mowy nie ma!!! postaw się w naszej sytuacji!! jak byś ty reagował gdybyś to ty musiał opuściś swoje kochane mury i przejść do innej szkoły??? pewnie nie byłoby to takie sympatyczne. nie ważne czy my do was czy wy do nas ważne jest to że my i wy tego nie chcemy. w tym momencie się zgadzamy – chodź raz!!!!!!!

 • ~Sypcia

  nie czepiajcie sie Michala!!, on skonczyl LO i ma prawo byc przeciwko łączeniu szkol!! nie dziwie sie mu, bo zapewne spedzil w tej szkole 4 najwspanialsze lata swojego zycia!! nie mozna sie mu dziwic!! michal, pamietaj jestem z TOBA!!

 • ~klasa II a

  będziemy pikietować!! nie damy rozwiązać naszej szkoły!! świadomie ją wybraliśmy i chcemy otrzymać śwadectwo ukończenia szkoły ze steplem LO w Ozorkowie im. Stefana Żeromskiego a nie jakiegoś tam zespołu szkół ponadgizmazjalnego!!!!!!!!!!1 nie oddamy naszej szkoły!!!!!!!!!!!!! Michał tak trzymaj!!!! dzięki wielkie

 • ~losie

  Sluchajcie ludzie z Lo czy wy wciaz myslicie ze zabiora wam szkole albo na swiadectwie maturalnym napisza wam „ZSZ”??? Zastanowcie sie przez chwile to sa dopiero projekty. A pozatym kto powiedzial ze to wy wiecej tracicie? to nasza szkola ma wieksze tradycje i osiagniecia, ale nie chodzi tu o to kto jest lepszy i w jakich dziedzinach. Pozatym jestescie zle poinformowani nikt nie chce wam zabierac waszej budy, zmienic ma sie nazwa obu tych szkol, na „Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych” a budynki zostaja 2!!! i ani my nie bedziemy chodzic do was na lekcje ani wy do nas ! Tylko nazwa i administracja szkoly beda wspolne i jedna p. dyrektor czyli J. Nicinska, ktora napewno was nie skrzywdzi i bedziecie z niej b. zadowoleni.

 • ~losie

  Czeko trzymaj sie jestesmy z toba!!!

 • ~mac

  czy ktoś słyszał, że pod LO ma przyjechać zespół Pod Napięciem??

  Ozorków=Tolerancja=Respect for all

 • ~losie

  wiesz tak apropo te niby plotki o waszej p. dyrektor nie wziely sie z nikad. Niektórzy z was sami na nia najezdzacie a potem swietych udajecie zeby tylko pokazac jacy to jestes wspanialomyslni. Juz nie bedziemy tego komentowac

 • ~fearless

  losie napisala:
  ‚Pozatym jestescie zle poinformowani nikt nie chce wam zabierac waszej budy, zmienic ma sie nazwa obu tych szkol, na „Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych” a budynki zostaja 2!!! ‚

  Czy Ty czytałaś/eś uchwałę starostwa?
  W ustawie jest napisane, ze od 2005 roku cały ‚Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych’ ma uczesczac do jednego budynku.

 • ~celestyna

  jesli chcialabym isc do klasztoru,to bym to juz dawno zobila!co to w ogole za nazwa??-( a gdyby nawet?); to,że w naszej szkole nauczyciele wraz z rodzicami martwia sie o nasza przyszlosc i pracujemy wszyscy razem nad „poziomem szkoły” nie znaczy wcale ,ze poza nauka nie mamy innych zajec !!TO BREDNIE!! mamy niesamowita atmosfere,ktora daje sie odczuc szczegolnie teraz w tych jakze trudnych chwilach…CO TO MA ZNACZYC,ze OGOLNIAK MA BYC ROZWIAZANY??? ROZWIAZAC TO SOBIE MOZNA CO NAJWYZEJ SZNUROWKI OD BUTOW… kazdy powinien -tak jak dotychczas miec prawo wyboru szkoly!!!

 • ~tajemniczy koLO

  hej, losie, czy wam w szkole nie powiedzieli ze w 2005 szkoly maja byc polaczone? mamy chodzic do JEDNEGO budynku. tam bedzie rzeznia. Tradycje macie, nie przecze ale czy wieksze – hmmm… takie same.
  zeby nie bylo wulgarnie: kurcze cholewa. nie wyrobie jush z tym starostwem skubanym.

 • ~tajemniczy koLO

  losie, zgadzam sie z toba co do tematu naszej dyrektorki, nie lubie siedziec u niej na lekcjach, bo daje ostro popalic, stad uczniowie na nia najezdzaja ze to, ze tamto. ale dyrektorka jest dobra i w tej trudnej sytuacji po prostu sie z nia solidaryzujemy.

 • ~boxia

  doskonale wiem, że w ZSZ są klasy licealne… i technika…. ale ludzie w wieku 16-u lat nie zawsze wiedzą… co chcą dokładnie robić… i w tym wypadku lepsze dla nich jest LO… a Ty sobie chyba coś wyczytałeś między wierszami…
  nie uważam, że uczniowie ZSZ są gorsi od licealistów… są tacy sami… a nie jeden u Was w szkole jest lepszy od ucznia LO… i w cale temu nie zaprzeczam…
  a to nie jest w cale walka o stołek Pani Rosiak… to jest własnie walka o dziedzictwo… o którym mówiłam… jakbyś znał choć trochę historię naszego LO byś zrozumiał o co mi chodzi.. a co do ZSZ nie uważam, że to jest dno, nie znam dokładnie historii tej szkoły, więc się nei wypowiadam… tam też jest wielu wartościowych ludzi, którzy z pewnością osiągną sukces… POWTARZAM, NIE MÓWIŁAM, ŻE JESTEŚCIE GORSI…!!!
  po prostu są to dwie zupełnie inaczej profilowane szkoły… i Wy macie.. od razu np. tytuł technika ekonomisty… i gratuluję… bo wiem ile to wysiłku kosztuje… ile dodtakowych zajęć itp… i w tym sedno sprawy.. licea ogólnokształcące… pozostawiaja szerokie pole manewru… a w technikach już jest się w jakiś sposób ukierunkowanym… więc dlatego uważam to za absurdalny pomysł…
  może w przyszłym roku tego jeszcze nie będzie widać… czy tez za dwa lata… ale po połączeniu w końcu LO zostanie wchłonięte i pozostanie co najwyżej jedna/dwie klasy…
  a w Ozorkowie… biorąc choćby pod uwagę ogrom ludzi dojeżdżającyh z okolicznych miejscowości – LO się przyda… nie wszyscy są od razu zdecydowani co chcą robić… pamietajacie.. o tym…

  przepraszam jeśli poczułeś się urażony.. czy ktokolwiek inny.. ale przemyśl to… i sam dojdziesz do wniosku… że to dośc głupi pomysł…
  Ciekawa jestem.. czy uczniowie ZSZ mieliby się do naszej szkoły przenieśc… czy by też tak to wszystko różowo widzieli.. to normalne.. bronimy tego co nasze… i sądze, że w odwrotnej sytuacji było by podobnie…
  ta polemika między uczniami LO… a uczniami ZSZ jest bezsensowna…. to że nei chcemu połączenia z Waszą szkoła.. nie znaczy, że uważamy ją za gorszą…

 • ~Aga

  A tak wogóle to IVa LO Jest zajebista kochamy WAAAAAAAAAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~absolwentka LO

  czytam te wasze wypociny i nie mogę zrozumieć jednego, czy nie widzicie że próbują zrobić z naszego Ozorkowa mieścinę z dwoma podstawówkami, jednym gimnazjum i jedną szkołą średnią. Co do opini o p. Rosiak i jej ,,złym kierowaniem placówką” – nie wiedziałam, że ją sklonowali bo przecież likwidują też licea w Głownie i Aleksandrowie. Wszyscy zachwycacie się dyrektor ZSZ, a jaką macie pewność, że będzie dalej zajmowała tę funkcję. Jeszcze jedno, jako absolwentka LO wiem, że pamięta się tylko nauczycieli o wyraźnym charakterze, a nie jakieś ciche myszki. Czy ktoś z was słyszał o pani Szymańskiej, Dziwisz, o panu Lejmanie? Rosiakowa uczyła mnie cztery lata.

 • ~Czeko

  Hitlera Stalina Mussoliniego tez ludzie pamietaja…. czy to znaczy ze byli oni bohaterami narodow? Z kolei jesli chodzi o to ze sie wszyscy nie pomieszcza w jednym budynku… Hmm.. nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego, ze mamy teraz niz demograficzny i tej mlodziezy jest co raz mniej… Aha, a jesli macie jakies pretensje do do Starostwa Powiatowego w Zgierzu a nie do mnie 😛 Ja wyrazam jedynie swoja i tylko swoja opinie, nie wszyscy musicie sie ze mna zgadzac… Cchcecie problem zalatwic? Mam dla was pomysl… Kazdy chyba wie w jakich czasach obecnie zyjemy, zbierzcie od kazdego ucznia po 50 zl, trazy kilkuset uczniow da ladna sumke i na pewno ustawe ta da sie jeszcze zmienic 😉

 • ~też absolwentka LO

  Nie potrzebny mi budynek, ani nazwa aby pamiętać swoich nauczycieli.
  A co jak żadna ze szkół nie będzie miała wpływu na wykonanie projektu?? „Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” – skorzystają szkoły w Zgierzu!!! W obu szkołach uczy się młodzież z naszego biednego miasta, może więc trochę opamiętania… Czas da rozwiązanie i wtedy nie wszyscy będą zadowoleni z wypowiadanych sądów.

 • ~uczen

  z tego co wiem od uczniów z ZSZ to w waszych szatniach juz brakuje numerków i tzeba w szkole w kórtce chodzic!!!!

 • ~F

  bez Lo Ozorków to bedzie wieś, ludzie walczcie do utraty ostatniej kropli krwi a my absolwenci tez wam pomozemy

 • ~Badgirl

  UCZEŃ napisał „z tego co wiem od uczniów z ZSZ to w waszych szatniach juz brakuje numerków i tzeba w szkole w kórtce chodzic!!!!”

  A co Cię to interesuje? A tak w ogóle jeśli jesteś reprezentantem LO to nie grzesz dziecko bo ortografii Cię tam nie nauczyli!!! I powiem WAM jedno- żadna szkoła nie jest ani lepsza, ani gorsza, więc przestańcie już wypisywać wrzutki na siebie bo to robi się nudne!!!!

 • ~mała

  O Rany!!Ile sie tego wszystkiego naroiło!!Dużo czasu zajeło mi zeby to wszystko przeczytac!!Ale bardzo interesuje mnie ta sprawa wiec sie poświęciłam:P O razu mówie że nie mam nic do LO(jestem uczennica ZSZ) uczy sie w niej wielu moich znajomycj i moja naj naj naj naj…lepsza przyjaciółka(pozdro dla Ciebie Milenko;-) Ale przejde juz do sedna sprawy…Nie rozumiem dlaczeo w każdej ze szkół dyrekcja powiedziała co innego….Ludzi z LO twierdzą że w 2005 roku Ich szkola zostanie zlikwidowana i wszyscy przeniosą się do ZSZ…..Znow w Naszej szkole powiedziano że zostanie zmieniona tylko nazwa, dyrektorka bedzie jedna a tak to wszystko bedzie jak wczesniej.W LO nadal będą same klasy Licealne a w ZSZ będą Licea,Technika i Zawodóki (których z roku na rok jest coraz mniej).Z tego co wiem to pani dyrektor (P)Rosiak nie może znieść tego że nazwa jej szkoły z Liceum Ogolnokształcącego zostanie zmieniona na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych!!A co to za różnica??Tak jak już napisałam wcześniej będziecie mieć te wszystkie klasy jakie macie teraz!!Nic sie z tym nie zmieni!! I chciałabym również powiedzieć wszystkich, którzy uważają że Lo jest lepsze od ZSZ że wiadomym jest że w klasie np.Liceum Profilownym czy Technikum Ekonomicznym jest o wiele wyższy poziom niz w klasie Wielozawodowej!!Więc nie oceniajcie nas po nazwie szkoły!!ZSZ jest równie watościową szkola jak i LO!!Jestem zadowolna z mojej szkoły i nie zimeniłabym jej na zadną inną!!!Ludzie mieszkacie w jednym mieście więc dlaczego miedzy sobą rywalizujecie zamiast sie nawzajem wspierać???To jest chore!!

 • ~Emzor

  uczen: w kortce? 😀
  mnie juz smieszy ta cala sytuacja… nie wiem co Wam (nadludziom z LO) wpaja do glowy szanowna Pani Rosiak ale napewno to co
  Wam mowi mija sie „nieco” z prawda…

 • ~mała

  Ciekawa jestem kto Ci powiedział że w Naszej szkole brakuje numerków??Nie wiem czy kiedykolwiek byłes w ZSZ i czy zdajesz sobie sprawe z tego co mówisz ale w Naszej szkole są dwie szatnie wiec na pewno dla nikogo nie brakuje miejsca.I jakos nie widziałam żeby ktokolwiek chodził po szkole w kurtce!!

 • ~niegdyś klasa C

  Nazywacie nas nad ludzmi nasza skołe klasztorem.wniosek wam też ten pomysl sie nie podoba,zażucacie ze nie chcemy zniany nazwy szkoły na Zespoł Szkół Ogólnokształcących,widzicie w tym obelge pod swoim kierunkiem powiem tylko tyle:nasza skola już sie tak nazywa.Jak narazie to ten problem tylko nas dzieli a tak przeciez nie bylo,ma przyjaciół w ZSZ i z ZSZ,postawcie sie na naszym miejscu szkola w ktorej sie uczycie na ktorej wyposazenie zbieracie pieniadze(mowie mi. o Swiatecznej aukcji)znacie kazdy jej kont,zwyczaje,plotke zostanie zamknieta a wasze 11klas wrzuca do duzej szkoly w ktorej jak tak dalej pojdzie nie beda za wami przepadac.twierdze tak bo taki kierunek przybiera ta dyskusja.LUDZIE NIE DAJCIE SIE ZWARJOWAC.

 • ~mała

  Uwazacie ze LO jest lepsze od ZSZ to odpowiedzcie na pytanie dlaczego akurat LO chcą przenieść do ZSZ a nie ZSZ do LO????Skoro podobno Wasza szkoła jest większa,przytulniejsza itp??

 • ~kris_ ZSZ

  ~klasa II a ” napisal(a)…”będziemy pikietować!! nie damy rozwiązać naszej szkoły!! świadomie ją wybraliśmy i chcemy otrzymać śwadectwo ukończenia szkoły ze steplem LO w Ozorkowie im. Stefana Żeromskiego a nie jakiegoś tam zespołu szkół ponadgizmazjalnego!!!!!!!!!!1 nie oddamy naszej szkoły!!!!!!!!!!!!! Michał tak trzymaj!!!! dzięki wielkie” =======piszesz ze nie dacie rozwiazac szkoly? ale jednak pzregranie^^ wiadomo ze „Szanowna” p.Rosiak robi wszystko zeby do tego nie doszlo..lecz jasne ze pzregra:-)Poza tym nasza szkola ma wiele wiecej atutow niz wasza a tak w ogole cieszysz sie ukonczysz jedna z klas Zespolu Szkol Ogolnoksztalcacych? pzreciez po tym nie masz zadnego tytulu^^ musicie sie pogodzic…Bedziecie po prostu podlegac pdo nasza placowke. Pozdroffka dla tych ktorzy mnie znaja:D

 • ~Emzor

  taki offtopic: w nazwie tego serwisu czytam: „Niezależny Serwis Internetowy Miasta i Gminy Ozorków” – moim skromnym zdaniem niezaleznosc laczy sie z obiektywizmem, ktorego temu serwisowi brakuje… A wracajac do tematu: prawda jest, ze szanowna Pani Rosiak juz dawno powinna grzac fotel w domu na emeryturze, wiec nie dziwce sie ze juz jej pora nastala i przyszla nowa pora na nowy „zarzad”, czyli ZSZ…. (nad)ludzie z LO nie powinni sie niczym martwic, bo nasza dyrekcja jest z pewnocia lepsza od Waszej dotychczasowej (chodzi glownie o Dyrektora).

 • ~XXX_Lo

  jak bym chcail miec jaki tam tytul to bym poszedl do waszej szkoly. a poza tym co se zrobisz z takim tytulrm jezlesi nie bedziesz mial skonczocnych studiow, mozes se go za pzeproszeeniem w d… wsadzic.no moze co najwyzej przyjmia cie gdzies ale watpie zebys zajmowal tam jakies wyzsze stanowisko.

 • ~kris_ ZSZ

  ~LOwiec~napisal========”Nie chodzilo mi o zmiane szkoly tylko o zmiane nazwy . W 2005 roku LO przeniesie sie do budynku ZSZ i bedzie powiedzmy 10 klas drugich. Szkoly beda ‚chodzily’ na dwie zmiany. Jednak z kazdym rokiem napewno liczba klas bedzie sie zmniejszala zeby zostalo znowu to 6 klas. Obie szkoly ucierpia na tym polaczeniu.========= buhahahahahahahaha…teraz to sie usmialem!!!:-) czy ty myslisz ze LO bedzie sie uczylo u nas?? buhahahahaha…no nie moge 😀 cos jestes malo poinformowany…i z tego takie glupoty pleciesz ze brzuch az boli, hehehehe 🙂

 • ~Czeko

  Nie dziwi was fakt, ze najwiecej glosu w tej sprawie zabieraja osoby, ktorych ta zmiana bezposrednio nie dotyczy? Bo albo sa to absolwenci LO, albo osoby uczace sie w klasach 2 i 4. Was ta reforma praktycznie nie dotknie, wiec o co wy sie klocicie? O swoje dzieci? Ktorych notabene jeszcze nie macie… Nie sadzicie ze to smieszne? Daliscie sie po prostu wplatac w wojne ktora tak naprawde nie jest Wasza… Jestescie manipulowani i co najgorsze nie zdajecie sobie z tego sprawy… Ludzie przejrzyjcie na oczy. Pokazcie ze szkola nauczyla Was myslec, a nie tylko slepo wykonywac czyjes polecenia.

 • ~kris_ ZSZ

  i otoz to…napisales „moze co najwyzej przyjmia cie gdzies” to GDZIES to jus cos 🙂 a tytul zawsze sie przydaje:D moze i masz racje…na studia tzreba isc…ale chodzi o sam fakt co masz po ukonczeniu szkoly sredniej

 • ~losie

  ludzie z LO zastanowcie sie jak w jednej szkole moze pomiescic sie 2 razy tyle. TO totalna BZDURA ze od 2005 roku nasi mlodsi koledzy beda musieli sie zmiescic tylko w jednym budynku. Stanie sie tak tylko dlatego ze bedziecie odstraszac takim postepowaniem a wtedy mlodziez napewno nie zdecyduje sie na ta szkole. Poza tym u was sie nic nie zmienia oprocz dyrki, w tym wszystkim to my jestesmy kozlem ofiarnym. pozdrowionka dla tych ludzi z liceum, ktorzy nie zatracili sie w bajeczkach p.R

 • ~mac

  Czy ktoś czytał te papiery ze Zgierza??. B ja już nie wiem, czy budynek LO będzie nadal szkołą, czy go sprywatyzują, LO mówi, ze chcą go popsuć, natomiast ja w mojej szkole słyszę o tym, ze budynki będą SUWERENNE.

 • ~jamal

  ale jestscie smieszni wafle z ozo LO bedziemy walczyc he he przeciez i tak was sie nie bedzie pytał o zdanie tbo tak szczerze to maja was głeboko w supie mozecie krzyczec walic jakimis wzniosłymi tekstami w stylu nie poddamy sie he zostaliscie nie ładnie sie wyrazajac wyruchani a co gorzej bez masła hee trzeba było wybrac ina szkole 😉 a szczególny polew mam z I klas tacy byli zadowoleni a tak wogóle to Rosiczka wkoncu odchodzi i nie chrzancie o waszej kochanej pani dyrektor bo za jej plecami strasznie jej dupe obrabiacie

 • ~sypcia

  sluchajcie, jak wy byscie sie zachowali, gdyby chcieli Was przeniesc do nas i Wasza Pania Dyrektor by usuneli, a dyrekorem polaczonych szkol bylaby inna Pani lub Pan?? wiec nie dziwcie sie nam, ze tak chcemy walczyc!!!!!!!! bo tu chodzi o nasz szkole, my nie chcemy innej pani dyrektor!!!!!!!!!!!

 • ~Czeko

  Tak ja kochacie? A kto wymysla o niej te wkolko krazace mity? My – ZSZ? Przeciez My jej nie znamy… Wiec jak to jest? A mowienie typu: „postawcie sie na naszej sytuacji” to zaden argument… Rownie dobrze ja moge powiedziec: postaw sie w sytuacji dzieci glodujacyhch w Etiopi. I co to zmieni? Czy z tego powodu masz przestac jesc? BZDURA !!!
  Pokazcie mi zapisek ustawy mowiacy o tym ze LO ma zostac sprzedane, wylicytowane, czy byc moze zburzone – wowczas was popre… Narazie jedno jest pewne, zmiany nie dotkna Was – czuniow, a jedynie dyrekcje. A poza tym to chyba i tak Wasza ani Dyrektor miala od wrzesnia isc na emeryturke (tak slyszalem od kogos z LO). Wiec po raz kolejny pytam sie, o co ta cala wojna?

 • ~BLONDYNKA

  MOŻE NASZE LO NIE JEST WSPANIŁAŁE,ALE JEDYNE W NASZYM MIESCIE WIEC CHYBA WARTO O NIE WALCZYC. NIE MAM ZAMIARU CHODZIC DO JAKIEGOS ZESPOLU!!!I NIE BEDE SIE WDAWAC W JAKIES BEZNADZIEJNE DYSKUSJE ZE NIBY WALCZYMY O STOŁEK DLA PANI ROSIAK. CO WAM DO TEGO? WEWNETRZNA SPRAWA LO>LO PISZE NIE ZESPOŁU…..

 • ~Goliat

  w 100% zgadzam si z wypowiedzi „LO” ze pani Rosiak nie zalezy na dobu uczni tylko na posadzie !! bo poprawcie mnie jesli sie myle ale to LO przechodzi do ZSZ !! :D:D:D
  Pani rosiak chyba na emeryturke a jak na mój gust kobita nie moze tego przezy :P:]

 • ~BLONDYNKA

  NIE OBCHODZI MNIE O CO WALCZY ROSIAKOWA, ALE WIEM ZE JEZELI KTOS WALCZY O WLASNA SKORE TO SIE STARA A MNIE INTERESUJE TYLKO TO ZEBY BYLO PO STAREMU. NIEWAZNA MOTYWACJA ALE SKUTKI!!!CHCE ZOSTAC W LO

 • ~ja!

  Ludzie po co wy sie wracacie?Co to za róznica jak bedzie jedna nazwa czy dwie?Za co szkole ZSZ nazywaja debilami? ze ona ma klasy zawodowe to nie znaczy ze sa debilami! a nikt nie mowił ze szkola LO ma klase terapełtyczna to tacy sami uczniowie jak w klasie zawodowej w ZSZ!! Wiec po co te całe wrzuty na szkole ZSZ?A po co sie uczniowie wtracaja o walke nauczycieli o stanowisko? tego tez nie rozumiem!A poza tym bedziecie miec swoich :kochanych: nauczycieli i swoja „kochana” szkołe nikt wam jej nie zabierze wiec po co te plotki ze bedziecie chodzic do ZSZ??!!A strajkownie wam nic nie da!Nauczyciele nie powinni buntowac uczniów swoich!!Niech oni walcza o swoje a nie uczniowie!Jak cos macie to napiszcie i nie piszcie bzdur!!!

 • ~kris_ZSZ

  blondyna napisalas „MOŻE NASZE LO NIE JEST WSPANIŁAŁE,ALE JEDYNE W NASZYM MIESCIE WIEC CHYBA WARTO O NIE WALCZYC. NIE MAM ZAMIARU CHODZIC DO JAKIEGOS ZESPOLU!!!I ” =========ZSZ tesj jest jedyna w naszym miescie 🙂 a walczyc nie macie o co^^ ale co mnie rozbroil twoj tekst „NIE MAM ZAMIARU CHODZIC DO JAKIEGOS ZESPOLU” buhahaha…to powiedz mi prosze gdzie ty chodzisz do szkoly? LO to wlasnie Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych…za poza tym ile razy mozna pisac i tlumaczyc ze uczniowie z LO nie beda sie uczyc u nas w ZSZ ehhhhhhhhh

 • ~BLONDYNKA

  CZEMU WAS TO TAK BOLI ZE KTOS CHCE WALCZYC O SZKOLE? POWINNISCIE NAS WESPRZEC JAKO ZE JESTESMY WASZYMI ZNAJOMYMI Z LO I NIERAZ SIE NA IMPREZKACH BAWILISMY!!!CO MOZE NIEDŁUGO PODZIELIMY OZO NA 2 STREFY : UCZNIOW LO I ZSZ?PRZECIEZ TO ABSURD!

 • ~Didlet

  Odnośnie pytania co zrobią z budynkiem liceum, czy powstanie tam druga Tamada i czemu chcą zlikwidować akurat LO a nie ZSZ. Nie wiem jak to wygląda z wielkością, ale skoro u Was są szkoły zawodowe to pewnie macie jakieś warsztaty, pracownie czy coś w tym stylu, dostosowane do szkolenia zawodowego? Więc chyba logiczne że musieliby to wszystko poprzednosic do budynku LO, a to kosztuje, mniej by było forsy dla radnych w Zgierzu. A co chcą zrobić z budynkiem – może na zewnątreze tego nie widać, ale w środku budynek jest odnowiony,i w dużej mierze dzięki pracy i pieniądzom uczniów i rodziców. Starostwo chce go przejąć i soprywatyzować. To władza, wiec logiczne że wolą się wzbogacić cudzym kosztem niż własnym. I do Czeko – możesz wreszcie wbić sobie do głowy, że nie chodzi tutakj o P. Rosiak??? To tak jakbyś sie opowiadał za likwidacją jakiegoś kraju tylko dlatego że (słusznie lub nie) nie lubisz jego prezydenta. Odnośnie pytania, czemu się wtrącamy,skoro nas to nie dotyczy – nie każdy jest takim egositą żeby troszcyć się tylko o siebie, pomyśl że jakby kiedyś jacyś ludzie nie walczy o prawa dla innych, to nawet nie mógłbyś chodzić do szoły bo nie byłoby Cię na to stać tylko mógłbyś skończyć już jako 11letnie dziecko w jakiejś fabryce (A jesli nie ty to ktoś z twoich mniej majętnych znajomych). I jeśli uczeszczasz do ZSZ – to przemysl lepiej to, co piszesz, bo takimi tekstami jak tutaj to po prostu hańbisz Swoją szkołę…

 • ~kris_ZSZ

  ale o co wy macie walczyc? jesli nawet to ta walka jest bez sensu…bo i tak bedzie jak bedzie

 • ~Chang_ZSZ

  buhahahahaha…w pon. o 8:00 przed Urzedem STRAJK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chyba 4 pompki na srodku ulicy tam zajebe:D buhahahahahaha…beda transparenty!!!!! i kabaret!!! buhahahahha 😀 p.Rosiak (czy jak kto woli p.Prosiak) bedzie dowodzic cala akcja…jak Rambo bedzie bronila swojego;P

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  zastanówcie sie co piszecie!!!!!!!!! żadna p. Nicińska nie zmydliła nam oczu jesteśmy dojrzali i wiemy dokładnie co sie dzieje i co nam grozi. z na marginesie nie jestesmy żadną zawodówką tylko zespołem szkół zawodowych tzn. że są tam też licea które są o wiele lepsze od was, ponieważ mamy taki typ kształcenia że wy nam nie dorównujecie. wiec nie życzymy sobie takich takstów na nasz temat. oprócz tego że prawie wszyscy idą na studia to jeszcze możemy na siebie pracować bo mamy zawód wy po LO nic nie macie. jesteście szarymi myszkami. my też nie chcemy tego połączenia chociaż uważam że nazwa nic nie zmieni, a i tak powiat zrobi to oc słuszne i nie będzie się pytać nikogo o zdanie. jesli chodzi o pieniądze w każdej sprawie to nic i tak nie zdołami zrobić. fakt jest faktem i nic tego nie zmieni. czy wszyscy tego chcemy czy n i e!!!!!!!!!!!!!!

 • ~ja!

  My was nie chcemy w naszej szkole!!!!! Chodzcie sobie do waszej sasranej „kochanej” szkoły LO!!!!!!!!!!!! jest tak samo warta jak nasza i widze ze nikt nie czytał tego co napisalałm wczesniej dyrka wam zamydliła oczy i nic wiecej nie widzicie!!Widzicie to w innym punkcie!!LUDZIE ZROZUMCIE TO BEDZIE JEDNA NAZWA A PROSIAKOWA JEST JUZ STARA I NIECH SOBIE SPIERDALA NA RENTE!!!!!! CZY JAK TO SIE TAM INACZEJ NAZYWA!!

 • ~Magix

  Jesteście tępi jak nie możecie pojąć o co tak na prawdę chodzi. tu nie idie o połączenie szkół ale o to aby Ci ze Zgierza mieli większy nabór. Dlatego niszczą szkoły w małych miejscowościach mimo że są lebsze. Poza tym ludzią z ZSZ nie zależ bo dla nich to będzie zysk a dla ludzi z LO same straty. Zamiat skończyć renomowane liceum z fachową kadrą która potrafi uczyć to skończą podrasowano zawodówke w której piatki można dostać z znajomość dodawania w zakresie dziesięciu. Dlatego uważam że LO musi przetrwać.
  P.S Mater ty cioto. Nie jesteś godny czyścić butów Pani Rosiak. Ona nauczyła wielu ludzi którzy teraz są na wysokch stanowiskach. Ty będziesz najwyżej szambonurkiem. Więc z łaski zamknij sie i zachowaj debilne uwagi dla siebie. Dla mnie jesteś skończonym cymbałem bez przyszlości.

 • ~Aga4 – LO

  Czy ktoś u Was w szkole czytał Wam tą ustawę?? Przecież wyraźnie jest tam napisane, że z rokiem 2005 uczniowie LO zostaną przeniesieni do Waszego budynku, personel i co najważniejsze „dobra materialne” też!! Śmiejecie się z nas, że zrobimy strajk. Tak bardzo chcecie mieć nas u siebie? To niech mi ktos wyjaśni, jak my się tam pomieścimy. Może jedna grupa będzie na 8:00, a druga na 14:00?? Bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. Piszecie, że Was obrażamy – przeczytaj sobie jeszcze raz wszystkie komentarze i policz wszystkie bluzgi pod adresem każdej ze szkół. Myslę, że pod tym względem jesteście duużo w przodzie. Gdybym chciała po skończeniu szkoły mieć zawód poszłabym do ZSZ, ale nie chciałam więc wybrałam LO, więc na litość boską, nic dziwnego, żę na świadectwie chcę mieć napisane „LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE”, bo tak się składa, że wtedy łatwiej jest dostać się na studia, a nie z jakimś Zespołem, gdzie nikt nie wie co to do końca jest. Śmiejcie się z nas dalej, a mu będziemy robić swoje. Pikieta też się odbędzie. Co prawda byłoby większe prawdopodobieństwo, żę nam się uda, gdybyście nas poparli, na co widzę, nie mamy co liczyć. Ale będziemy walczyć, żeby w przyszłości w naszej szkole starostwo nie urządziło sobie banku albo czego innego. Śmiejcie się dalej. Świadczy to tylko o Waszym poinformowaniu.

 • ~:

  FIUFIU MAGIX TY TO JESTES INTELIGENT!!JA CHODZE DO ZSZ DO OSTATNIEJ KLASY I NIE UWARZAM ZE JESTES MADRZEJSZY ODE MNIE!SA U NAS KLASY KTORE NIE DORUWNUJA POZIOMEM WAM I TEZ SA U WAS KLASY KTORE POZIOMEM NAM!SYTUŁACJA JEST WYRÓWNANA WIEC DLA MNIE NIE MA SENSU O CO WALCZYC!NAZWA SZKOLY JEST DLA NAS I DLA WAS ZMIENIONA WIEC PO SIE O TO KŁUCIC?WIEC NIE PISZCZE BZDUR!

 • ~ja!!

  NA SWIADECTWIE SIE PISZE TAKI PROFIL JAKI SIE WYBRALO!!! A NA STUDIA SIE DOSTANIE TAK JAK BEDZIESZ SIE UCZYC A NIE ZE Z LO TO ODRAZU CIE WEZMA!!!

 • ~Drobna

  Całkowicie zgadzam sie z Agą bo ona myśli tak jak ja! Ludzie przestanmy sie kłócic a bedzie wszystko dobrze:-)

 • ~Gal anonim

  Wiecie co?? Ozorków to nie oszukujmy sie ale drobna dziura:sad: dlatego jak zamkna LO to juz bedzie tylko mozna przejechac i zaorac jak juz to ktos powiedzial przede mna! Apeluje więc do wszystkich uczniow z ZSZ i LO: ŁĄCZMY SIĘ!!!!

 • ~gosc

  co wy z zsz na ta p.Rosiak najezdzacie,nie znacie jej,nie znacie faktow dotyczacych sytuacji finansowej liceum a zabieracie glos…ja p.Rosiak nie oceniam,fakt jest taki ze zrobila w kwestii sytuacji ekonomicznej,gospodarzczej…ludzie z zsz sa spoko,mam tam duzo kupli i sa zajebisci ludzie…a chang mnie zaskoczyles troche;-) nie robicie z siebie takich meczennikow,szczegolnie ty czeko,nie przesadzaj…szkoly bede polaczone,oto w tym chodzi…

 • ~AGATA

  JESTM PRZECIWNA BY ŁĄCZYĆ SZKOŁY ZSZ I LO ALE TYLKO Z TEGO POWODU, IŻ W OZORKOWIE NIE MA TAK DUŻEGO BUDYNKU, GDZIE MOGLI BY SIĘ POMIEŚCIĆ UCZNIOWIE Z OBYDWÓCH SZKÓŁ. ZAŚ NIE WIDZE RÓŻNICY W POZIOMIE WYKSZTAŁCENIA UCZNIÓW, PONIEWAŻ UCZNIOWIE ZSZ KLAS LICEALNYCH I TECHNICZNYCH RÓWNIEŻ DOSTAJĄ SIĘ NA STUDIA BEZ WIĘKSZYCH PROBLEMÓW, A DODATKOWO PO UKOŃCZENIU SZKOŁY ŚREDNIEJ ZDOBYWAJĄ TYTUŁ TECHNIKA. PRZEPRASZAM JEST JEDNA RÓŻNICA, UCZNIOWIE ZSZ NIE SĄ ZASTRASZENI,PONIŻANI, WYZYWANI PRZEZ… MAJĄ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. NIEKÓRYM PRZYDAŁA BY SIĘ LEKCJA DYPLOMACJI, MOŻNA WALCZYĆ O SIEBIE I SWOJE SPRAWY ALE NIE TRZEBA OBRAŻAĆ INNYCH, I OKAZYWAĆ SWOJEJ WYŻSZOŚCI TYLKO NIE WIEM JAKIEJ, BO NAPEWNO NIE INTELEKTUALNEJ.
  A TERAZ MAŁA RADA JEŻELI CHCECIE COŚ WYWALCZYĆ MUSICIE ZJEDNOCZYĆ WSZYSTKICH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW ZARÓWNO ZSZ I LO BO WSZYSTKIM CHODZI O TO SAMO O ZDOBYCIE JAK NAJLEPSZEGO WYKSZTAŁCENIA W WYBRANYM PRZEZ SIEBIE KIERUNKU, W GODNYCH WARUNKACH.
  CZYTAŁAM PAŃSTWA KOMENTARZE,I CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ GDZIE UCZĄ OBRAŻANIA LUDZI I NIE SZANOWANIA ZDANIA I OPINII INNYCH.

 • ~kris_OZW

  magix ty to naprawde jestes zajebisty;-))) masz takie gadane i w ogole, hehehehe:P ….ale te uwagi odnosnie uczniow ZSZ sa zbedne….Nie lasnie pisac taie rzeczowniki ktore odnosza sie to twojej osoby:D a szambonurka znajdz sobie pod blokiem^^ A to ze wy macie nam podlegac…to chyba o czyms swiadczy;-))) Nie bez powodu jest takie zarzadzenie…..ps.aha…nie zapomnij zrobic ladnego transparentu na strajk 😛

 • ~uczen

  ty tumanie po pierwsze strajk jest o 9 a nie o 8 a poza tym to nauczycieli tam nie bedzie tylko rodzice i uczniowie

 • ~chang_ZSZ

  no ta…p.Prosiak leszkow sobie znalazla 😀 to dopiero wysoko postawiona pierdolencja ;P

 • ~uczen

  jezuuu na jakim ty jestes poziomie totalne 0

 • ~ZSZ kan

  jestem uczniem ZSZ i nie rozumiem o czym moi koledzy piszą. Przeciez kazdy z nich dokładnie wie o połaczeniu szkuł. One beda w jednym budynku. A poza tym to p. nicinska tez nie jest bez grzechów!!!

 • ~Goliat

  Upadek imperjum ?? heheh jak tytuB gwiezdnych wojen:D:D
  Ale gal przesadzil, ASTERIXA nie znasz ??
  Ozorków to nie dziura tylko miasto polozone na podziemnej rzece przy odrobinie funduszy przeznaczonych na rozbudowe a nie szkoolnictwo mogli by[my czepa kase na turystach :D:D ale janie by bylo!!

 • ~losie

  WIECIE CO CHYBA JUZ SAMI NIE MACIE O CZYM PISAC I WSZYSTKO WAM SIE MYLI, A NAJEZDZANIEM NA SIEBIE NICZEGO NIE ZDZIALACIE TO PO PIERWSZE A PO 2 TO OD P. N. PROSZE SIE ODCZEPIC. POZA TYM NAZWA SZKOLY I TAK NIE WPYLNIE NA CZY WAS PRZYJMA NA STUDIA CZY NIE, BO PRZECIEZ NIE WYSTARCZY SAMA NAZWA ALE TEZ UMIEJETNOSCI A SKORO U NAS MOZNA ROZWIJAC SWOJE UMIEJETNOSC NA KIERUNKU JAKI NAM SIE PODOBA TZN. ZE JEST U NAS WIECEJ ZDOLNYCH LUDZI HIHI

 • ~F

  Moze damy wam karabiny i sie pozabijacie na wzajem.Uczniowie zsz po co sie wtracacie przeciez wam i tak jest wszystko jedno wiec po co te pyskówki.Powiniscie zauwazyc ze miasto ocenia sie po tym ile ma szkół kosciołow kin i innych dorobków kultóry a wy wrecz przeciwnie robicie szum zamiast pomyslec o przyszłości przeciez wy tez korzystacie z tego lo ilu z was wyładuje w tym śmiesznym studjum które się tam mieści ilu z waszego otoczenia kończyło lo wieczorowo.Zresztą dlaczego ma być jedna szkoła a nie dwie lepiej byście pomogli a nie.Ci ludzie pójdą na kuronia i o to jest walka po pierwsze po 2 to sentyment i tradycja a po 3 to kasa,zawsze chodzi o kaske i p.Nicińska i p.Rosiak o tym wiedzą. Nie róbcie wojny miedzy szkolami to nie o to tu chodzi

 • ~maturzystka z LO

  chyba nie potrzebnie tak wszyscy na siebie wrzucacie. nikt z nas nie chce aby szkoły się połączyły a wiec strajkujmy razem. nie mam nic do ZSZ ale nie chciałabym tam chodzić. dlatego własnie wybrałam LO. może nie zawsze zgadzam sie z przekonaniami tej szkoły ale ważne jest aby nadal istniała. jestem maturzystką i za pare lat przechodząc koło niej chciałabym wiedzieć że nadal funkcjonuje i zawsze można zorganizować spotkanie absolwentów 🙂 Do młodszych roczników: WALCZCIE! ZACZELIŚCIE LICEUM WIĘC JE SKOŃCZCIE. jestem z wami i bedę strajkować o jedyne LO w Ozw.

 • ~…..

  zamknoc klasztor i bedzie spokuj

 • ~Candi

  Jak co niektorzy naucza się czytac ze zrozumieniem to problem klotni sie rozwiaze..

 • ~Funio ZSZ

  Nie mam nic do was ale najpierw wrzucacie na ZSZ a pozniej chcecie zebysmy walczyli z wami w „wielkim celu”. Jestescie tak zapatrzeni w siebie ze nie dacie sobie wytlumaczyc tego co moi poprzednicy mieli wam do przekazania. Wy przecierz „kochacie” swoja szkole i p.dr Rosiak ktora swieci wam przykladem. Albo podlizujecie sie jej jak mozecie albo obrabiacie jej tylek za plecami, o czym slychac nawet w naszej szkole od czasu do czasu 🙂 no coz takie sa zalety malego miasta. Ale co wy chcecie wogole zdzialac smieszni jestescie swiat idzie do przodu wchodzimy do UE i oswiata tez sie musi dostosowac !!! jedna czy dwie szkoly nic na to nie poradza …. ani wasze strajki ani nic innego co jeszcze wymyslicie ! Pozdro i nara. powodzenia

 • ~sebix

  Wątpie czy profesorowie patrzą na to czy uczyłeś/aś się w LO czy w ZSZ. Dziewczyno zastanów się nad sobo bo troszke masz poprzewracane w głowie

 • ~kolodziej

  moim zdaniem dyretorka przesadz mowic z ZSZ to same debile i nizsza warstwa spoleczenstwa jezeli uczniowie z LO sie z tym zgadzaja i ze nawet nienajac czlowieka juz o nim sie mowie ze jest debilem i nizszma wasrtwa spoleczenstwa no znaczy ze sa malo inteligatni a jezeli dyrekrotka jest taka mondra to niech spada na ta emeryture jak najszybciej ….. zgadzam sie z wypowiedzia jednego czlowieka a powiedzial on tak ” wkoncu zamykaja klasztory” :D:D:D:D….. a co do uczmiow LO to tych co znam to sa calkiem spox i niewyraze swojego zdania o innych……………a jesli maja polaczyc szkoly to dla dobra lo bo jak niepolacza to lo zostanie zamkniete i jej uczniowie beda szukac innej szkoly ale to zalezy od samych uczniow …. osobiscie to niejestem zwolennikiem poloczenia szkul to nierealne ale jak bedzie tak bedzie …. oswiata chce zaoszczedzic n aszkolach 🙂

 • ~kolodziej

  pozdro dla wszystkim uczniow ZSZ i dla uczennic buziaczki :*:*:* pamietajcie trzymamy sie razem ZSZ zawsze razem bylo jest i bedzie!!!!

 • ~xxxXXXxxx

  ciekawe jakie dziewczyny masz na mysli ?

 • ~kolodziej

  hehe
  niewiem moze jakies tu sie wpisuja a jak nie to sie wpisza …. a niech maja a co niemoga dostac :P:P

 • ~gal

  drogie dzieci

 • ~xxxXXXxxx

  Aha oka no mogłyby sie jakieś wpisac ! 🙂

 • ~XXXxxxXXX

  pedał

 • ~Candi

  Drogi Kolego.. zanim zaczniesz wyraŻać swoje opinie na forum to popatrz na swoje błędy.. bo z tego co ja wiem, to alfabetu i składanie literek w wyrazy uczą w klasach 1-3.. hm… więc moŻe się nad tym zastanów.. to taka rada na przyszłość.. PS. mogę Ci sŁownik ortograficzny poŻyczyĆ..

 • ~magda

  Widzę szczerość do bólu

 • ~kolodziej

  wieszco condi koluj do bazy niebede wyrazak opini na twoj temat bo by zapraklo stroby na forum 😀

 • ~magda

  dobrze to nie konkurs literacki tylko walko o o szkoly CANDI idz J e b _ _ j sobie w głowę :-):-):-):-):-):-):-):-) pozdro dla kolodzieja

 • ~kolodziej

  oo sorki condi za te slowa „koluj do bazy ” bo ty taki tempak ze nawet niewiesz co to znaczy
  jak szczerosc to szczerosc:d

 • ~gal

  chyba ,ze XXXxxxXXX pod kogos sie podszywa?

 • ~Candi

  „wieszco condi koluj do bazy niebede wyrazak opini na twoj temat bo by zapraklo stroby na forum” – na pierwszsy rzut oka widzę 10 błędów… ocena: niedostateczny.. PS. Droga Magdo, jeżeli tak trzeba to coż ktoś musi, a prawda w oczy kole.. własne niedoskonałości trzeba zganiać na innych..

 • ~kolodziej

  dziekuje magdzia masz 10000% racji zgadzam sie z toba gal no majwyrazniej ten xxxXXXxxx to chlopak skoro powiedzial „pedal” magda byuziaczki dla ciebie

 • ~XXXxxxXXX

  pod kogo mam się podszyć jak mam nick xxx ??

 • ~XXXxxxXXX

  chciałem/am zauważyć ze sa dwa nicki bardzo podobne xxxXXXxxx i XXXxxxXXX ? ALE juz także pozdro dla magdy za wsparcie

 • ~kolodziej

  wieszco candi wes sprawc czy niema cie w luzku bo juz ci sie w lebie cos przewraca ej i jak kazdy by mial tu pisac tak jak ty chcesz to chyba by to sie nienazywalo forum tylko opinia candi i wes na wstrzymanie Magda wes napisz jakiegos komenta a condi ty mysli ze taki uczoony jestes eheheh …. chyba sie mylisz teraz idz juz spac

 • ~Candi

  Hehe.. wy NAM zarzucacie że My was obrażamy? Kpina..
  PS. Grunt to znać swoją wartość 🙂

 • ~magda

  jak to dziewczyna to jest P O P I E R _ O L _ N Ą S Z _ A T Ą A jak to jakiś ptaszek to niech sobie Zw_li K_ _ ia to mu przejdą nerwy 🙂 🙂

 • ~gal

  pisz wyrazniej

 • ~kolodziej

  eehehehehe
  wymiatasze…hehehe ladnie mu pojechalas:D

 • ~Didlet

  Krótko, bo szkoda mi na Ciebie klawiaturę marnować – po pierwsze, naucz się czytać ze zrozumieniem, po drugie Pani Rosiak nie nazywa uczniów ZSZ Debilami. A Twoje wypowiedzi świadczą jedynie o kompleksach, bo zamiast używać konkretnych argumentów i przyznać się do błedów obrażasz innych i powie Ci to każdy lepszy psycholog, czy ktoś kto o psychologii ma choć minimalne pojęcie. Candi ma wysokie IQ więc nie masz prawa zarzucać Jej że jest „tempakiem”, tym bardziej że Twoje wypowiedzi są na żenująco niskim poziomie.

 • ~magda

  zaczynam się nudzic w wyczekiwaniu na zwierzyne

 • ~magda

  spoko kolodziej pewnie CANDI popuszcza Didlet-owi i temu się lubią

 • ~M.K

  Ludzie to się staje horę skaczecie na ciebie odbijacie docinki jak by to był ping pong.Bo ZSZ to…PING a LO to tam to PONG…. I tak w kółko stwierdzam remis może zagrajcie debla ze starostwem. To nikt was nie będzie na sile łączył

 • ~NEMIS

  MAGDA, A TY GDZIE SIE PISAC NAUCZYŁAS? BO TAKIEGO KOGOS JAK TY NAWET PRZEDSZKOLE BY NIE PRZYJELO. NO TAK, OBOWIAZEK SZKOLNY, JAKAS SZKOLA MUSIALA CIĘ PRZYJAC…WYRAZY WSPOŁCZUCIA DLA UCZNIOW I NAUCZYCIELI…

 • ~magda

  no co NEMIS jak tak możesz wcale nie jestem gupia

 • ~Didlet

  Zgodnie z zasadą mówiącą, żeby nigdy nie kłócić się z głupcem, bo to i tak bezcelowe – nie będę odpisywać niejakiemu Magdowi (odmieniam Twoje imię tak samo jak Ty mój nick).

 • ~Didlet

  Dobry pomysł; problem w tym, że nie wszyscy chcą ze starostwem walczyć, niektórzy popierają jego decyzję…

 • ~magda

  A może odmienisz imię Krzysiowi ?

 • ~kolodziej

  magda a ty gdzie sie uczysz???magada jestem z toba 😀 niedamy sie

 • ~zainteresowana

  wszystkich zainteresowanych informacjami na poruszony temat zapraszam do przeczytania wypowiedzipana wicestarosty w dzisiejszym dodatku do EI Bliżej Ciebie, w kórej nie ukrywa przeniesienia szkół do jednej placóki

 • ~no ja nie mogę!!!

  jak ja mam nie uważać ze w lo jest wyższy poziom ? spójrzcie do góry i poczytajcie opinie ludzi z zsz ! nic tylko pyskówka i tyle. Nie generalizuje, bo mam w zsz kumplli i sa ok ale ci co tu pisza do nich nie naleza!jakbym chcial isc do zespolu tobym poszedl od razu!!!no i jeszcze jedno- ciekawe skad sie biora te stereotypy ze w zsz sa sami idioci? czyzby po tych komentarzach?nie chcialem sie klocic i wyzywac ale to jest przegiecie ze strony niektorych ludzi z zsz!

 • ~Magix

  Sorki za te uwadi ale byłem wściekły niekturymi wypowiedziami. (Poza tym uwagi odnośnie mastera moim zdaniem są słuszne.) Ja nie mam zamiaru podlegać ludziom z zawodówki. A transparent już mam.
  P.S. Wyglądasz mi na osobe podobną do Mastera-frajera. Co da szambonurka to nie zmieniam zdania.

 • ~Magix

  Wasze teksty sa na poziomie zero absolutne tak jak i wy. ( Znam Cię kołodiej i wiem że jesteś totalnym zerem które ledwo przechodi z klasy do klasy) . I to chyba wy sobie „popuszczacie” skorao tak się bronicie.

 • ~uczniowie z gimnazjum

  my gimnazjalisci tez niechcemy zamknięcia LO niektórzy z nas planowali pójście do zawodówki niektórzy do Technikum a niektórzy do LO a teraz plany połowy z nas zaostały pokrzyżowane

 • ~M.K

  Chce sie zapytac uczniów ZSZ czy maja u siebie 11 wolnych klas.bo powiem tylko tyle jesli beda redukowac klasy to zaczna od klas ZSZ bo LO nie ruszą bo będą chcieli udowodnic ze nie mielismy racji.nie tylko my z LO ucierpimy wy rownież.A wyobrazecie sobie nauczycieli ciagle w pokoju będą jakies napięte sytuacje bo bedzie tych nauczycieli zadużo.kos napewno poleci bo ta redukcja ma na mysli oszczednosci.ta atmosfera spokoju moze przeniesc się na zajecia czego wam nie życze.i jeszcze jedno My nie bronimy Eugeni tylko szkole bo Eugenia kiedys pujdzie na emeryture a szkola zostanie i tego bysmy chcieli.

 • ~Gipsik

  ludzie!!!!!!! większość z uczniów LO ma swych znajomych w ZSZ, jak i na odwrót. dlaczego ciągle jedni drugich obrażają. jestem uczennica LO i ja również nie chce połączenia szkół ale dlaczego to zaraz stało się powodem do sporów. jesni drugich obrażają… zostaliśmy zapoznani z trecią ustawy i jest tam napisane, iż od 2005 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych na być jednym budynkiem. Łączy się to również ze zwolnieniami. w dzisiejszym wydaniu Expressu jest wszystko opisane!! i tam również jest to wspomniane. Postawcie się w sytuacji tych nauczycieli, szatniarek. Czy chcielibyście po np. 20 latach pracy w tym budynku przenieść się do zupełnie obcego dla siebie miejsca. Zwróćcie również uwagę na to, iż obecne klasy I LO mature zdawać mieliby w ZSZ-w szkole, której nie znają. cz uważacie, że ich wyniki byłyby zachwycające?? ja nie jestem tego pewna. pomyślmy nie tylko o sobie, ale również o osobach pracujących w tych szkołach, jak również o obecnych i przyszłych uczniach!!!!!!

 • ~Gal anonim

  Kochani gimnazjalisci! Chce Wam powiedziec, ze my nie walczymy tylko o swoja szkole i o dobro dla siebie. My walczymy o ogół! chcemy by Ozo byl naprawde fajnym miastem i zeby nam ludzie z poza Ozo nie gadali, ze u nas o 22:00 zwijaja asfalt. Ludzie wezcie sie wszyscy razem do kupy i walczmy wszyscy a nie tu pierd…. od rzeczy! Kochani gimnazjalisci chcemy abyscie sie uczyli w LO i ZSZ i zeby wam sie marzenia spelnily… a jak bedziemy mieli 1 szkole to naprawde wiocha totalna! Spróbujmy sie zjednoczyc a nie na siebie wjeżdzać. Kochani ludzie z ZSZ nie obrazajcie P.Rosiak bo jej nie znacie ..uczniowie tez nie sa tu winni:-) Kochani Licealisci Wy tez dajcie sobie spokoj i robcie swoje a ja jestem z Wami:D

 • ~Gipsik

  Kołodziej,nie obrażaj Candi. ucze się z Nią i wiem jaka to wartościowa osóbka. poznaj kogoś zanim wyrazisz swoja opinię na jej tmat. to taka mała uwaga!!!!!!! buziaczki dla Ciebie Candi. wiesz, że jestem z Tobą

 • ~młoda ZSZ

  Wkurza mnie to, że LO uważa siebie za szkołę o wyższym poziomie, a ZSZ jak zawodówke gdzie są same odrzutki. To nie prawda.W ZSz owszem jest klasa zawodowa, ale ona ma takie samo przygotowanie do matury jak licea i technika i jak wy LO tylko ze dodatkowo mają jeszcze przedmioty zawodowe.Nie oznacza to ze są głupi, tylko mniej zdolni. I nie jesteśmy od was gorsi. Wręcz przeciwnie. MY ZSZ mamy lepszy wyniki jeśli chodzi o matury niż wy, a poza tym klimat jaki panuje w ZSZ jest nie do porównania. Wiec nie ubliżajcie mam.

 • ~Gipsik

  cześć Glu Anonimie. masz racje!! te spory są bez sensu. powinniśmy razem walczyć o zachowanie 2 szkół w Ozo. jestem z Tobą

 • ~Czeko

  Juz pomine fakt, ze nazywasz ludzi ktorych zupelnie nie znasz glabami, popelniajac przy tym bledy ort. (i kto tu jest tym głabem?) Wszyscy piszecie o tym, ze jesli zostanie zamkniete LO to Ozorkow straci… Wymieniacie rozne powody. Jedni mowia o dorobkach kulturowych inni jeszcze o czyms… w kazdym badz razie nie wiem, czy nie zdajecie sobie sprawy, czy jestescie po prostu tak zapatrzeni w siebie, ze nie dostrzegacie, a moze robicie to calkiem swiadomie, probojecie ponizac ZSZ. Moim zdaniem o miescie nie swiadcza ani zadne koscioly, ani szkoly, tylko ludzie ktorzy w nim mieszkaja i to od ludzi zalezy na jaka ocene napisza mature, lub czy dostana sie na studia, nie od budynku do jakiego uczeszczaja. Doszlo do tego, ze obrazacie nawet naszych nauczycieli zarzucajac im ze stawiaja 5 za nic, lub, ze ucza mnozenia i dodawania w zakresie 10. Nazywajcie nas sobie jak chcecie, mozemy byc dla Was (nad)ludzi zerami – to swiadczy tylko i wylacznie o WAS. Jest jednak mala roznica miedzy nami… Te ZERA z ZSZ nie sa przynajmniej zwyklymi choragiewkami, ktore tak jak wiatr zawieje tak sie obracaja. Te ZERA potrafia myslec, i czytac… Te ZERA wiedza, ze polaczenie szkol jest narazie tylko formalne i ze jedyne co sie zmieni to nazwa i dyrekcja… Wy tego nie rozumiecie – nie chcecie zrozumiec. Zostaliscie wprowadzeni w blad. Ktos zrobil to celowo i w taki sposob, ze Wy teraz nie wierzycie w nic innego. Wasz wybor. Ale czas pokaze jak tak naprawde bedzie wygladalo to polaczenie. Zastanawiam sie tylko, jak po tym wszystkim co napisaliscie bedziecie mogli nam – ZEROM spojrzec prosto w oczy, jesli by sie okazalo, ze to nie Wy, tylko my mielismy racje…

 • ~Gipsik

  cześć młoda. to nie jest tak, że my Wam ubliżamy!! jak już pisałam, większośc z nas kmpluje się z osobami z ZSZ. nie wiem skąd wzięło się Wam to, że traktujemy Was jako gorszych….

 • ~SiN

  System gimnazjalny jest generalnie do dupy bo w jeszcze mlodszym wieku zmusza ucznia do zastanowienia sie nad tym co chce w zyciu robic. sory ale to jest do bani. Nie kazdy w wieku 14 lat wie ze chce zostac doktorem medycyny czy strazakiem. Ludzie maja po 20 lat i staja przed dylematem wyboru szkoly wyzszej. Lipa. Laczenie szkol ????? To i tak bez roznicy wychadzac z zalozenia ze system gimnazjalny pracuje…………. LO czy ZSZ ??? bardziej lubie ludzi z ZSZ:-)) ale LO hmmmm fajniejsze laski w LO 🙂 milego dzionka zycze

 • ~Badgirl

  Czy WY będziecie się kłócić, czy nie to USTAWA będzie WAS miała za przeproszeniem W DUPIE!!!! I zanim napiszecie swoją opinię na forum- to dowiedzcie się najpierw o co w tym wszystkim chodzi, a później wyraźcie swoją opinię, bo jak narazie niektórzy z Was pokazują tu swój zanikający iloraz inteligencji 😀 CYA

 • ~Gipsik

  siemka. no to powiedz, dlaczego nawet w gazecie napisane jest o przeniesieniu uczniów od 2005 do jednej placówki. widocznienie my sobie tego nie ubzduraliśmy, tylko jest to prawda!!

 • ~Gipsik

  czas pokaże jak się stanie. mam nadzieje, że nie doprowadzi to do zwaśnienia obu szkół. pomyślcie o tym. buziaczki

 • ~młoda ZSZ

  LO w 2005 roku ma być przeniosione do ZSZ tylko dlatego że wyedy bedzeie niż bedzie bardzo mało klas i nie bedzie senstu otwierania 2 szkół , jeśłi w jednej wszyscy by sie zmieśćili. Profile bedą te same, ludzie bedą Ci sami i nauczyciele tez bedą was uczyć z LO. Czasami może się zdarzyć że na zastępstwo przyjdzie ktoś z ZSZ. A poza tym sami sie wrzekonacie ze ZSZ jest bardzo fajną szkołą i ze klimat jest świetny.

 • ~Czeko

  Przeczytalem rowniez opinie mowiace o tym, ze po zamknieciu LO Ozorkow bedzie mozna juz tylko zaorac… No coz… Ja do tej pory myslalem ze o „sile” LO swiadcza uczniowie uczacy sie w nim, ale teraz zrozumialem ze bylem w bledzie… No przeciez jesli Wy – smietanka kulturalna miasta Ozorkowa bedziecie sie uczyc w ZSZ to na dobra sprawe dla miasta sie nic nie zmieni… Bo przeciez ludzie – dodam ze niezwykle oczytani (bez zadnej ironi) pozostana !!!
  PS.
  Ehh…. wiecie co… to co sie Wam robi w tym LO, to cale pranie mozgow, to juz podchodzi pod sekte!!! Wy jestescie tak omamieni, ze wierzycie we wszytko co wam powie Pani R. Ta sprawa powinien sie chyba zajac prokurator? Ja nie wiem czy aby na pewno w Polsce mozna tak zupelnie bezkarnie wprowadzac ludzi w blad w celu osiagniecia wlasnych profitow… Czyzby wiec ktos popelnial przestepstwo?

 • ~młoda ZSZ

  Jesteś genialny, jestem jak najbardziej za Toba i dzieki w imieniu wszytskich z ZSZ za tak kulturalna obrone i za takie uargumentowanie.Masz racje to my ZERA tak napewde wiemy o co w tym chodzi a (nad)ludzie z LO wiedzą tylko tyle ile zjedzą. Koś wprowadził ich w błąd i wierzą w to co mówią tylko ludzie w LO. Łudze sie jednak, że kiedyś zostaną wyprowadzeni z błędu i dojdą do wniosku(ci bardziej rozważni), że jednak nie jesteśmy tacy głupi.

 • ~młoda ZSZ

  O ile pamiętam wszyscy mieli złą opinie o P. Rosiak i każdy na nią narzeka. Wiec skąd nagle takie uwielbienie płynące z was ku tej Pani? Ja myśle, że Ci którzy tak bardzo narzekają na ZSZ to jest ta część która nie dostała się do tej szkoły…Hmm ciekawe dlaczego? Czyżby ZSZ miało tak niski poziom, że niechce przyjmować tych ”lepszych” z ”wyższym poziomem”? :/ Jokoś mi sie nie wydaje

 • ~młoda ZSZ

  Sugerujesz aby razem walczyc o to, żeby nas nie połączyli, ale jak tu się zjednoczyć, jeśłi P.rosiak doszła do wniosku, że LO samo da radę sie bronic. Czyżby P rosiak była aż tak zapatrzona w siebie?

 • ~xx

  mam tylko małe pytanie czemu macie za złe że ucziowie z LO walcza o swoją szkołę załóże sie że wy tez byście walczyli o swoja bo jestescie do niej przywiązani !

 • ~Didlet

  Sluchaj, myślałeś o tym, żeby z tymi Twoim kompleksami iść do psychologa? Bo takimi opiniami, przejmowaniem się tym że ktoś nazwie Cię zerem itd – jedynie obrażasz własną Szkołę…I przeczytaj Sobie gazetę, tam pisze że szkoły mają być w przyszłości w jednym budynku…I mylisz się twierdząc, że w Ozorkowie nic się nie zmieni. Bo tu nie chodzi tylko o LO, ale praktycznie o wszystkie ważniesjsze placówki edukacyjne w Ozorkowie – Dom Kultury, poradnia, czy szkołę specjalną – wszystko ma od tej pory podlegać pod Zgierz. I może Ci się wydaje że zmieni się tylko dyrekcja – ale zauważ, że ta dyrekcja będzie pochodzić ze Zgierza, że to ktos obcy (tzn. ktoś komu wiszą sprawy Ozorkowa i kto nie zna jego problemów i potrzeb) będzie decydował, na ca mamy wydac pieniądze itd; i jest chyba logiczne, komu Zgierz da więcej pieniędzy – sobie, czy pozostałym miastom. A co do Pani Rosiak – osobiście za Nią nie przepadam, ale stawianie sprawy na zasadzie „jestem przeciw, bo nie lubię Pani Rosiak.”, byłoby totalną głupotą. W wejściu do UE kościół katolicki popierał SLD. To się nazywa wspólnota interesów. Nie musi od razu oznaczać wzajemnej miłości.

 • ~młoda ZSZ

  Ja sie nie dziwie że wy walczycie, my tez w pewnym sensie walczymy o to, bo tez ten układ nam nie pasuje, ale w bardziej kulturalny sposób. My ZSZ walczymy nie ubliżająć nikomy w pzreciwieństwie do LO. Obrażacie nas mówiąc ze macie wyższy poziom, to jest nieprawda. Każda szkoła ma taki sam program do opracowania i bedzie pisała taką samą mature. Tylko ze u sam lekcje przeprowadza sie w mniejszym stresie i mamy wiekszy kontakt z nauczycielami i każda z nas z ZSZ może porozmawiac i dogadac się z nauczycielem. W LO z tego so słyszałam jest to raczej niemożliwe. Wiec APELUJE DO LO . WALCZCIE, ALE NIE UBLIŻAJĄĆ NAM

 • ~młoda ZSZ

  Chciałam powiedzieć ze nazywając ZSZ zerem nawywacie tak tez nas. Bo to my tworzymy ta szkołe.Obrażając ja obrażasz nas. I gdzie wyczytałeś ze dyrekcja bedzie ze Zgierza?

 • ~Didlet

  Słuchaj, jeżeli Ci narzekajacy nie dostali sie do ZSZ to tylko dlatego ze nie skladali tam papierów :> Nie wiem, w której jesteś klasie, ale obecne klasy drugie i pierwsze zdawały na koniec gimnazjum egzamin i składały papiery w obu szkołach. I wielu dostalo się do obu, wybierając w ostateczjności tę szkołę, która bardziej im odpowiada – jedni LO, inni ZSZ. I pomyśl – ja osobiście tak nie twierdzę, ale po prostu wykazuję to, czego w Swojej wypowiedzi nie zauważyłaś – czy Wszyscy Ci którzy wypowiadają się przeciwko LO są tymi, którzy po prostu nie dostali się do tej szkoły? Wątpię. Ale taki wniosek można wysnuć z Twojej wypowiedzi. Więc przemyśl proszę to co napisałaś…

 • ~kris_ZSZ

  booooose…ile razy mozna tlumaczyc ze LO nie bedzie uczeszczalo do ZSZ, najlepiej zapoznajcie sie blizej tej ustawie…i dopiero wpisujcie sie 😀

 • ~młoda ZSZ

  Weź pod uwage to że wiecej osob składało papiery do ZSZ niż do LO i niedostając sie do ZSZ poszli do LO znam wielu takich ludzi. Owszem sa też tacy którzy dostali sie do obu i wybrali LO ale wiekszość z nich wybrało te szkołe ze wzgledu na towarzystwo, albo ”bo koleżanka tez tam poszła to ja z nią”. A poza tym to wasz wybór gdzie poszliście… BROŃCIE SIĘ ALE NIE UBLIŻAJĄC PRZY TYM NIKOMU …bo nie o to tu chodzi

 • ~kris_ZSZ

  to ile ja sie naslucham od znajomych z LO…ze zaluja ze poszli do tej szkoly to glowa mala! i to nie sa pojedyncze osoby…tylko MASA!

 • ~ozorkowianka

  Nie mogę już dłużej czytać tych obrzydliwych opinii o p. dyrektor. Co ta kobieta wam zrobiła, że tak na nia najeżdzacie? Robi wszystko żeby ta szkoła była ładna, czysta, panowała w niej miła atmosfera. Sytuacja finansowa LO jest super. To mądra kobieta wykształcła wiele znaczących osób. Wy z ZSZ mówicie że to LO na was najeżdza, ale z tego co czytam to wynika że to wy cały czas najeżdżacie na LO i na dyrekcje. Odczepcie się od dyrekcji nie jesteście godni jej butów czyścić. Wasza dyrekcja Nicińska to wredna i zakłamana osoba. Coś o tym wiem bo ją znam osobiście(moja rodzina). P. Nicińska jest podobno taka wspaniała a to ona nakręca swoich uczniów aby najeżdżali na LO i jej dyrekcję, bo jej zazdrości że jest mądrą i cenioną kobietą.

 • ~losie

  to poprostu przekracza wszelkie granice tak naprawde zadna ze stron do konca nie ma racji i zadna nic nie zdziala takim postepowaniem. Trzymajcie sie. powodzenia

 • ~kris_ZSZ

  Moze i masz racje co do p. Rosiak…ze robi to wsjo dla szkoly..by byla czysta itp itd…Ale czemu ona uwaza sie za niewiadomo co? czemu ma takie mniemanie o sobie…i ciagle chodzi z podniesiona glowa?! ok…wyksztalcenie ma…Ale chyba nikt nie przepada…za tzw.WYZSZA PIERDOLECJA…ktora uwaza ze jest niewiadomo bogiem…i chocby slusarz ktory ma taka a nie inna prace chce zarobic na chleb…nie rowna jej do piet?! zalosne…a z takimi wnioskami sie spotkalem

 • ~Candi

  Wiesz niech sobie piszą co chcą,a my swoje wiemy i to się liczy… a potem i tak się okaże kto miał rację… ale swoją drogą co niektórzy to się z kultura minęli..

 • ~ozorkowianka

  Ogarnia mnie politowanie jak czytam to co piszesz. Gdyby dyrekcja LO uważała się za bóg wie co to by nie pomagała innym. Możesz o tym nie wiedzieć ale wielu ludziom, których znam bardzo pomogła np. znalazła pracę. Wiem od uczniów LO że uczniowie z wiejskich rodzin otrzymują stypendia finansowe. Przed świętami zorganizowano licytację a pieniądze z niej przeznaczono na paczki świąteczne dla biednych uczniów. Wiem że potrafi ta pani również dać pieniadze z własnej kieszeni komuś kto jest w trudnej sytuacji finansowej. Więc gdyby jej chodziło tylko o siebie to by tak nie postępowała. Zastanów się zanim coś napiszesz i słowami skrzywdzisz drugiego człowieka o którego nie znasz i który ci nic złego nie zrobił.

 • ~XXX_Lo

  ja mic nie sugeruje, ale gdy skaldalem papiery do ekonmika i LO moje nazwsiko umieszczone bylo w pierwszej dziesiatce w ekonomiku, a w LO znajdowalem sie pod koniec listy przyjetych. ale to przeceiz o niczym nie swiadczy…poza tym mam wielu znajomych z ekonomika, ja nic na temat mojje szkoly im nie mowie,a oni sami twerdza ze my sie wywyszamy, niewiem moe maja jakies kompleksy bo wszytskie konflikty na tenemat wyplywaja z ich strony.

 • ~Gipsik

  zgadzam się z Tobą. Pani dyrektor bardzo pomaga biednym osobom. nie wiem czy osoby, które tak bardzo na Nią najeżdżają znają całą Jej biografię. Ale Ona mnie uczy i wiem, że jest to naprawde bardzo wartościowa osoba. zgadza się, że czasem krzyknie czy powie cos niemiłego, ale co to by był za nauczyciel, który nie potrafi podnieść głosu na rozwydrzona młodzież. a nie ukrywam, że XX-wieczna młodzież jest bardzo trudna. ale wiem jedno – jeśli ktos ma problem, to bez wahania może się zgłosić do Pani Rosiak. Ona zawsze znajduje dla nas czas i służy wsparciem. jesteśmy naprawde bardzo Jej wdzięczni.

 • ~Gipsik

  ważne, że my wiemy jaka Pani dyrektor jest. sądze, że Ty możesz powiedzieć dużo więcej. Ona naprawde kocha młodzież!!!!!!!! i wcale nie chodzi z podniesiona głową jak to inni uważają.

 • ~ja

  Ludzie dajcie spokój co bedzie to bedzie ..o co wy chcecie walczyc?? Zastanówcie sie nad swoim postepowaniem i celem jaki chcecie zyskac a nie zaczynacie od wyzywania swoich kolegów, grona pedagogiczne swoich szkół lekka przesada co nie…co tak..Nik nie jest debilem chyba macie troszke kultyry i nie ważne do jakiej szkoły chodzicie waznie co umiecie i jak postepujecie, najważniejsza tolerancja. Trzymajcie sie wszyscy napewno sie dogadacie..

 • ~kris_ZSZ

  skoro wiele osob uwaza ze chodzi z podniesiona glowa…to cos w tym musi byc, nie?:D nic dziwnego…ze uczniowie LO maja znegowac swoja dyrektorke…uh…a jesli ona taka dobroduszna…pomaga w znalezieniu pracy..i kocha mlodziez…to czemu ma taka opisnie?Lol…

 • ~M.K

  „Kilkuletni program restrukturyzacji tych placówek przewiduje przenoszenie ich (w miastach Aleksandrów, Ozorków i Głowno) do jednego budynku. „

  wiecej na:
  http://www.express.lodz.pl/index.php?page=artykul&cid=21

  ustawa przewiduje oszczednosci a zmiana nazwy tego nie gwarantuje dlatego bedziemy niebawem przeniesieni do ZSZ.Jesli projekt przejdzie na głosowaniu

 • ~Badgirl

  Dajcie sobie wszyscy po razie 😀

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  zsz też walczymy o to głupie połączenie !!!! uczymy sie tu i chcemy sie dalej uczyć bez mieszanki z LO. zresztą każdy z LO taż tak uważa!!! nie musimy się nawzajem krytykować bo to nie n a s z a w i n a!!!!! żadna ze szkół tego pomysłu nie wysunęła!!!!!chyba o tym wiecie!!!!!!!jesli chcemy coś zrobić to niech p. NIcińska i p. rosiak połączą siły że to połączenie naprawde nie ma sensu!!!!! i niech pojadą do kuratorium i załatwią tę sprawe.bo jesli są dyrektorami to powinne się wziąść za to. niestety kuratorium nie liczy sie ze zdaniem uczniów bo wiadomo że skoro chodzimy do innej szkoły to i konkurujemy ze sobą itp. a te słowa obraźliwe na każdą ze szkół nie mają sensu. wspólne siły by pomogły o wiele bardziej!!!!!!! jesli będzie tylko 1 szkoła średnia to naprawde ludzie będą woleli wyjeźdżać poza miasto !!!!! to maisto biednieje z każdą chwilą!!!! niedosyć że nie ma zakładów pracy to zaraz szkół nie będzie!!!!! co sie na tym świecie dzieje!! ze słowem uczniów nikt sie nie liczy!!!!!

 • ~uczennica zsz

  a tak wogóle nie wiem co za mądry człowiek wymyślił taki projekt!!!!!!! jeśli chcą zaoszczędzić to niech ograniczą liczby godzin w szkołach a nie uczymy się po 8 a nawet po 9 godzin dziennie!!!!

 • ~sypcia

  wiesz co Lukaszku, to co tu przeczytalam, rozwalilo mnie na łopatki, z tej strony to Cie jeszcze nie znalam… a myslalam ze jestesmy przyjaciolmi i zawsze mozemy na siebie nawzajem liczyc… fajna opinie sobie mozna o Tobie wyrobic na podstawie tego co piszesz!! i wiesz co, obrazajac moich przyjaciol z LO (mam na mysli Candi), obrazasz mnie!! widocznie Cie nie znalam tak dobrze, jak myslalam…

 • ~marta

  m3: jak chcesz wiedziec to w UE liczy sie przygotowanie zawodowe. POPIERAM CZEKA !!
  uczniowie obu szkól beda sie uczyc w jednym budynku dopiero wtedy, gdy nastapi niz demograficzny. I to nie bedzie w 2005r. tylko za jakies 5-6 lat!!! to wlasnie p. Rosiak opowiada wam wymyslone historie po to zebysci wspierali ja i jej chore ambicje!!! Poza tym teraz tez nazywacie sie „zespolem”. po skonczeniu szkoly i napisaniu matury otrzymacie swiadectwo na ktorym bedzie napisane ze skonczyliscie liceum ogolnoksztalcace,a nie „zespol szkol”!!!

 • ~kris_ZSZ

  to ze jest przeniesienie do jednego bunynku nie oznacza ze LO bedzie sie uczylo w ZSZ…heh

 • ~Nike

  Czytając niektóre Wasze wypowiedzi stwierdzam, że Pani dyrektor ZSZ nie wykazała obiektywizmu informując swoich uczniw o zaistniałej sytuacji. Dziwne! Ciekawe, dlaczego? Jaki ma w tym cel? Ludzie nie dajcie się skłócić! Tak naprawdę to nie jest ważne, która ze szkół jest lepsza. Zanim duży niż demograficzny wejdzie do szkół średnich, upłynie jeszcze wiele lat. A co będzie z młodzieżą za 3 lub 4 lata? Nie łudźcie się, budynek ZSZ nie jest z gumy, nie rozciągnie się! Będziecie się uczyć na 2 zmiany, a część z Was będzie zmuszona dojeżdżać do szkół w Łodzi lub Zgierzu. Ciekawe, komu na tym zależy! Chyba władzom powiatowym, którym chodzi o to, by bogacić się kosztem sąsiednych miast!

 • ~F

  popieram i pozdrawiam ps. wiecej takich opini

 • ~kris_ZSZ

  booose…ile razy mozna tlumaczyc! czy ty uwazasz ze LO bedzie sie uczylo w ZSZ? i ze beda niby dwie zmiany? hehe…nie no to jest smieszne:D

 • ~sypcia

  „MY ZSZ mamy lepszy wyniki jeśli chodzi o matury niż wy, a poza tym klimat jaki panuje w ZSZ jest nie do porównania” kto ma lepsza zdawalnosc to ma, ale na pewno nie wasza szkola, slyszalam ile ludzi oblalo mature z matmy!! to mi wystarczy!! wiec uwazaj co piszesz, bo to sa wyciagniete z palca plotki, a nawet klamstwa!!
  do ozorkowianki: masz racje, ze oni nie znaja P. Dyrektor!! bo jak mozna znac czlowieka, widujac go zaledwie raz, moze wiecej na ulicy!! nie mozna osadzac ludzi po wygladzie i z glupich plotek!!! Pani dyrektor ma wielkie serce!!

 • ~kris_ZSZ

  wielkei serce i wielka dume:D

 • ~sypcia

  moze i dume ma, a co moze ty swojej nie masz?

 • ~kris_ZSZ

  kazdy ma swoja dume…ale bez pzresady zebym mial taka jak p.Rosiak…to jus przesada 🙂

 • ~NEMIS

  PRZECZYTALEM OD POCZAKTU I WIDZE ZE CALA DYSKUSJE ROZPETAL EMZOR OSKARZAJAC BEZPODSTAWNIE PANIA R.; LUDZIE NIE DAJCIE SIE MU PRZECIEZ WIDAC ZE GOSCIOWI WYRAZNIE ZALEZALO ZEBY SKLOCIC OBIE SZKOLY I OSIAGNAL SWOJE! JEZELI TWIERDZICIE ZE NIKT WAM NIC NIE POWMAWIAL I ZE NIE JESTESCIE ZMANIPULOWANI TO NIE DAJCIE SIE MU MANIPULOWAC, BO WSZYSCY TANCZYCIE TAK JAK ON ZAGRAL. GOSCIU MA PEWNIE POWAZNY URAZ DO LO, I TERAZ CHCE WYKORZYSTAC SYTUACJE BY SWOICH KUMPLI PODBURZYC PRZECIWKO DRUGIEJ SZKOLE, A NIEKTORZY Z LO DAJA SIE SPROWOKOWAC. PRZEJRZYJCIE NA OCZY TU CHODZI O OBIE SZKOLY, MOZE JEDNA PRZYJELA Z LITOSCI TAKICH UCZNIOW JAK MAGDA CZY KOLODZIEJ, ALE POROWNYWANIE SZKOL KTORA JEST LEPSZA NIE MA SENSU, BO OBIE SA Z ZALOZENIA ROZNE W SWOICH PROGRAMACH. I TAK POWINNO POZOSTAC ZEBY MLODZIEZ MIALA MOZLIWOSC WYBORU NIE TYLKO TERAZ ALE W PRZYSZLOSCI. I TZREBA O TO WALCZYC A NIE DAC SIE JAKIEMUS PROWOKATOROWI KTORY PO PROSTU NIE JEST CALEJ TEJ KLOTNI WART…

 • ~sypcia

  na jakiej podstawie tak sadzisz??
  znasz pania rosiak????? ososbiscie??

 • ~sypcia

  wiesz co, chyba masz racje!! a co do Kolodzieja to nie mam poprostu slow!! bo ja go znam, ale tak jakby on i „ten” Kolodziej co tu sie powpisywal, to dwie inne osoby!!!!!!!

 • ~uczennina klasy IVa

  Nie rozumiem wogóle tych opini i sporu między szkołami i nie wierze w żadne słowa wyżej napisane….To jest oczywiste że będąc w danej szkoły bronimy swojej szkoły i będziemy o nią walczyć…Więc postarajcie ruszyć główką i zająć się swoimi sprawami…”Klasztor”…to jest śmieszne, chyba nie potraficie odróżnić danych placówek. Nie wierze w to że nasz Dyrekcja potafiłaby obrazić WASZYCH uczniów. Jej kultura osobista nie pozwoliłaby na to. A to co myśli…to jest tylko i wyłącznie Jej osobista sprawa. Wolność słowa!!!! (walczyliśmy o to). A to czy wygramy…jeśli wogóle tu mowa o walce( a napewno nie między szkołami)…to wszyscy byliby wdzięczni gdyby am sie udało. Także prosze…jakieś głupie komentarze i głupie…denne…o niskim poziomie opinie zostawcie dla siebie. Nie musicie się z tzm nikim dzielić…bo jesli ktoś ma swoje zdanie nie zmieni go pod wpływem jakiś głupich tekstów. Dzieki jeśli mnie chociaz troszke zrozumieliście. Buziaki…i pozdrawiam wszytskich

 • ~Emzor

  NEMIS: czlowieku, wybacz ale niepowazny jestes… musialbym miec ladna wladze zeby moc sklucic dwie szkoly… 😀 Nawet jakbym mogl to bym nie chcial 😛 Skad w ogole Ci takie bzdury do glowy przyszly?

 • ~kris_ZSZ

  czy znam osobiscie? hehe…ona mi do szczescia nie jest potrzebna…nawet nie kcialbym ja poznac:-) a na jakies podstawie tak sadze? po 1: widze ja nieraz jak idzie do waszego „ukochanego” LO…i malo co ostatnio by sie nie wywalila…tak wysoko glowe unosi ze nie widzi co jest pzred nia:-) hehe…a z jaka duma podaza naszymi ulicamui to szok! a po 2 znam mase ludzi ktorzy zaluja ze poszli do LO…i tak robią na wasza „ukochana” p.dyrektor ze sie w glowie nie miesci…a czemu? maja po prostu z nia kontakt na co dzien. A ze nieliczni ja brobia to rozumie…w koncu musi ktos ta brudna robote odgrywac:D

 • M.K.

  jesli dla ciebie przeniesienie do jednego budynku to nie jest wspolna nauka ta ja cie nie rozumie.

 • ~sypcia

  przeszadzasz…”w koncu musi ktos ta brudna robote odgrywac:D” co to ma znaczyc, ktos, masz na mysli mnie????????????? wiesz, moze wasza Pani Dyrektor nie zrobila dla Was tyle, co nasza dla Nas!! nie mozeecie poszczycic sie TAKA szkola jak nasza!! spojrz na nasz i wasz budynek… a ten klimat panujacy wewnatrz?? jezeli ktos zaluje, ze sie uczy w LO, to co, lub kto kaze mu uczyc sie w tej szkole??? nikt tu nie jest na sile!!!!!!!!!!!!!! tylko z wlasnej woli!!

 • ~kris_ZSZ

  mi chodzi o brednie jakie tu piszecie…ze jak nas polacza…to LO bedzie sie uczylo w ZSZ…i beda dwie zmiany…Jakie brednie! zapoznajcie sie z tym rozporzadzeniem

 • ~AuKa

  pierdu-pierdu…juz ziewac mi sie chce jak to wszystko czytam… blokujcie drogi…zaorajce ozorków…idzmy przykładem Andrzeja Leppera…po trupach do celu…powodzenia…amerykański styl zycia…po dwa fakultety…magistry studenci absolwenci…mocnym atutem jest tytuł…chęci wole…szczerość wole…czy naucza tego w szkole?

 • ~madzioolka

  po 1 ta cala gadka tutaj jest bez sensu, bo tak czy siak do porozumienia sie nie dojdzie…. eh… po 2 ogolniak jest troszke inaczej poinformowany(inaczej znaczy zle), bo nie bedziecie sie uczyc u nas, tj w ZSZ, tylko w swojej szkole, zmieni sie tlyko to, ze bedzie ejdna porzadna dyrekcja, tzn nasza i waszej pani dyrektor juz na szczescie nie bedzie. Co wiecej ona nie ma za grosz kultury i wyposujac na nas takie rzeczy, a nie inne pokazala, ze nie potrafi sie zachowac jak na jej wiek przystalo. Rozumiem ogolniak, ze sie bronia, bo ja zapewne w takiej sytuacji tez bym bronial swojej szkoly. I po co to gadanie ile osob i gdzie zdalo mature, martwcie sie o wasza mature, zebyscie wy zdali!!!!!! i zobaczymy czy nadal bedziecie tak brobic swojej pani dyrektor, gdy was nie dopusci do matury….. ale sorki, juz jej nie bedzie 🙂 tak czy siak uwazam, ze polaczenie ejst bez sensu, ciesze sie jednak, ze my bedziemy „gora” (dla mniej zorienotwanych slowo napisane w cudzyslowiu nie onz, zebyscie je brali doslownie) zeganm

 • ~sypcia

  -my sie zapoznalismy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to chyba wy jestescie nie zapoznani!!!!!!!!

 • ~Didlet

  Skoro w tym ZSZ macie licea technika itd i ileś tam profili to logiczne że wiecej osób było do Was chętnych, bo po prostu mieliście więcej miejsc; poza tym jeśli ktoś (mój kuzyn) w ZSZ na liście jest w pierwszej piątce, a w liceum jest dopiero dwudziesty któryś, to to o czymś świadczy. A co do obrażania, to przeczytaj sobie wypowiedzi na tej stronie, zobacz, kto zaczął, i kto kogo częściej obraża; nie dziwię się tym z LO, którym nerwy puszczają bo ja powoli też zaczynam tracić cierpliwość. Ciekawe, że znasz wiele (tzn. ile?) osob ktore dostaly sie do LO ale nie do ZSZ, ja znam sporo w odwrotnej sytuacjii, więc to nie ma nic do rzeczy. Zresztą, nie ma sensu kłócić się o to która szkoła jest lepsza czy gorsza; bo obie sa totalnie inne i natawione na inne rzeczy (jak już tutaj któs zauważył); chyba obu szkołom zależy na tym żeby pozostać suwerennymi; jak ktoś chce zmienić szkołę to chyba nie ma problemu, zawsze może się przenieść. A tymczasem Zgierz chce scentralizować władzę i zrobić z Ozorkowa zaścianek (jakoś nie wierzę że będą nam tak chętnie dawać pieniądze); a my się kłócimy zamiast jednoczyć; w ten sposób jedynie idziemy im na rękę…Więc plizka, dajcie sobie spokój z tymi kłótniami, to i tak nic nie da, i odczepcie się wreszcie od tych dyrektorek, ich kadencja trwa tylko kilka lat; a szkoły będą stać o wiele dłużej, i to o nie się rozchodzi…
  Btw to dzisiaj byłam w mieście i widziałam ogłoszenie o wyprzedaży kurtek w MDKa…ciekawe czy gdy MDK bedzie jedynie filią podlegającą pod Zgierz to czy takie wyprzedaże będą organizowane, i kto na nich zyska – my, czy władze powiatowe…

 • ~nvm

  Prawda jest taka, ze p.Rosiak powinni wywalic i byc moze zastapic kims bardiej kompetentnym, ale dwie szkoly powinny nadal pozostac od siebie niezalezne- taka jest prawda, a zeby to zrobic -jest tylko jedno wyjscie -obie szkoly musza polaczyc sily i obronic sie przed ta chybioną ustawa….

 • M.K.

  dlaczego macie za złe tym z LO ze broniom szkoły.przyłączcie sie i pomużcie nam utrzymac LO.nie chodzi o tych co sie teraz w nim ucza bo zanim to sie zmieni (a zmieni sie jak zapadnie decyzja o przepchnieciu ustawy dalej)to ich juz tam pewnie nie bedzie.pomyslcie o tych którzy sie do LO w przyszLosci beda chcieli wybrac.starosta zamyka szkoly w glownie w aleksandrowie i ozo,dlaczego nie zrobi tego na wlasnym podwurku.

 • ~sypcia

  sluchajcvie, kto jest zle poinformowany ten jest, ale napewno nie my!! odczepcie sie w koncu od naszej dyrekcji!! spojrzcie na siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  i to nie my na Was tylko Wy na nas najwiecej glupot gadacie!!

 • ~Monia

  Wkurza mnie obecna sytuacja. Rozumie uczniow LO ze sa rozgoryczeni, ale ZSZ nie zaczelo wojny. Nie dziwie sie ze walczycie o wasza szkole bo ja na waszym miejscu tez napewno bym walczyla. Mam wielu znajomych zarowno ja w LO i w ZSZ sa to naprawde wartosciowi ludzie. Nierozumie tych uczniow ktorzy teraz pisza pochaly na p. Rosiak, a jeszcze niedawno jeachaly na nia rowno. Czyzby to nienazywala sie podlizywaniem? Z tego co wiem a sa to wiarygodne zrodla to jest narazie projekt fuzjii (polaczenia) LO i ZSZ. W zwiazku nadchodzacym nizem demograficznym w roku 2005 Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych i Zespol Szkol Zawodowych beda znajdowaly sie w jednej placowce. Kazda szkola na tym ucierpi poniewaz z kazdej szkoly zostanie zwolniona czesc personelu. Nie rozumie dlaczego tak was oburza nazwa Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych i tak na papierku bedziecie miec napisane ze skonczyliscie Liceum Ogolnoksztalcace czy Liceum Profilowane czy jakas inna klase mieszczaca sie w tym budynku. W polsce juz tak sie przyjelo ze uczniowie z Zawodowek to glaby, ale w naszym Zespole jest jeszcze Liceum, Technikum , które maja ten sam program co wy (uczniowie LO) tylko wzbogacony o przedmioty zaodowe. Nie wiem czy latwiej sie dostac na studia konczac LO czy ZSZ ale my gady skonczymy to ZSZ mozemy juz sie starac o jakas pracy aby pomagac rodzicom w utrzymywaniu nas. Mature piszemy rowniez taka sama te same pytania a z wiadomych zrodel to uczniowie ZSZ sa na wyzszym miejscu w wynikach niz uczniowie LO. Trwa walka przeciwko tej fuzjii miedzy uczniami LO a ZSZ, ale lepiej uwazac bo bedziemy tak zapatrzeni w te wojne, ze nawet sie nie obejzymy, a Powiat nas niezle urzadzi. Bo myslicie ze Zgierz lubi Ozorkow oni uwazaja nas za gorszych, tak jak LO ma niezbyt dobra opinie na temat ZSZ. Powiat sie z nami nie liczy ma nas gleboko w d…. . Pozdrowka dla wszystkich

 • ~nvm

  LUDZIE KU…A PRZESTANCIE WRESZCIE SIE ZREC, BEDZIECIE MOGLI WROCIC DO TEGO KIEDY JUZ OBRONICIE SWOJE SZKOLY, ZAMIAST SIEDZIEC TU I BLUZNIC NA SIEBIE WEZCIE SIE DO ROBOTY I POMYSLCIE CO ZROBIC ZEBY OBRANIC OBIE PLACOWKI, BO JAK JUZ BYLO POWIEDZIANE OBIE SZKOLY STRACA NA TEJ FUZJI, JESLI NIE CHCECIE ZEBY WIELU WASZYCH NAUCZYCIELI STRACILO PRACE I ZEBY SZKOLY ZOSTALY POLACZONE – WALCZCIE, WEZCIE SIE RO ROBOTY A NIE NAJEZDZAJCIE NA SIEBIE NAWZAJEM ………….

 • ~Didlet

  A przypadkiem nie dysponuje nikt dokladnym tekstem tej ustawy? Zarzucilby na necie, i wtedy wszystkie wątpliwości by się wyjaśniły…Co do tych którzy nie wierzą, że LO bedzie sie uczyc w budynku ZSZ, to dzis napisali o tym w Expresie – no tego już się na panią Rosiak nie da zwalić; nie ma az takich wpływów, by poważna gazeta pisała to co jej sie podyktyuje. Nie ważne czy łączenie będzie za 2 lata, czy za 4, i tak się wszyscy nie pomieszczą. Nie wiem czy wiecie jak wygląda sytuacja w podstawówkach – gdy zlikwidowali „Dwójkę”, mimo niżu demograficznego, mimo tego że co roku jest mniej klas i tego, że ostatnim rocznikom pozwolono ukończyć SP nr 2 pozostając jednocześnie w jej budynku (czyli sytuacja podobna do tej ze szkołami średnimi), dzieci do tej pory chodzą do szkoły na zmianę, jedni rano drudzy po południu; i niż demografniczny problemu nie rozwiązał. A zauważcie, że LO i ZSZ przyjmują uczniów nie tylko z miasta Ozorkowa, lecz również z okolicznych wsi. Wyopbraźcie sobie że mieszkacie na jakieś wsi kilkanaście km od Ozorkowa, kończycie lekcje o 20.00 (bo akurat Wasza klasa trafiła na zmianę popołudniową, a lekcje w szkołach średnich są przeciez dużo dłuższe niż w podstawówkach) i nie macie jak wrócić do domu, albo musicie czekac na autobus dwie i pół godziny. Uczniowie szkół podstawowych są w o tyle lepszej sytuacji, że mogą, jesli mieszkają daleko, po prostu zmienić klasę; Wy macie od nich gorzej, bo klasy sa profilowane, więc zmiana klasy będzie się równała zmianie profilu.
  A do tych z ZSZ, którzy są za połączeniem szkół, bo uważają, ze to tylko zmiana nazw, i że nawyjżej ktoś z ZSZ przyjdzie do LO na zastępstwo, a jednocześnie tak narzekaja na panią Rosiak – pani Rosiak może straci stołek dyrektorski, ale nadal pozostaje polonistką; wyobrażacie sobie że Wasza Pani (czy Pan) od polskiego zachorowała, i przez tydzień macie polski z Waszą „ukochaną” Panią Rosiak, która przyszła do Was na zastępstwo?:D

 • M.K.

  Kilkuletni program restrukturyzacji tych placówek przewiduje przenoszenie ich (w miastach Aleksandrów, Ozorków i Głowno) do jednego budynku. ” fragment dzisiejszej ggazety wiecej na: http://www.express.lodz.pl/index.php?page=artykul&cid=21 ustawa przewiduje oszczednosci a zmiana nazwy tego nie gwarantuje dlatego bedziemy niebawem przeniesieni do ZSZ.

 • ~Gipsik

  hej!!!! czy Ty uważasz, że P. Rosiak jest mało kompetentna, by zarządzać liceum?? czy Ty wiesz co piszesz?? wyluzuj!! gdyby nie Ona, to nasza szkoła napewno nie wyglądałaby tak, jak wygląda. i jestesmy Jej wdzięczni za to, co dla nas robi!! a ja jestem bardzo szczęśliwa, że uczy mnie polskiego!! bo posiada ogromna wiedzę. i nie mysl sobie, że jestem jakimś kujonem czy coś. nie… z polskiego mam 3

 • ~Gipsik

  zanim zaczniesz wyrażać opinie na temat jakiejś osoby, najpierw ją poznaj!! nie znasz osobiście Pni Rosiak, więc nie odzywaj się o Niej w ten sposób!! nie wiesz jaka jest naprawde!!

 • ~Didlet

  Jeśli komuś wydaje się że łączenie szkół jest takim dobrym pomysłem….Więc skoro w obu szkołach są inteligentni ludzie, którzy zdają matury i dostają się na studia; skoro im się to udaje musi byc też zdolna i wykwalifikowana kadra, czyli nauczyciele. Obie szkoły istnieją już wiele lat. Więc skoro to taki dobry pomysł, czemu nikt ani z nauczycieli, ani z uczniów, nigdy nie dążył do ich połączenia? Zarówno uczniom jak i nauczycielom zależy na dobru ich i ich szkoły, więc gdyby to był taki świetny pomysł, gdyby rzeczywiście miał przynieść tyle oszczędności, które można by na coś wykorzystać – już ktoś by na to wpadł, i dawno zgłosiłby ten projekt, prawda? Ani Pani Rosiak ani Pani Nicińska nie były wiecznie dyrektorkami i wiecznie nimi nie będą; więc nawet gdyby któs chciał podać którąś z nich jako przeszkodę – to odpada. Projekt łączenia narzucono nam z góry, ze Zgierza, i jeśli rzeczywiście jesteśmy tacy inteligentni jak anm się wydaje, to przejrzyjmy na oczy i zobaczmy że takie kłótnie są im tylko na rękę, jeżeli ktokolwiek zyska na fuzji – tio tylko oni, a nie my, Ozorkowianie…W poniedziałek jest strajk przed Urzędem Miasta, LO będzie pikietować w obronie suwerenności Swojej szkoły; jeżeli ZSZ przyjdzie również pikitować w obronie suwerenności Swojej szkoły – to myślę że nikt z LO nie będzie miał nic przeciwko. Zapraszam.

 • ~Gipsik

  brawo!!!!!!!!!! Twój teks jest świetny. w zupełności popieram i rzeczywiście pójdziemy pikietować!! mamy nadzieje, że zsz zsolidaryzuje się z nami

 • ~Didlet

  Ludzie plizka możecie się pokłócić o Panią Rosiak jak już będzie po tej sprawie? Teraz chyba naprwdę mamy ważniejsze sprawy na głowie niż to, czy jest czy nie jest kompetentna, o tym można podyskutować w każdej innej chwili, jak już będzie po wszystkim…Jesteście już dorośli bądź prawie dorośli, więc cierpliwości, dajcie na wstrzymanie; czasami trzeba umieć zdecydować która sprawa ma aktualnie priorytet i pozostałe odłożyc na bok…

 • ~aaaa

  A lyzka na to….. NIEMOZLIWE !!! 😛 hehehe

 • M.K.

  dzieki za twoje słowa.wszystkie powyzsze komentaze wyrazaja niechec do poloczenia szkół zatem spotkajmy sie pod urzędem miasta i protestujmy.CHCEMY ŻEBY NASZE SZKOŁY BYŁY SUWERENNE.

 • ~Nike

  Ciekawe komu zależy żeby wszystkich skłócić? Nie dajcie się! W myśl starej zasady „Niezgoda rujnuje a zgoda buduje”

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  zmienia sie nazwa ale to nie oznacza ze zmieni się wszystko od września. bo niestety wszyscy sie u nas nie pomieszczą to nastąpi gdy będzie niż demograficzny i niestety to powoli następuje. więc teraz nie musimy sie martwić że będziemy musieli bć w tym samym budynku!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a powiat zrobi to co musi!!!!!!!!!!!!!!! i ja też tego nie chce!! ale nie najeżdżam na LO jak inni z mojej i drugiej szkoły!!!! taka jest wasza kultura??? tak nas wychowano???? nie wyglądamy na młodzieź z jednego miasta tylko jak banda ludzi wypuszczona z klatek!!!!!!!! zastanówcie sie!!!!!!!!!!!!

 • ~młoda ZSZ

  Sadzę ze pomysl wspólnego pikietowania jest dobry…LUDZIE ŁĄCZMY SIĘ… sami nic nie zrobi, ale razem możemy ZDZIAŁAĆ CUDA…
  KTO JEST ZA POMYSŁEM POŁĄCZENIA SIŁ?
  I pamiętajmy ze TYLKO ZDOGA BUDUJE!!

 • ~młoda ZSZ

  A WIEC DO PRACY RODACY NIECH KAŻDY SIĘ ZASTANAWI CO MOŻNA ZROBIĆ W TYM KIERUNKU ABY NAS NIE POŁĄCZONO I NICH KAŻDY WYRAZI SWOJĄ OPINIE…..TYLKO BŁAGAM BEZ WRZUCANIA NA SIEBIE.. TO DO NICZEGO NIE DOPROWADZI

 • ~Didlet

  Masz rację, jesteśmy Młodzieżą JEDNEGO miasta, i nie powinniśmy wzajemnie Sobie ubliżać. Faktem jest że zapewne w jednej i drugiej szkole znajdzie się parę osób, które mają jakieś obiekcje względem drugiej szkoły, a my niepotrzebnie dajemy się sprowokować. Proponuję skończyć z tym, w ten sposób do niczego nie dojdziemy…
  Mówisz, że starostwo zrobi to co musi. Nie. Starostwo nie robi tego, co musi. Robi to, co chce. Jak wiesz, ma w planie nie tylko łączenie szkół; ale również podciągnięcię Domu Kultury, szkoły specjalnej czy poradni (nie pamiętam dokładnej nazwy…chodzi o tę co znajduje się w budynku Gimnnazjum) pod Zgierz. Byłaby więc siedziba w Zgierzu z filią w Ozorkowie; jeżeli chodzi o szkolnictwo specjalne również z filiami w Głownie, Aleksandrowie i Sokolnikach. Nie wiem jak wygląda sprawa z MDKiem czy poradnią lub ich odpowiednikami w Aleksandrowie czy Głownie. Podejrzewam, że podobnie, jak ze szkołą specjalną. I teraz – jeżeli rzeczywiscie zależy im tylko na oszczędnościach, to czemu wszystko podciągają pdo Zgierz? Czemu nie może być np. Dom Kultury w Ozorkowie z filiami w Zgierzu i pozostałych miastach, czy szkoła specjalna z siedzibą w Głownie, i filiami w Zgierzu i pozostałych miastach. W kwestii etatów wyszłoby to na jedno. Tu chodzi wyraźnie o centralicje władzy. Niż demograficzny idzie ale nie tak szybko by np. za 4 lata wszyscy się w jednej szkole pomieścić, bez konieczności chodzenia na zmianę poranną i popołudniową. A jeśli już ten niż nadejdzie i w szkołach będzie za dużo miejsca – to lepiej to miesce wykorzystać na coś pożytecznego, co przyda się naszemu miastu; a nie oddać dobrowolnie władziom w Zgierzu, które go sprywatyzują (zgadnij do kogo trafią pieniążki – szczerze wątpię czy do mieszkańców Ozorkowa). A skoro Ty też nie chcesz połaczenia – to mam nadzieję że też będziesz bronić suwerenności Twojej szkoły i nie będziesz spokojnie patrzyć jak jakiś ważniak z powiatu robi z Nią co mu się żywnie (eee…rz czy ż? O:-)) podoba :-))

 • ~młoda ZSZ

  KONIEC Z UBLIŻANIEM, POŁĄCZMY SIŁY, STWÓRZMY JEDNOŚĆ

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  dzieki za to zaproszenie do prodestu. wszyscy uczniowie zsz musimy nakłonić naszych nauczycieli do przyjścia!!! bierzmy się do roboty!!!!!!!! walczmy o swoje!!!!!!!!!!!!!!!
  pozdrawiam Olę A z Lo

 • ~Didlet

  Dzięki za popracie, mam nadzieję że Inni z Twojej Szkoły też się dołączą 🙂 Wiem że w Zgierzu łączli 3 placówki, o ile niczego nie przekręciłam i o ile prasa nie ograniczyła wiadomości, to wtedy protestowała tylko jedna szkoła…My jako Dwie Szkoły mamy większe szanse…Myślę więc że wspólny strajk to dobry pomysł. Uczniowie z LO będą chyba mieli jakieś plaketki czy serduszka czy coś że są z LO, jeśli checie możecie też mieć jakieś symbole przynależności do ZSZ, mówię to żeby nie było że zjawiamy się wspólnie na pikiecie i dowiadujecie się tam dopiero na miejscu; tak to unikniemy pretensji że nikt Was nie poinformował :-))) Najważniejsze to nie dać się sprowokować; jeśli Ktoś obrazi drugą ze Szkół to po prostu go ignorować, bo to świadczy o Nim, a nie o Szkole, z której pochodzi. Bo jeśli kilku takich podżegaczy zacznie skłócać szkoły ze sobą, to juz po nas; zwłaszcza jeśli to będzie na oczach tego cwaniaka z powiatu co ma w poniedziałek być (bo ma być, nie? chyba nic nie przekręciłam:/)…Trzeba wyść z założenia że to NASZE miasto NASZE szkoły, dobrze funcjonowały będąc SUWRENNE i tej suwerenności musimy bronić. Szkoły średnie Ozorkowa mogą się zjednoczyć ale nie pod presją starostwa a w proteście przeciwko Niemu 🙂 I trzeba rozmawiac z tymi ludźmi nastawionymi przeciwko drugiej szkole; bo o ile ucznia z drugiej szkoły uważa za wroga i na propozycję współdziałania może reagować kolejnym atakiem, o tyle te same arugmenty w ustach kogoś z Jego szkoły mogą do takiej Osoby przemówić…

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  nareszcie ruszyliście główkami!!!!!! nasza szkoła musi też zLO udać się pod urząd maista wtedy oni będą wiedzieć że nam też zależy!!!!!!!! i tak szybko do tego nie dojdzie .my też musimy podać argumenty dla których tego nie chcemy!!!!

  a tak wogóle o której LO idziecie pod urząd?????

 • ~boxia

  jak widzę nikt nie jest za połączeniem tych szkół… no może oprócz starostwa…
  więc zamiast obrzucać się błotem… powinniśmy zadziałać wspólnie… w końcu chodzi nam o jedno i to samo..

  w poniedziałek.. cała społeczność uczniowska z LO… idzie zamanifestować swoje niezadowolenie.. z tego absurdalnego pomysłu… przyłączcie się do nas…!!

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  właśnie niee możemy na siebie najeżdżać i obrażać musimy pokazać że chcemy istnieć jako osobne placówki jak dotychczas!!!!!! musimy argumentować tym że nie chcemy by nasze miasto (które jest takie jak jest) było spustoszone przez członków ze zgierrza (które cieszy się własnym zapotrzebowaniem na uczniów a nasze by zmalało) Chcemy wolności i wyboru!!!!!!!! my jako uczniwie powinnismy przekonać ich że chcemy się uczyć jak dotychczas!!!!!!!!!!!!!!

 • ~Didlet

  Z tego co pamiętam to idziemy pod urząd na 9.00 🙂 Jeśli się pomyliłam (pamięć mam dobrą, ale krótką ;-)) to niech mnie ktoś poprawi :-))))

 • ~Herflik-Dębol

  REKORDOWA liczba komentarzy

 • ~sypcia

  jestes genialna!! laczmy sie, a zarem wskoramy wiecej!!! dzialajmy razem, koniec sporom!! przezciez my i wy jestesmy tacy sami, z tego samego miasta, podobnego srodowiaska!! wiekszosc z nas sie zna!!
  LACZMY SIE RAZEM, O WOLNOSC I NASZE PRAWA

 • ~kolodziej

  sypa masz racje ludzie posluchajcie sie jej ona ma racje po co my sie bedziemy kucic i tak bedzie jak bedzie ….ale powiem jedno nieiwem co to sie dzieje ze bedziecie sie bic o szkołe przeciesz my wszystcy nienawidzimy szkoly nienawidzimy sie uczyc jak chodzimy do szkole to sie tytlko meczymy ale jak chcecie to walczcie powodzenie trzymam za was kciuki mam nadzieje ze wygracie walczcie moze moze cos z tego bedzie

 • ~F

  Tak sobie czytam i widze ze wreszcie wszyscy sie obudziliśmy tylko zastanawiam się ile osób przyjdzie na pikietę wpisujcie się jako temat piszcie pikieta i policzymy ilu nas bedzie pozdrawiam madrych ludzi czyli was, tych, którzy bedą po jednej stronie bez względu na pochodzenie hahahahahah :-))

 • ~ROCCO

  teraz to sie łączmy a tak to nas wyzywali od debili,narkomanów i niższej wastwy.Ja napewno nie pójde, nie niestem ani za połączeniam ani za innym rozwiązaniem ,ale tych obelg które w naszym kierunku padały to nie wybacze!!!!!!!.pozdrawiam wszystkich z ZSZ.

 • ~madzioolka

  niezapoznani pisze sie razem 🙂 A nasza szkolka jest bardzo dobrze poinformowana, przekonacie sie sami. A poza tym czy wy pojdziecie pod ten Urzad czy nie, to i tak nic to nie zmieni, oni i tak zrobia co beda chcieli. I my na was nie mowimy nic! nienawidze waszej dyrektorki, bo nie ma prawa nad wyzywac!!!!!! chodizlismy do jednego gimnazjum, do tych smaych podstwowek i wjso bylo oki, a teraz momentalnie jestesmy gorsi??????? osmieszacie sie tylko!

 • ~XXX_Lo

  przeceż nikt Ci nie karze przyjść. A poza tym to ja nie wdzie zeby kto kolwiek nazwyal tu kogos narkomanami. przeczytalem wszystkie komentarze i nie zauważyłem abyśmy nazywali was narkomanami, ani tez wy nas.

 • ~XXX_Lo

  no i po co znowu te wrzuty??

 • ~Twoj kolega_ZSZ

  Jak wiecie jestem uczniem szkoly ZSZ, i sie ciesze ze wybralem wlasnie TA szkole, a nie inna. Jesliby nawet juz doszlo do zlikwidowania waszej szkoly (tj. LO) to w naszej na pewno nie czulibyscie sie zle. Ale do czego zmierzam – chodzi mi tu glownie o Was, ludzi z LO. Jeszcze przed projektami tej ustawy lagodnie mowiac nie lubiliscie swojej budy, ale jak przyszlo co do czego to nagle tak uwielbiacie swoja szkole, ze oddalibyscie za nia zycie. czy to nie SMIESZNE ????? Ja Was rozumiem ze walczycie o budynek, ale bez przesady, i dlaczego walcza tu glownie uczniowie starszych klas, ktorych to nie obejmie???. Moze nauczyciele naopowiedali Wam jakis bzdur, zebyscie odwalili za nich brudna robote, zeby starostwo zobaczylo, jak ludzie kochaja LO – ale przeciez to jest jakis ABSURD. Sami siebie klamiecie w zywe oczy !!!!!!!!!!!I jeszcze jedna sprawa- moin skromnym zdaniem nic Wam nie pomoga jakies akcje protestacyjne, ani transparenty. Zrobia to CO BEDA CHCIELI, a ze wlasnie jak to mowicie ze chca skasowac w 2005 r. wasza szkole, to tak ZROBIA, i nikt i nic w tym nie przeszkodzi.
  Ps: Pozdrowionka dla calego ZSZ

 • ~Aga4 – LO

  Nikt was nie wyzywa od debili ani od narkomanów…. niech mi ktoś pokaże jakiś dowód, co?? Gdzie to macie napisane???? Nie macie żadnego i jedziecie na plotach. Ja juz nie mam ciły was przekonywać, że my chcemy dobrze. Skończcie te głupie komentarze wszyscy – i LO i ZSZ – to nic nie da, a wszyscy sie niepotrzebnie denerwujemy…

 • M.K.

  dlaczego znow sobie wrzucacie!!!!
  LO+ZSZ=ozorków…niedajmy sie zwarjowac bo starosta pojedzie zrobi co chcial (bo my w gniewie nie zareagujemy)i zostawi nas skłuconych.niepozwulcie na to…nie dajcie sie prowokowac.chcecie suwerenosci zapraszam na pikiete…jesli nie chcecie nie musicie przychodzic.tym ktorzy przyjda z góry dziekuje za wsparcie.pozdrawiam ZSZ i LO

 • M.K.

  taka jest natura czlowieka ze nazeka jak zle a jak w szkole fajnie to za wiele nie mowi.No chyba ze ktos ze schodow spadl czy cos w tym stylu wtedy to sa ploty…mam pytanie do kolegi z SZS czy ty nigdy nie narzekales na szkole!!!!narzekalismy zgadzam sie z tobą ale to nie znaczy ze chce likwidacji szkoly 4 szkoly sredniej to w tym wieku 20%.(na zime tez nazekam ale na nartach bym pojezdzila)

 • ~Didlet

  Rety ludzie już było dobrze więc nie zaczynajcie znowu z tymi wyrzutami; jak teraz będziemy dochodzić do tego kto na kogo wyzywał kto lubi daną szkołę czy daną dyrektorkę to znowu się zaczniemy kłócić a przecież nie o to chodzi!!! Rocco spoko nie musisz iść protestować masz wolną wolę nikt Ci nie każe 🙂 Tylko my już skończyliśmy z kłóceniem się i prtensjami, więc myślę że Ciebie mogę prosić o to samo, ok? Na tym nic nie zyskasz…a jak chcesz to możesz do tego zawsze wrócić po zakończeniu sprawy…A Aga 4 – po prostu nie reaguj; bo teraz nawet zwykła obrona może wywołać wojnę, a chodzi o to żeby się jednoczyć, nie dzielić :-)))

 • ~Twoj kolega_ZSZ

  My nie jedziemy tylko na plotkach. Chocby to rze Wasza p. dyrektor (jakas tam) gdy dowiedziala sie o polaczeniu szkol to zaczela wyzywac absolwentow mojej szkoly od wyrzutkow, debili, (itp. epitety). To swiadczy o kulturze Waszej p. dyrektor, i o tym, ze w stanie zagrozenia siega po niepraddziwe i obrazajace argumenty, a te niby plotki sa wychodza wlasnie z murow Waszej szkoly, a nie naszej, acha jeszcze cos, jak mozna pokazac cos na pismie jezeli Wasza p. dyrektor to powiedziala ???????

 • ~Didlet

  Do tych którzy twierdzą ze to nic nie da bo oni i tak zrobią co chcą – gdyby wszyscy myśleili tak ja Wy, to do tej pory panowałby feudalizm, boi nikt nie ośmieliłby się walczyć o Swoje prawa! To dzieki ludziom którzy kiedyś się przeciwstrawili mamy konstytucje, prawa wyborcze, prawa dzieci czy kobiet – dzięki ludziom którzy nie poddali się systemowi i walczyli…Niejedokrotnie protesty powstrzymywały różne śmieszne projekty władzy; u mojego znajomego protesty i przemarsze przez miasto powstrzymały likwidację tamtejszego Zespołu Szkół Rolniczych. Nie ma gwarancji że protesty poskutkują, że nam się uda – ale przynajmniej jest jakaś szansa, gdy się poddamy, szansy nie będzie praktycznie żadnej. Btw to czy ktoś wie coś o transparentach? Bo jesli LO bedzie jaies miec, to dobrze by bylo jakby ZSZ tez to by bylo chyba sprawiedliwie ;/ Tylko czy by sie zdazylo zrobic, i czy LO bedzie miec czy nie, bo ja sie zgubilam juz w tym ;/ Dobra, spadam stad bo brat mnie zaraz zabije ze mu do netu nie daje dojsc;-) Dobranoc Wszystkim!

 • ~XXX_Lo

  nie no Wy cigle, ze P.Rsoiak wyzywa was od debili. gdzie wy zejsce to przeczytali czy ulsyszeli czy co kolwiek??

 • ~Aga4 – LO

  W sądzie sprawę o zniesławienie przegrałbyś od razu, a sędzie by Cie jeszcze wyśmiał…. Tobie to powiedziała???? Czy koledze na ulicy, który przekazał to innemu koledze, a tamten jeszcze innemu, a ten dopiero Tobie?? Czy może w rozmowie telefonicznej z Waszą panią dyrektor??? I ona Wam to na apelu przekazała pewnie co?? Dajcie wy wszyscy spokój…

 • ~nvm

  olejcie p.Rosiak i obroncie swoje szkoly ……
  razem…..

 • ~my możemy wiele zdziałać!!!!!

  Didlet to mądra i interesująca postać!!! Brawo.

  władz jest władzą ale nie może robić co chce bo….nikt tak nie może . to będzie decyzja Rady Powitu a nie Starosty, m.in. ludzi bardzo dobrze Wam znanych. Najpierw dowiedzcie się jakich .

  Odczepcie sie od dyrekcji szkół, te panie nie mogą tu zbyt wiele zdziałać!!!!!

 • ~Gal anonim

  Skończcie to pieprzenie na temat na Pani R. Gowno o Niej wiecie to sie zamknijcie bo zaczyna mnie to wpieniac! My sie nie czepiamy Pani N. Ogarnijcie sie troche i rozejrzycie w kolo ile tracicie na takim gadaniu! I prosze mi kurwa nie obrazac nikogo z LO bo sie dobiore do dupska! Pozamykac te lapy i wziac sie za cos pozytecznego a nie tu sapać! Ludzie kim wy jestescie, ze smiecie innych obrazac??

 • ~młoda ZSZ

  Hej no i co znowu te pomówienia? Skończmy już z wrzucaniem na siebie i wyśmiewaniem się z błędów(każdy może sie pomylić) Jeśli chcemy stowrzyć jedność musimy sie ”pogodzic”.Chciałam podziekowac kilku osobom za przyznanie mi racji:-)
  Mieliśmy się łączyć, wspierać wzajemnie a tu co? Nie psujmy tego bo nie damy rady jeśli bedziemy dalej siebie wzajemnie obrażać.

 • ~młoda ZSZ

  Możliwe, że nic nie zdziałamy, ale przynajmniej ja i wielu ludzi nie bedziemy mieli do siebie żalu ze poddaliśmy się bez walki. Muszą wziąć pod uwage, że ten pomysł jest zły, a jak chcą zaoszczędzić to niech przestaną garnąć kase dla siebie. Może i połącza te szkoły, ALE JA BĘDĘ DUMNA Z SIEBIE, ŻE WALCZYŁAM. I nie będę siedziec z założonymi rękoma. Chociaż jesteśmy młodzi mamy prawo do obrony swego.

 • ~Gal anonim

  Brawo dla Mlodej Zgadzam sie z Toba w 100%. Chce jeszcze tylko powiedziec, ze to nie LO fluga na ZSZ tylko ZSZ sam z siebie bezpodstawnie robi ofiare a z LO tyranów!!!!!! Tyle na ten temat i skoncze te kretynskie flugi bo to sie robi zalosne!!

 • ~Verca

  hej! moja rada: wezcie najpierw ustawe , przeczytajcie ja a dopiero wpisujcie sie na forum! Mysle,ze niektorzy to pomylili sie z powołaniem bo zamiast dodac komentarz do artykułu (napisanego przez Admina)to wypisuja głupoty i obrazaja sie nawzajem. P.S. Pozdrowienia dla Badgirl i Czeka :-)!!!

 • ~F

  bylo ok teraz znowu sa wrzuty nie moge juz tego scierpiec i chyba to moj ostatni raz na tej stronie.Mądrzy ludzie gdzie wy jestescie ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.Może teraz sie pojawicie!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • M.K.

  Ludzie czytając to na początku miałam świetny ubaw ale w połowie czytania to mi się już rzygać chce. Myślicie ze najeżdżanie na dyrekcje lub na siebie cos da, ze jak cos tu powiecie to zrobicie tym samym cos w tej sprawie. Otóż nie. Chcecie, aby wasze szkoły były suwerenne przyjdźcie na protest, zróbcie z tym cos jak najszybciej, bo jak na razie to znów zaczynacie się obrażać. Pokażcie się z innej strony(z tej, którą mówicie ze macie, bo warze szkoły was tak wychowały)bo jak na razie tą stronę zachowania, której posiadanie deklarujecie widzę w szczotkowych przypadkach.

 • ~Drobna

  No wszyscy macie racje z tym, ze trzeba sie pogodzic! Dlatego ja pierwsza wyciągam rękę do zgody… kto poda mi swoją dłoń??

 • ~młoda ZSZ

  Mam nadzieje ze wszyscy już powiedzieli co komu na sercu leży i juz teraz bedzie tylko lepiej. Wiec teraz już definitywny koniec wrzutów i tworzymy jedność. Jako druga wyciągam ręke do zgody i czekam abyście poszli w moje ślady i ślady Drobnej. ŚMIAŁO!!

 • ~marta

  nasza dyrektorka nic przed nami nie ukrywa, bo nie ma takiej potrzeby!!!

 • ~Drobna

  Wyciagajcie ręce do zgody…. coś mało tych rączek.. przecież wszyscy chcemy dobra naszego miasta…. czekamy z młodą:-)

 • ~kolodziej

  dobara ja sie nieklucilem ale moge wyciagnac reke w sumie my wszyscy sie znamu

 • ~kolodziej

  no dobra wszyscy sie kucilismy ale trzeba siepogodzic poco mamy sie klucic o szkole co to sie z niemi dzieje ja juz tego nierozumiem trzeba sie pogodzic i juz!!!!!!! co bedzie to bedzie ……::::::!!!!LUDZISKA ZGODA!!!!!!:::::…..

 • ~kris_ZSZ

  my zle poinformowani? hehe…zobaczymy komu bedzie glupio jak sie blizej zapoznacie z ta ustawa..i okaze sie ze ja mam razje co do uczniow gdzie beda sie uczyc po wejsciu tej ustawy w zycie:-) widocznie wasza „kochana” pdyrektor cos namieszala…zoruzmcie wreszcie ze LO nie bedzie sie uczylo u nas…w ZSZ…pozdooffka dla wszystkich ktorzy mnie znaja:-)

 • ~młoda ZSZ

  Noo dalej ludziska…wyciągnijcie do nas łapke… trzeba coś ustalić… jutro poniedziałek

 • M.K.

  Kilkuletni program restrukturyzacji tych placówek przewiduje przenoszenie ich (w miastach Aleksandrów, Ozorków i Głowno) do jednego budynku. ” fragment dzisiejszej ggazety wiecej na: http://www.express.lodz.pl/index.php?page=artykul&cid=21 ustawa przewiduje oszczednosci a zmiana nazwy tego nie gwarantuje dlatego bedziemy niebawem przeniesieni do ZSZ.

 • ~Daja

  Booooosze Kris jaki ty jestes, nie pusz się tak i nie bądź taki pewien siebie…, ciekawe co będzie jak sie okaże, że lo ma racje. …(??)…komu będzie głupio…(nie mówię wcale, że lo ma racje..) ale naleźy mieć trochę dystansu do sprawy, po co od razu się tak rzucać. Jeszcze się może okazać, ze żadna ze stron nie ma racji..Połączmy lepiej siły i skoro tak sie podobno ‚nie lubimy’ (a szkoda) to walczmy razem abysmy chociaż byli suwerenni i nie wchodzili sobie w drogę :sad:…WYCIĄGAM ŁAPKĘ NA ZGODĘ! dość najeżdzania, czas na współpracę!! ( może wtedy wreszcie spojrzymy na siebie jak na godnych siebie ludzi)

 • ~Daja lo

  pozdrowionka dla wszystkich moich przyjaciół z lo i zsz!!! do zobaczenia jutro na pikiecie :-)) Damy radę! 🙂

 • ~h1

  dajcie sticky 😉

 • ~jelonek

  Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie ma ponad 50-letnią tradycję, która przez połączenie się szkół zostanie zniszczona. Temu faktowi nie da się zaprzeczyć. Moja mam chodziła do tej szkoły, mój brat… Nie wątpię, że uczniowie ZSZ też walczyliby o samodzielność swojej szkoły gdyby przejawiali choć odrobinę odrębności i lokalnego patriotyzmu. Łączenie szkół nie jest mądre, ponieważ są to szkoły o zupełnie różnych założeniach edukacyjnych. Każdy powinien mieć wybór; gdy LO zostanie „wchłonięte” i przemianowane na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych tego wyboru uczniowie gimnazjum mieć nie będą. Nie każdy w wieku 16 lat jest ukierunkowany i wie co chce w życiu robić, ale ma ambicje i pragnie w przyszłości studiować. Dla takich właśnie ludzi są Licea Ogólnokształcące. Kolejny minus to fakt, że w dużej szkole są gorsze warunki do nauki. W obecnym LO panuje naprawdę ciepła atmosfera, uczniowie nie są anonimowi, tak jak w dużej szkole. Wszystkie renomowane licea są nieduże, np. 1, 12, 13 w Łodzi. Nie chcemy drugiego molocha i podobnego tworu jakim jest gimnazjum. Nie chcemy dyfuzji społecznej i socjalistycznych praktyk równości na poziomie „Zespołów Szkół”! Uważam że starostwo zgierskie nie powinno szukać oszczędności kosztem edukacji. Cudzą szkodą nikt się nie wzbogaci. Będziemy walczyć o niezależnośc naszego LO!

 • ~Maku

  Pragnę włączyć się dosyskusji mimo że nie jestem uczniem ani LO ani ZSZ. Studiuję na UŁ. Na pewno uczniowie LO a prawdopodobnie też i ZSZ będą chcięli w przyszłości dostać się na studia (chyba że ich wiedza z zakresu rachunkowości, przedsiębiorczości i prowadzenia działalności gosp. jest już po ZSZ tak ogromna że nie muszą). Najbliższym miastem z uczelniami wyższymi jest Łódź i to najprawdopodobniej w jej kierunku zwrócicie się w przyszłości. Zważcie więc, że w Łodzi jest ogromna selekcja na uczelnie wyższe a egzaminy wstępne zdaje się z przedmiotów szkolnych a nie „dodatkowych” jakimi szczycicie się w ZSZ. Z waszym zakresem wiedzy o rachunkowości i innych zakresach finansów przedsiębiorstwa możecie co najwyżej mieć łatwiejszy pierwszy semestr na zarządzaniu. A co z resztą? To, czy przyszły student jest z LO czy z technikum czy z innego „zespołu” jest podstawową sprawą na jaką zwracają uwagę wyższe uczelnie i wcale się nie dziwię, że uczniowie LO nie chcą stać się „Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych”. Chyba że wybieracie się na studia, które kosztują 300zł za miesiąc i nie będziecie zdawać egzaminów. Walka uczniów LO o lepszy prestiż jest jak najbardziej uzasadniona i nie mają najmniejszego powodu by się tego wstydzić. Pozdrawiam.

 • ~uczń ZSZ

  Mówcie sobie co chcecie ale „oni” zrobią i tak to co chcą niezwracajać uwagi na Wasz protest…sam jest uczniem ZSZ..kończąc Technikum uczeń Lo może mi czyścić buty bo to ja mam dyplom technika…aa uczniowie LO co mają??NIC!! mature którą ja mam również…aa jak powinie im się noga na maturze to mają to samo co uczyń który skończył szkołe zasadniczą…czy Pani Rosiak nadal uważa że ZSZ to niższa półka??

 • ~sramnaryja

  i nie tylko

 • ~Didlet

  Wiem ze pewnie od pewnej osoby oberwe za to ze znow napisałam, ale co mi tam ;-). Przestańcie się już kłócić, przecież było dobrze, a znów niepotrzebnie dajemy się sprowokowac, tym ze Zgierza to tylko na rękę…Uczniu ZSZ protesty już nie jeden raz powstrzymały likwidację jakiejś szkoły…Maku, jesteś studentem, dostałeś się na studia; więc jesteś inteligentny, a mimo to tak łatwo dajesz się prowokować…Nie wstyd Ci?

 • ~kris_ZSZ

  dobzre wychwyciles…ale ciebie to nie bedzie dotyczylo…zaczales w LO i skonczysz w LO…to dotyczy sie gimnazjamistow

 • ~madzioolka

  najpierw na nas najezdzaja, a teraz jak im juz „madrych” argumentow braklo, to chca sie godzic…. A poza tym ja z nikim sie nie chce klocic, od poczatku mowilam, ze ta gadka nie ma sensu. Dla nich to lepiej, ze my sie klocimy…. manipuluja nami, a my sie wciagamy w to…. lepiej nie wypowiadajmy sie na ten temat juz.
  Poza tym moze nie wszyscy z naszego ZSZ znaja Rosiakowa osobiscie, ale sorki… LO tez jej chyba tak nie zna…. zegnam

 • ~Gal anonim

  Uczniu ZSZ sam jestes pucybut i bedziesz nam szorowal buciki. Nie pozwole na obrazanie mnie i innych z LO! Bujaj sie. Bedziesz mial technika i bedziesz reperowal mojego Merola a sam bedziesz mial boba!! Zastanow sie co gadasz bo ktos cie kiedys uszkodzi!!

 • ~igor

  a dla mnie to moga zamknąć tą budę ( LO )

 • ~Maku

  Kolego drogi, swój dyplom technika możesz postawić sobie na telewizorze jako ozdóbkę. Dzisiaj ludzie z dyplomem magistra szukają pracy a Tobie się wydaje że ludzie Ci będą buty czyścić bo oprócz średniego wykształcenia masz dyplom technika. Taki dyplom jest dzisiaj tyle wart co karta rowerowa. Pomyśl zanim siądziesz do klawiatury.

 • ~młoda ZSZ

  DROGI UCZNIU ZSZ JA ROZUMIEM ZE CHODZISZ DO TECHNIKUM I BEDZIESZ MIAŁ TECHNIKA, ALE NIE O TO CHODZI W TYM MOMENCIE… WIEC POZWOL CIESZYC SIE NAM POŁĄCZENIEM SIŁ I LEPIEJ JAK BYS WSPOMÓGŁ NAS W WALCE O SZKOŁY NIŻ WWYPOWIADAL SIE W TAKI SPOSÓB… DZIĘKUJE ZA UWAGE:-)

 • ~fej

  STFU IGOR

 • ~Verca

  Czeko na prezydenta!!!!!!! Badgirl na premiera!!!!!! :-):-):-):D:D:D:-):-):-)

 • ~Czeko

  Weronika, jesli to Ty, to sie policzymy 😉

 • ~Czeko

  Jeszcze jedno… Czeko na prezydenta badgirl, na prezydentową 😛 hihi 😉

 • ~ja!!

  JA JESTEM Z ZSZ!!!I NIC SIE NIE ZMIENI!!ALE I TAK MY TU NIC NIE MAMY DO GADANIA LEZY TU TYLKO O POSADE DLA NAUCZYCIELI!!ROBCIE CO CHCECIE KAZDY WIE SWOJE!!!I TAK NIE MAMY NA NIC WPLYW!!!

 • ~F

  CO się jutro dzieje jest ta pikieta czy nie .Jeśli tak to gdzie, o której DZIEKI POZDRO

 • ~Daja lo

  Jest pikieta o 9 rano przed urzędem miasta:-) jeśli chcesz zaprotestować to przyjdź i nas wspomóż:-) pozdrowienia

 • ~F

  Dzieki za info pozdrawiam cale lo pamietajcie ze my absolwenci jestesmy z wami !!!!!!!!!!!

 • ~młoda ZSZ

  KAŻDY KTO WIERZY W NASZE SIŁY NIECH PRZYJDZIE JUTRO POD URZĄD O 9 … JA BEDE NAPEWNO

 • ~Ksiadz Rydzyk

  Kuria Biskupia tez z Wami :-)))))) heheheh

 • ~Badgirl

  Ja to bym wszystkich powybijała 😀 lepiej do polityki mnie nie mieszajcie :PPPP

 • ~Anonymous

  niech w koncu zamkna ten burdel LO-siedlisko zla i zametu:-)Wkoncy bedzie spokoj:-)Oby byl

 • ~Didlet

  Na fuzji straca obie szkoły to juz chyba zostalo wyraźnie powiedziane…Tutaj nie chodzi o to kto ktorą szkolę lubi a ktorej nie, bo jesli jej nie lubisz to albo do nie nie chodzisz wiec cie to nie powinno obchodzic, a jesli chodzisz i jej nie lubisz to co za problem przeniesc sie do innej. A jesli wogole nie cierpisz zadnej szkoly, to przecież obowiązek szkolny szkół średnich już nie obejmuje…Tylko że to Twoj wybór, uszanuj proszę wybór tych którzy chcą aby obie szkoły istniały tak jak dawniej, tych którzy chcą mieć wybór pomiędzy dwoma szkołami; którzy nie chcą w przyszłości gnieździć się do 20.00 w jednym budynku by potem nie miec wrócić jak do domu…Ludzie, i jutro, tzn dzisiaj – najważniejsze to nie dac się sprowokować; jeżeli ktokolwiek będzie skandował przeciwko jednej ze szkół, obojętnie której – to nawet przez taką garstkę osób bardzo wiele możemy starcić…Więc do tych którzy sa za likwidacją szkół – prosimy, przynajmniej nie przeszkadzajcie..Pomyslcie, że jesli ulatwicie starostwu prace, to bedziecie sie musieli uczyc ze szkola, ktorej nie lubicie, przez nauczycieli, o ktorych macie zle zdanie (planuja likwidacje etatow przeciez)a tego byscie chyba nie chcieli…Wiec apeluje do jednych i drugich – nie dajcie sie sprowokowac… Nawet jesli nie wszyscy uczniowie i nauczyciele z obu szkol się lubia – to my nie musimy brac z nich przykladu, tu przeciez chodzi o nasza, tzn mlodziezy przyszlosc….

 • ~absolwent LO

  Jestem absolwentem LO i w sumie nie powinno mnie obchodzic co sie teraz z ta szkola stanie. Ale mam taki kaprys zeby nazwa pozostała niezmieniona tak samo jak kadra nauczycielska bo dyre to moga wyjebac. I co zaraz dostane komentarz od czeko albo jakiegos innego łosia ze to wszystko jedno jak sie ten caly burdel bedzie nazywal. Nie chce żeby połączyli LO i ZSZ i co jest dziwne nie jestem pod wpływem manipulacji ani Rosiakowej ani Nicińskiej jak to jest odrazu odbierane przez niektóre osoby. Mam taki kaprys i huj, rano obudziłem się i pomyślałem że hujowo bedzie polączyć te dwie szkoły, ktoś z ZSZ widzi w tym jakis problem? Jeśli tak to jest to oznaka rasizmu a ponoć to uczniowie LO są jak wy to określacie (nad) ludzmi. Zresztą wiadomo ze trafi sie jakis buc i z LO i z ZSZ. Jak ktoś chce walczyć to niech sobie walczy wkońcu mamy równouprawnienie i każdy ma prawo walczyć o swoje przekonania choćby najbardziej absurdalne i nie trzeba takiej osoby odrazu dyskryminować. Nie widze nic złego w tym, że ludzie nie chcą połączenia szkół, a na pewno nie przekonywał bym ich usilnie do swoich poglądów jak to robią czeko i inni zreszta przypuszczam ze tej ustawy wiekszosc z was na oczy nie widziala a zachowujecie sie jak byscie to wy ja napisali. A wogóle to wszystko to jest wielki huj 😉 Kolejny gorący temat we „wsi” 🙂

 • ~PatKa

  Jesteśmy uczenicami Liceum Ekonomicznego i jesteśmy z tego bardzo dumne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nie uważamy się za lepszych ani za gorszych, tak samo jak Wy mamy ambicje i dążymy do tego, aby dostać się na studia. Nie ważne jest to czy skończymy LO, ZSZ, czy OZSPG. Ważne jest to co umiemy, bo jeśli ktoś chce się uczyć to będdzie się uczyć bez względu na nazwe szkoły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wykluczone jest to, że kiedyś zostanie jeden budynek OZSPG ale dlatego, że będzie niż demograficzny, ale póki co są dwa budynki.
  Nie dajmy się wciągnąć w osobiste rozgrywki.

 • ~Mokleks

  Ja również jestem absolwentem LO w Ozorkowie. Rocznik 2003. Najpierw takie małe stwierdzonko do osób ZSZ które wypowiadały się na samym początku. W takim razie skoro ZSZ jest o tyle lepsze od LO ile osób od Was dostało się na dzienne studia?? Właśnie podług tego liczy się jak szkoła naucza. Właśnie podług tego mierzy się jak doba jest szkoła. Siedźcie sobie nadal w domu przekonani o swojej wyższości. Druga sprawa: Czeko – najpierw się dowiedz potem dopiero pisz. Mają zamknąć LO i ludzie mają iść do właśnie do waszego budynku. Mam nadzieję że nie połączą tych szkół!! Bo to już będzie przesada!!

 • ~uczen_gimozo

  LO!!! To jest najlepsza szkoła pod słońcem. Tam przynajmniej wiadomo za co się dostaje w łep bo ci to wytłumacza a w ZSZ nic nie wiadomo! Spójżmy na to od drugiej strony. LO jest niewątpliwie lepszą szkołą od ZSZ bo np. ostatnio zajeła II miejsce w konkursie informatycznym w województwie. Jeśli chodzisz do ZSZ to przypominam że jesteśmy w województwie łódzkim:-) O LO jest głośno a ZSZ co ostatnio dobrego uczynił? Do ZSZ idzie więcej osób które się nie dostały do LO i teraz dlatego tak nie nawidza swojej szkoły. Tak tak za wlasne błędy!!!

 • M.K.

  ja LO mam za sobą.mi chodzi np: o moje cioteczne rodzenstwo nie walcze dla siebie

 • ~Didlet

  widać e nie przeczytałeś wszystkich wypowiedzi na tej stronie, bo byś zauważył że co inteligentniejsi uczniowie obu szkół zawiesili broń by połączyć się we wspólnym celu i jak zauważyłeś i Ucziowie LO i Uczniowie ZSZ skapowali że to starostwo jest wszystkiemu winne a nie którakolwiek ze szkół. I gdzie Ty tutaj jakąkolwiek nienawiść do swojej szkoły widzisz??? Teraz wszyscy bronią Swojej szkoły nawet jeśli wcześniej się o niej negatywnie wypowiadali; a jeżeli chodzi o nienawiśc, czy raczej budzenie w ludziach wzajemniej niecheci, to są za to odpowiedzialni tacy ludzie jak Ty, a nie cała społeczność ZSZ czy LO. I checia odparlabym jeszcze na kilka Twoich zarzutow, ale należę do tych, którzy postanowili się nie kłócić…

 • ~robi

  hmm.. a co z nami bedzie bedzie jeden tylko wielki tłok nich bedzie śąda czy chcemyu połączenia czy nie i niech to idzie do burmistrza a nie…. Grrr….. chyba nikt nie chce tego

 • Ozo_Admin

  To nie Burmistrz decydyje o tym.
  Szkolnictwo średnie podlega Powiatowi…

 • ~robi

  wchodzcie na ozo czat o 21:00 albo o 18:00 jest ciekawie o tych godzinach bo najweicej ludoff

 • ~Daja z IVkl

  Dalismy dzisiaj z siebie wszystko, krzyczeliśmy, skandowaliśmy, spiewalismy, słowem – robilismy wszystko co tylko w naszej mocy. Pan burmistrz był Z NAMI i dziękujemy mu za to szczerze:-) Chcę tylko powiedzieć, że władze powiatowe są bardzo niekompetentne, a ten gościu co tam przyjechał miał bardzo niewyraźną minę. Najwidoczniej był zaskoczony tym, co tu zastał: mianowicie protestem i wyglądał jakby zaraz chciał stamtąd zwiać. Najgorsze było to, że nie powiedział nic konkretnego. Tylko jakies bla bla bla…czyli to, co każdy juz wie.
  „Precz z antyoświatową władzą powiatową!” 😛
  PS IIa – byliście super! dzięki !!!

 • ~Candi z II a

  Daja.. co tu dużo mówić daliśmy czadu i o to chodziło!! Wicestarostwa chyba troszkę zmarzł 😛 (i dobrze mu tak).. A co do naszej klasy, to co niektóre z dziewczyn mają chrypki i gardziołko im odmawia posłuszeństa… ale warto było 😀 Ciekawe tylko co dalej…

 • ~kris_ZSZ

  jesi walczysz nie walczysz dla siebie to po cholere sie wtracasz? skonczyles LO to spox. a to ze masz rodzenstwo…to widze ze min.decydujesz o przyszlosci rodziny…czy nie moze ta osoba sama decydowac gdzie by chciala isc? hmmmm…zastanawia mnie tesh fakt czemu wasza „ukochana”p.Rosiak nie chciala sie wstawic na debacie (dyskusji) jaka miala sie odbyc(?)

 • ~Candi

  Byłeś tam? Jesli NIE to się nie wypowiadaj.. jest TAK to powinienes widziec, że Pani Rosiak była.. no chyba ze musisz sie przejść do okulisty..

 • ~Didlet

  Wlasnie dlatego żeby ta osoba mogla zadecydować gdzie chce iść, żeby miala jakikolwiek wybor; bo inaczej nie poszłaby tam, gdzie by chciala, tylko tam, gdzie by musiala (sorki nie kazdy ma zdrowie i pieniadze by dojeżdżać). To jak czasami gdzieniegdzie odbywają się wybory prezydenckie, gdzie istnieje tylko jeden kandydat – co myślisz o ludziach którzy cieszą się z takich wyborów i z tego że mogą wybrać tego kogo chcą? (ja osobiscie uważam że cała polityka to szajz, no ale chodzi o analogie). Tylko że czasami taki wyborca ma chociaż możliwość nie iść na wyybory. Uczeń niby też może nie iść do wyższej szkoły – ale wtedy jaka czeka go przyszłość?

 • ~kris_ZSZ

  to jendak „szanowna”p.Rosiak sie zdecydowala przyjsc…bo wiadomo mi bylo (nawet pisali tu to uczniowie LO) ze w strajku maja uczestniczyc tylko i wylacznie uczniowie z rodzicami…No leszkow jus sobie znalazla:-) ale brawo dla niej ze odwazyla sie w tym uczestniczyc;-)

 • ~Candi

  Heh… Pani Dyrektor ma swojego zwierzchnika, którym jest starostwo i nawet gdyby bardzo chciała to NIE WOLNO jej organizowac strajku, bo wtedy sprzeciwia się swojemu pracodawcy.. Czy teraz rozumiesz?

 • ~kris_ZSZ

  rozumiec to ja rozumie…ale nie odp mi na pytanie…czemu wasza „kochana” dyrektorka…nie zgodzila sie na debate (pogadanke) w tej sprawie…;P stanowczo odmowila…czyzby jakas skrucha? no wiadomo…broni stolka swojego…bo jak odejdzie na emeryturke to bedzie miala mniej salaty ;P ale predzej czy pozniej…..ale chyba predzej:-)

 • ~DrobnaIIA

  Te Kris wez se na wstrzymanie bo za duzo gadasz… Odczep sie od naszej Pani Dyrektor!!! szkoda slow na Ciebie strzepic! Kochani licealisci byliscie cudowni dzisiaj! Kocham WAS a zwlaszcza moja Kochana IIA Buziaki dla Wszystkich:*

 • ~marta

  co jak co, ale nasze gadanie tu jest bez sensu, projekt nie jest jeszcze zatwierdzony i po dzisiejszym protescie moze zostanie bez zadnych zmian. A ty gimozo to wczesnie sie obudziles, swoja droga. i w obronie mojej szkoly, ZSZ: zdziwil bys sie ile nasza szkola ma osiagniec!!!! wiec nie gadaj tyle i uwazaj co mowisz, bo mozesz kogos urazic

 • ~kris_ZSZ

  wolny kraj…:-) wyrazam swoja opisnie…a ze moje sady nie zgadzaja sie z twoimi pogladami…to jush masz problem:-) wy jush tak nie zachwalajcie swojej „kochanej” pani dyrektor…bo sami wiecie jaka ona jest…jeszcze troszke to bedzie tu trzeba nowa emoikone walnąc;P obrazujaca WAZELINE:-) wtedy bedzie tobie i reszcie latwiej:-) pozdroffka dla ZSZ i wszystkich ktorzy mnie znaja:-)

 • ~kris_ZSZ

  a skoro slow na mnie strzepic…to po co strzepisz?? hehehehehehehe:D

 • ~GimMember

  LO i ZSZ – nie wiem kim jest ” uczen_gimozo” ale wysluchiwanie takich wichrzycieli ani nie jest mile ani konieczne, ta osoba gówno (sorry za stwierdzenie) wie i o LO i o ZSZ – wlasnie przes takcih ludzi obie szkoly mialy problem ze znalezieniem wspolnego jezyka – pikieta byla extra. Gimnazjum solidaryzuje sie z wami i przylacza do waszych opinii – nie wiem cyz wam wiadomo ale przedstawiciel dyrekcjii Gimnazjum ( p. dyr. Skrupska ) była na zorganizowanej przez was pikiecie -bylo tam tez kilka osob z gimnazjum (min ja ) ktore zrezygnowaly z lekcji zeby was poprzec . Tak dalej -a moze uda sie zrobic to , czego wszyscy tak bardzo chcą ……

 • ~Jasula

  Kris, ale jestes głupi…żal mi Cie jak czytam to, co piszesz…:-)motasz się zdychająca mucha buahahahahahahaha

 • ~hahaha

  Taką wiochę zrobiliście dzisiaj pod tym urzędem, że głowa mała!!! 😀 jak wieśniacy!!! GORZEJ!!!! buhaahhahahaahhahaah

 • ~Monia

  Czy wam sie wydaje, ze gdy LO przeniesie sie do ZSZ, to juz zlikwiduja wszytskie klasy LO i bede tylko te ktore byly dotychczas w ZSZ, bo tak nie bedzie , a jesli chodzi o papierki to tak czy tak bedziecie mieli napisane to ze skonczyliscie LO, no dopra w innym budynku. Jestem z ZSZ i zacytuje slowa ktore dzisiaj wypowiedziala nam pewna nauczycielka ” nie wazne czy ja sie ucze w zoltej czy zielonej lawce, nie wazne w jakim budynku, wazne jest to, jacy ludzie maja na mnie wplyw, a pozatym po co mam sie wtracac tam gdzie wiem ze nie mam na nic wplywu”. Wiec mozna z tego wywnioskowac, ze uczniow ktorzy juz bede sie uczyc w wspolnym budynku (Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych) wplyw bede mieli pedagodzy z jednej i drugiej szkoly. a jesli chodzi o nauczycieli z ZSZ to oni nie sa wcale gorsi od nauczycieli z LO, bo mamy tez takich nauczycieli ktorzy maja tytul doktora, a poza tym jest tez podobno pare nauczycieli z LO ktorzy byli srodzy, a my jakos z nimi wytrzymujemy 😉 Ciesze sie ze nie bede w tej szkole gdy one beda razem

 • ~F

  Chlopie ujawnij sie troszke bo chyba sie znamy wiec czekam na odpis napisz inicjaly i klase ktora konczyles nara

 • ~ABSOLEWNTKA LO

  Ja nic nie ma do ZSZ ale napewno nie chciałabym sie tam uczyć i nie pozwoliłabym na to zeby do tego doszło!!!!!Więc ja popieram ten strajk który odbył sie dzisiaj.Powiem szczerze ze nie mogłam w to uwierzyć jak się dowiedziałam o rozwiązaniu LO dla mnie to dziwne wogóle jak mogło to zaistnieć.TO jest bardzo dobra szkoła i super nauczyciele i pani dyrektor również.

 • ~……………….

  A NAJBARDZIEJ TO MNIE DENERWUJĄ TE WSZSYTKIE OPINIE NA TEMAT LO.A KRIS TO NIE WIEM JAKIS MAŁO INTELIGENTNY CZŁOWIEK ZEBY TAKIE RZECZY PISAĆ WIDAĆ ZE Z ZSZ.

 • ~Didlet

  „[…] a pozatym po co mam sie wtracac tam gdzie wiem ze nie mam na nic wplywu”. No jakby mi takie coś ktokolwiek na lekcji powiedział to bym od razu sprzeciw zabrała. Bo to na zasadzie „Niech władza robi co tylko zechce, a wy to tylko jej pionki i głupotą jest nie chcieć być przesuwanym tak jak ona zagra”. Rety jak można uczyc kogoś bierności, przecież biernością nigdzie się nie dojdzie. Nie wiem od czego to nauczycielka; ale na historyczkę mi nie wygląda ^_- Bo hitoria pokazała że najwięcej osiągnęli właśnie Ci ludzie którzy nie pozostawali bierni i którzy działali nawet jeśli nikt nie wierzył w ich powodzenie…Przeciez gdyby jakiś czas temu pewne kobiety nie zbuntoały się, nie zaczęły wierzyć że nie muszą być tylko pionkami i że mogą mieć na coś wpływ; to ta Nauczycielka nie mogłaby nawet uczyć w szkole, tylko musiałaby siedzieć w domu zdana na łaskę i niełaskę męża…Co do tego ile (i czy wogóle) klas zlikwidują to nie wiem, ale tak czy inaczej młodzież bedzie musiała się uczyć na zmianę (patrz jeden z moich komentarzy wyżej, ten o podstawówkach -tam tez jest niż); co jest wyjątkowo uciążliwe, zwłaszcza w przypadku osób spoza miasta.
  Analogia z ławkami jest nietrafiona. Bo nie ma znaczenia czy ławka jest żółta czy zielona; ale faktem jest że gdy w jednej ławce próbują zasiąść 3 osoby to robi się ciasno. Podam lepszą analogię. Twoi Rodzice za cieżko zarobione pieniądze kupili Ci i Twojemu męzowi (no, potencjalnemu, mowimy o przyszlosci ;-))mieszkanie. Masz fajnych sąsiadów, którzy mają takie same mieszkanie jak Ty, mają jeszcze córkę; można przyjąć że lubicie się z sąsiadami. Twoje mieszkanie przez wiele lat sama remontujesz, odnawiasz, wkładasz w nie wiele serca, trudy i wysiłku; dobrze się w tym mieszkaniu czujesz, po jakimś czasie związane jest z nim wiele miłych wspomnień. Nagle zjawia się np. właściciel budynku; twierdzi że macie się przenieść do sąsiadów, bo ich córka akurat wyjeżdża do szkoły z internatem, więc będzie miejsce, a Twoje mieszkanie przejmuje właściciel i Ty nie masz do niego żadnych praw. Nie buntowałabyś się? Wiesz, we Wrocku był przypadek, że rodzina wynajęła od kogoś tam mieszkanie; spłaciła wszystkie długi, wyremntowała, odnowiła i mieszkała jakiś czas; po tym zjawił się ktoś kto stwierdził że to nielegalni lokatorzy (bo sytuacja prawna była niejasna) i chciał ich eksmitować. Odbyła się akcja antyeksmisyjna- i rodzinka pozostała w mieszkaniu. Nie twieredzę że protesty na 100% coś dadzą – ale ich brak na 100% nic nie da. Twoja Nauczycielka w jednym miała racje, ważne jest to kto ma na nas wpływ. A My chcemy żebyśmy to my sami mieli na siebie wpływ, a nie właqdze powiatowe. Sorki że tak dłogo, rozpisałam się ; )))))

 • ~Didlet

  O inteligencji świadczy u Nas m. in. to że nie wiązemy bycia inteligentnym z automatycznym uczęszczaniem do jednej czy drugiej szkoły. A Kris uwazaj bo jak tak dalej bedziesz sie posuwal w Swojej niecheci do LO to mozesz skonczyc tak jak Seba ^_-

 • ~kris_ZSZ

  jasula..gpupiego to sobie znajdz pod blokiem:-) ja pisalem ze nie bede wrzucal takim osobom jak ty..bo nie znirze sie do tego poziomu ktory ty nim.reprezentujesz…A jesli chodzi o Didlet to nie wiem jak Seba skonczyl..gowno mnie to interesuje szczerze mowiac…A swoja opisnie bede wyrazal kiedy bede chcial…to co piszesz tylko rozbawilo mnie do lez:P

 • ~kris_ZSZ

  a ty nawet nie masz odwagi sie przyznac kim jestes:-) heh…jaki tworczy nick;P widze ze moj wpis was troszke zdenerwowal, buhahahaha…no ale z ta emoikona to mialem racje…czyz nie bylo by wam latwiej?? 😀

 • ~Mimon

  jaka wiocha z tym protestem! welcome to pyrry normalnie:-) szczerze mowiac ja jus nie ucze sie w sredniej, nie uczylem sie ano w Zespole Szkol Ogolnoksztalcacych, ani w ZSZ…ale chyba przychylam sie jednak do twierdzen ZSZ. A wy LO-owcy zloscicie sie tylko dlatego ze ludzie z ZSZ pisza wam prawde…dobrze wiecie jaka jest wasza dyrektorka p.Rosiak…ale teraz zeby (za przeproszeniem) w dupe wejsc to chwalicie ja…jaka to ona kochana..ile to dla szkoly zrobila…srutututu…pozdrawiam uczniow ZSZ…i nie dajcie sie 😀

 • ~Badgirl

  Uważacie się za takich inteligentnych, kulturalnych i wychowanych ludzi, uczycie się w LO- chcecie się nazywac „śmietanką miasta” a takiego słownictwa używacie, że głowa mała. Powiem Wam, że do elity tego miasta to jeszcze Wam baaaardzo daleko. Potraficie tylko poniżać i wyśmiewać. Tego Was uczą w ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH??? Bronicie się pustymi wypowiedziami przed prawdą która Was kole o oczy.
  A jeżeli nie wiecie nic na temat ZSZZ to nie wypowiadajcie się bo robicie z siebie debili-za przeproszeniem!!! Nie wiecie co się dzieje w tej szkole, może nawet jej nigdy na oczy w środku nie widzieliście, a przy tym ośmieszacie i siebie i uczniów z tej szkoły. Weźcie przestańcie bo nudzicie już WSZYSCY!!!!

 • ~Czeko

  Didlet, jesli jestes taki TWARDY, to pogadajmy w cztery oczy :-))) Co ty na to… ja CIe nie strasze… chialbym tylko posluchac Twopim „argumentow” na zywo… CIekawe czy wtedy tez bys probowal kogos zastraszac, ze jesteli jest przeciwko „Twojemu LO” to…… Co ty na to? Podam CI maila, mozesz napisac i sie umowic… Z przyjemnoscia sie spotkam. Kliknij na moj nick !!!

 • ~Aga4 – LO

  Z tego co mi wiadomo to Didlet to … dziewczyna..,. :D:D:D Czeko, będziesz sie bił z dziewczyną??

 • ~Czeko

  Jesli bys mnie dobrze zrozumiala to wiedzialabys ze ja sie nie chce bic, a jedynie proozmawiac w 4 oczy… Nie wiem czy to jest dziewczyna czy chlopak, ale slowa jakie kieruje pod adresem krisa lekko nie przystoja… To juz nie sa uwagi, tylko grozby !!! A o ile sie nie myle to juz moze byc karalne, wiec niech uwaza na to co pisze !

 • ~Monia

  Nie wiem czy wy uwazacie ze wy macie jakies berlo w reku, bosze ja jestem optymistka ale lubie patrzec na swiat bez rozowych okularow. Co do przenosni z mieszkankiem i jakims tam fakcie autentycznym ze ciezko rozstac sie z takim domem. Ale dom to nie szkola, jestem ciekawa jak bedziecie wspominac to za kilka lat i czy wogole ktos wam za to podziekuje ??? . Gadalam sobie dzisiaj z moim tatkiem i z tego co mu wiadomo, a on zna sie z burmistrzem, to Urzad Miasta miesci sie w budynku Kasy Chorych i Urzad Miasta palci niezla sumke aby mogl tam funkcjonowac, wiec chca pozniej tez wasza szkolke wykupic ;-P. Jedno jest pewne ze zycie jest nie sprawiedliwe. A jezeli nie widomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Co powiacik bedzie chcial zrobic to zrobi. Od osob ktore byly na protescie slyszalam jeszcze ze jakis tam urzednik byl niezadowolony ze nie jestescie na lekcjach i poweidzial ze to sobie zanotuje czy cos takiego! Dopra pozdrowka dla wszystkich ide sie uczyc. Pozdro dla madzi, krisa, czeka i emzorka i oczywiscie dla tych wszystkich ktorzy sa z ZSZ.

 • ~grxb

  Ludzie robicie wioske (tyczy to sie LO)!!!
  Pytanie do LO czym my ZSZ sie różnimy od Was??? Opowiedź-niczym!! To dlaczego nas krytykujecie, wyśmiewacie się z nas i za przeproszeniem „opluwacie „??? Moge Wam odpowiedzieć ! Wasz poziom, już nie mówie o intelektualny ale kulturalnym jest b.niski można by powiedzieć że zerowy!!! Szczycicie sie nie wiem czym, uważacie sie za elite ozorkowską a tak naprawde to o elicie uczycie sie na lekcjach!!!! Zaprezentujcie fakty, nic innego od Was nie wymagam. Posłużcie się argumentami ZA i PRZECIW możecie?? Bo wam nie chodzi o to połączenie tylko chodzi wam konkretnie o ludzi z ZSZ, myślicie że tam chodzą a tak nie jest. Zrobiliście protest całkowicie do niego nieprzygotowani z czym na niego pośliście z transparentami a potem co?? Zęby w ściane, zero logicznego poparcia faktami Wasza p.dyrektor wie że ZSZ jest już lepsze od sławnego LO i tego poprostu nie może przeboleć dlatego doszło do tej „szopki”. Hej apeluje do WAS Elito podajcie chociaż jeden argument dlaczego uważacie sie za lepszych od ZSZ, a nie powtarzajcie wciąż tego samego!!!!!

 • ~Didlet

  Jesli nie wiesz jak Seba skończył to przeczytaj sobie jego wypowiedż w tym wątku o proteście. Chciałbyś być takim człowiekiem? To ze jestes z ZSZ a nie z LO nic nie zmeini, typ czlowieka pozostaje ten sam. Dlugo pielegnowana niechec latwo moze przerodzic w rodzaj fanatyzmu (w tym wypadku slownego; ale fanatzym bez wzgeldu na to czy ogranicza sie do obrazania innych czy idzie dalej jest negatywny). A ze Cie to rozbawiło – no cóż, podobno śmiech to zdrowie ;P I do Czeko- to nie są groźby tylko proste prawa psychologii. Pretensje do Stwórcy gatunku ludzkiego, nie do mnie ;P

 • ~Didlet

  Osobiscie nie bardzo rozumiem beatyfokowanie Pani Rosiak przez osoby datąd jej nie lubiące, ale wydaje mi się że w tym wypadku chodzi o wspólnotę interesów, a nie o podlizywanie się. To tochę tak jak z naszmi szkołami – wiemy ze jeśli będziemy się wzajemnie kłócić to wiele nie osiągniemy; i że tylko razem możemy coś zdziałać. Podobnie jest tutaj – uczniowie LO wiedzą że jeśli Pani R. ma wspólny z nimi interes to lepiej działać razem z nią, niż wdawać sie w spory, gdy czas nagli.

 • ~Didlet

  Hehe, karalne ;-))) To postaw przed sąd Boga czu Ewolucję, czy w co tam wierzysz 😉

 • ~Didlet

  Nie tyle jestem optymistką, co jestem bojowo nastawiona do starostwa (i wogóle do władzy); a już nie jeden raz słyszałam że protesty powstrzymały jakaś likwadację. Co do szkoły czy się ją potem pamięta – Moja mama wspomina tę szkołę po wielu latach więc myślę że tak; poza tym, jak napisałam, tu nie chodzi tylko o wspomnienia, ale również o trud, pieniądze itd, które ktoś obcy ma sobie zabrać. Co do wykupienia LO przez Urząd Miasta to nie jestem upoważniona do udzielania informacji i nie znam szczegółów; więc musisz spytac kogoś innego. Ale mogę Cię zapewnić (tzn z tego co wiem) że ta propozycja nie wyszła od strony Starostwa. A co do powiatu, to istnieje pomysł wystąpienia z powiatu zgierskiego i przyłączenia się do łęczyckiego. Ja jestem za, myślę że jakby juz do tego doszło, to jakieś korzystne połączneie autobusowe też by zrobili (w końcu skoro jest do Aleksandrowa, to czemu by nie do Łęczycy). A co do tego że urzędnik był niezadowolony że młodzież nie w szkole – był niezadowolony że młodziez na proteście, a nie że nie w szkole. Jakby całe LO wybrało się na wagary np. do lasku miejskiego, udzędnik by się nie czepiał.

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  słyszałam że daliście popis na pikiecie!!!! zwłaszcza p. Rosiak, która prawie umierała z powodu słów jakie są tu umieszczone!!!!! może niech pójdzie na aktorkę to nie będzie musiała iść na emeryturkę (bo babcie też grają może troche lepiej) , a uczen_gimozo skoro nie zna tej szkoły to niech nie mówi jaka ona jest. wasza jest dobra dla was a nasza dla nas!!!!!!!!!!!!! wiec po co dyskutujesz!!!!!!!!!uważamy że kazde LO LO LO LO to siano!!!!!!!!!!!!!! i tak juz zostanie !!!!! dobrze że są licea techniczne i ekonomiczne bo po LO to nas bieda czeka!!!!!!!!!!!!!!!! ta szkoła jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!! (zsz oczywiście)) a nauczyciele uczą tu świetnie!!!!!!!! ludzie to jest szkoła z przyszłością!!!!!!!!!!!!!!!!!! zwłaszcza teraz po wejściu do uni!!!!!!!!!!!!! Ludzie brońcie nas od LO bo to banda niewychowanych cudaków!!!!!!!!!! którzy potrafią się tylko kłócić a nie argumentować dlaczego nie chcą tego połączenia!!!!!!!!!!!!!!!! poza tym pani Nicińska przedstawiła rzeczowe argumenty złej strony projektu!!!!!!!!!!!!!!! była świetna!!!!!!!!!!!!!! jest po prostu babką interesu!! wie jak załatwić broblem i dobrze że tak nas uczy postępowaććć!!!!!!! ludzie z zsz nie dyskutujcie z LO bo oni nie nadają się do załatwiania spraw !!!!!!!!!!!!! tylko do robienia paniki i publicznego ośmieszania nasze szkoły, personelu i wszyskich uczniów!!!!!!!!!!!!
  SZKODA SŁÓW!!!!!!!!
  apel!!!!!!!
  uczniwoei sami wiemy jak jest w naszej szkole wiec nie dajmy się skompromitować!!!!!!!

 • ~Didlet

  Ani ludzie z LO ani ludzie z ZSZ nie są lepisi od tych z drugiej szkoły; jeśli ktoś uważa się za lepszego tylko ze względu na uczęszczaną szkołę to jezt z nim coś nie tak; i poczytaj sobie od poczatku wszystkie wypowiedzi i zobacz kto na kogo najeżdżał; tutaj odbywały się prawdziwe kłótnie a siłą rzeczy w sporze muszą występowac minimum dwie strony. I nie podam Ci argumnetów na to że LO jest lepsze od ZSZ czy odwrotnie; ale mogę Ci podać sporo argumnetów dlaczego nie powinno się ich połączyć. Starostwie też zostały one przedstawione.

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  przeczytaj sobie wypowiedz uczenia_gimozo !!!!!!!!! denerwuje mnie takie coś co ty napisałeś. znam te argumenty ale uczniom LO nie przetłumaczysz!!!!! może to świadczy o nich!!!!!!

 • ~Didlet

  Zastanow sie kto tutaj kogo kompormituje, bo w tej chwili sama sie skompromitowalas taką wypowiedzia…Weź na przyszlosc przemysl zanim cos napiszesz, bo na to powyzsze nawet mi ie odpisywac nie chce; Twoja wypowiedź przypomina te Seby z wątku o proteście…A przeciez juz udowodnilas ze potrafisz kulturalnie i inteligentnie dyskutowac, wiec nie kumam co tą wypowiedzą powyzej chciałaś osiągnąć…

 • ~F

  Dziewczyno smiac mi sie chce, a co ty chcesz po tej szkole robic w UE nawet na sprzatarke sie nie zalapiesz bo jezyków nie znasz nie pisz takich glupot bo twoi starzy sie beda wstydzic za ciebie.Po liceum ekonomicznym to mozesz sobie na strefie pracowac jako pakowacz hahahah smieszna jestes jeszcze bym ci nawrzucal ale juz mi sie nie chce wiec pomysl sobie co daje ci ta szkola.A jezeli chcesz tak bardzo zaistniec w UE to skoncz studja za granica naucz sie 5 jezyków bedziesz miec szanse

 • ~ja!!

  CO ZA KRETYNY OBRAŻAJA LICEUM EKONOMICZE CZY TECHNIKUM EKONOMICZE???!!!

 • ~absolwentka LO

  napisałaś, cytuję twoją wypowiedź ,,pani Nicińska przedstawiła rzeczowe argumenty złej strony projektu i wie jak załatwić problem”, podziel się ze mną tą wiedzą bo już zupełnie nie rozumię o co chodzi. Krytykujesz pikietę, a jednocześnie wołasz o pomoc cytat twojej wypowiedzi ,,Ludzie brońcie nas od LO przed bandą niewychowanych cudaków”. Kto was ma bronić , czyżby LO? bo jak narazie to wy nic nie robicie, krytykujecie, wyśmiewacie, obrażacie, siedzicie cicho, spokojnie i czekacie na tą UE jak na zbawienie. Bez złudzeń, kochani… Wkurzają mnie wasze opinie, że nie macie na nic wpływu, że was to nie dotyczy, i tak zrobią (starostwo) co zechcą… Ludzie jesteście uczniami szkół średnich i to nikt inny tylko wy, już za kilka lat będziecie decydować o losach naszego miasta chyba, że do tego czasu w ramach oszczędności i niżu demograficznego pozwolimy pozamykać wszystkie instytucje. Jestem ozorkowianką i zdaję sobie sprawę, że przez likwidację spada prestiż miasta.

 • ~asik

  W ZSZ panuje fantastyczna atmosfera.Mamy wspaniałe grono nauczycielskie. Jak możecie oceniać naszą szkołe skoro nie uczycie się tu i nie macie pojęcia jak tu jest. Z naszej strony(ZSZ)wyszła propozycja spotkania z LO i połaczenia sił w walce przeciw temu projektowi ale szanowna Pani Rosiak odrzuciła naszą propozycje bo nie chciała rzekomo zniżać sie do naszego poziomu. Po spotkaniu w starostwie nagle zmieniła zdanie. Czy to nie dziwne?!!!!

 • ~PatKa

  Szkoła to nie tylko budynek, to ludzie, którzy ją tworzą. OZSP rownież może wypracować sobie dobry prestiż i być najlepszym zespołem w okolicy!!!!!!! Szkoła to My i to My dajemy świadectwo o Niej!!!!!!!!

 • ~absolwentka LO

  ok. zróbmy jedno przedszkole, jedną podstawówkę, po co nam MDK, MOK? Tędy droga? Mnie osobiście, ten cały problem nie dotyczy, bo dopiero moje wnuki kiedyś tam staną przed problemem wyboru szkoły średniej, ale zauważcie, że nie ma dnia bez jakiejś afery finansowej, a oszczędności szuka się kosztem zwykłych ludzi (zdrowie, oświata nie mówiąc o kulturze, ile razy w m-cu mozecie iść do kina?). Poczytaj dzisiejszy Dziennik Łódzki : LO w Aleksandrowie protestuje, w Zgierzu Zespól Szkółponadgimnazjalnych musi opuścić jeden z zajmowanych budynków, MDK ma się przenieść w inne miejsce, wszystko w ramch tzw. oszczędności. Jeszcze jedno, kiedyś ktoś mnie zapytał czy nie ma u nas problemu z dostaniem się do wybranego Gimnazjum, odpowiedziałam, że nie bo u nas w Ozorkowie jest jedno gimnazjum.

 • ~kris_ZSZ

  pisalem ze gowno mnie obchodzi jak skonczyl Seba…i nie mam zamiaru szukac jego wypowiedzi…I nie sadze zeby Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych bylo lepsze od ZSZ. A jesli chodzi o pretensje do worcy gatunku ludzkiego (jak pisalas) to pretensji nie mielismy miec do nikogo 😛

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  sory dziś zauważyłam moj błąd nie chodzi mi o to że ty mnie zdenerwowałeś tylko uczen_gimozo. ty masz racje i zgadzam sie z tobą. przeczytaj tą wypowiedź jeszcze raz z poprawka to zobaczysz o co mi chodziło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 . a tak wogóle nie rozumię dlaczego LO ma jakieś pretensje do nas o ten projekt skoro to nie my wysunęliśmy ten pomysł!!!!!!!!! tylko starostwo!!!!!!!!!!!!! a jesli chodzi o to co napisałeś że możesz mi podac arg dlaczego nie powinny połączyć szkół to ja wiem o co chodzi!!!!!! można wiedzie z jakiej jesteś szkoły??? bo mnie się wydaje że z zsz???? napisz bo przecież jesteśmy razem co????

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  mnie nie chodzi o to że od razu znajde nie wiem jaką pracę w UE. jesli się dobrze orientujesz to lepsze zapotrzebowanie jest na uczniów lepiej wykształconych a zsz nimi są . ponieważ mimo tego że uczymy takich przedmiotów jak wy to dodatkowo ekonomicznych!!!!!!!!i z tym jesteśmy lepsi!!!!!!!!! i nic mnie nie obchodzi co myśli LO!!!!!!!

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  czy ja napisałam coś że zgadzam się na połączenie albo będzie lepiej ????????? jak nie wiesz za czym jestem to się nie wypowiadaj!!!!!! też jestem ozorkowianką i chodzi mi o dobro miasta bo w nim mieszkam ,,nie chce by to była dziura zabita dechami tylko miasto takie jak teraz!!!!poprawka ‚Ludzie brońcie nas od LO bo to banda niewychowanych cudaków!!!!!!!!!! a toprzekształcona moja wypowiedź: ,,Ludzie brońcie nas od LO przed bandą niewychowanych cudaków”. widzisz różnice!!!!!!

 • ~_igor_

  ale wy macie problem z tym połączeniem!!! i tak nas to nie dotyczy, to wejdzie w zycie moze za 5 lat a wy robie jakas afere jakby to mialo wejsc w zycie po feriach!!!!

 • ~grxb

  proejkt miłalby wejsc od wrzesnia nastepnego roku poniewaz jak argumentuje starostwo cięcia są potrzebne od zaraz

 • ~_igor_

  no moze nie wiem jak to jest tam w projekcie

 • ~Aleksander Frycz Kudolinski

  Witam,
  proponuje zlikwidowac cale szkolnictwo w ozorkowie, mlodziez nalezy wyslac do zgierza aby mogl on sie rozwijac, moze byc tez parzeczew w ktorym zostal by wybudowany nowy gmach zgodny z normami UEi tam wszyscy byli by szczesliwi
  !

 • ~F

  ja tez mialem przedsiebiorczosc i ekonomie.Ukończylem profil managerski czy jak to sie tam pisze i co z tego mam to samo co ty czyli nic.Ale prawda jest taka ze lo lepiej przygotowuje do studjow niz twoja szkola a zeby sie dostac zdaje sie matme jezyki historie a nie jakas ekonomie czy maszyno pisanie wiec nie masz wiekszych kwalifikacji niz ludzie z lo masz wyksztalcenie srednie i koniec.Studja sa ciezkie trudno sie dostac (pisze o państwowych uczelniach bo dostac sie na prywatne to kwestjia 500 zl wpisowego)A prawda jest taka ze wiecej osob z lo idzie na studja niz z zsz pozdro PS. moze nazbyt na ciebie naskoczylem przepraszam!!!!!!

 • ~AnKa

  Jestem absolwentką LO, mam ukończone dwa fakultety na UŁ. Czy zawdzięczam to LO?
  Tego nie wiem, myślę że muszę docenić przede wszyskim własny upór i pracę, atmosfera w liceum czasami obniżała poczucie mojej wartości…Obecnie uczniem ZSZ jest mój brat. Był zachwycony jakością szkoły do momentu, w którym została zachwiana jego wiara w lojalność nauczycieli. Do czego zmierzam? Otóż nie ma szkoły (przynajmniej w tym miescie) w pełni przyjaznej dla ucznia. Argumenty wskazujące zatem na ten aspekt są bezsasadne. Faktem jest, że te placówki funkcjonowały dotąd odrębnie i jak sądzę działo się to z korzyścią dla poziomu kształcenia – przecież rywalizowały ze sobą tocząc walkę o potencjalnego ucznia. Krzywdząca jest argumentacja o gorzej przygotowanej kadrze ZSZ. Wymagania jakie stawia Karta Nauczyciela przed nauczycielami uniemożliwia dotarcie do zawodu osób nie uposażonych w stosowne wykształcenie (ponadto jedyny nauczyciel z tyt. naukowym doktora naucza właśnie w ZSZ).
  Decyzja (propozycja?) urzędników jest zdecydowanie błędna. Jedyna prawdziwa argumentacja to oszczędności – owszem, każdy inny argument jest z gruntu fałszywy -ma za zadanie usprawiedliwić zmiany.
  Apeluję do uczniów LO – walczcie, jednak niech to bedzie wasza walka, posługujcie sie argumentami a nie sloganami! Nie traktujcie przy tym uczniów ZSZ jak wrogów, staliście się stronami w grze, która tak naprawde rozgrywa się poza wami, co nie znaczy że macie pozostać bierni – przeciwnie! Nie upatrujcie przeciwników w osobach uczniów i kadry ZSZ – to błędne. Poddaliście się postawie roszczeniowej podczas gdy nalezy negocjować. Zwróćcie na to uwagę także Waszym nauczycielom (szczególnie dyrekcji).
  Wspieram Wasze działania, ale pamiętajcie: grać trzeba zawsze czysto!

 • ~absolwentka LO

  tak, faktycznie pomyliłam Twoje słowa: ,,przed bandą ” ,,bo to banda”, ale to przeinaczenie nie ma znaczącego wpływu na sens wypowiedzi. Uważam, że jak każdy człowiek żyjący podobno w demokratycznym państwie mam prawo do swobodnego wypowiadania swoich poglądów. Nikogo nie obrażam, nikomu nie ubliżam, nie mogę jedynie zrozumieć biernności niektórych ludzi. Wydaje mi się, że jeżeli nie wyrażę swojego sprzeciu przeciwko jakiemuś złu, to jest moje przyzwolenie na to zło.

 • Ozo_Admin

  PRZECZYTAJ TO!!!Czytając Wasze komentarze widać jak łatwo jest kogoś skłócić. Nie chciałbym nikogo teraz obrazić, ale napiszę, że niektórzy z Was (nieważne czy z LO czy ZSZ) zachowują się dziecinnie i nieodpowiedzialnie. Czy problem likwidacji LO sprowadza się jedynie do stwierdzenia, że LO jest gorsze czy też lepsze od ZSZ?? Totalna bzdura!! Żadna z tych szkół nie jest ani lepsza ani gorsza…
  Teraz APEL do zwyczajnych, normalnych osób, którzy uznają konstruktywną dyskusję. Nie dajcie się wciągać w dyskusje prowokantów. Najlepszym sposobem jest nieodpowiadanie na ich komentarze. Zaręczam, że takie zachowanie jest najlepszym lekarstwem na takich ludzi.

 • ~_igor_

  dzisiaj jak sobie wracam z mojej szkoly (ZSZ) i gdy przechodzilem wlasnie kolo LO to zaczolem sie smiac jak nie wiem co !!! ta niby szkola przypominala mi choinke ubrana na świeta!!! nie robcie wiekszej parodii niz jest !!!!

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  oki nie ma sprawy za to naskoczenie!!!! chodzi mi tylko o to że ja też tego nie chce a naskakujesz na mnie????/ być może mnie nie zrozumiałeś!!!!! i moim zdaniem każdy chodzi do tej szkoły, którą sobie wybrał!!

 • ~absolwentka LO

  Masz w zupełności rację, każdy chodzi do tej szkoły, którą sobie wybrał i nie ma co się dziwić, że staje w jej obronie. Jestem przekonana, że gdyby likwidowali czy przenosili ZSZ, też robili byście wszystko, żeby temu zapobiec. Tak więc koniec kłótni, bo przecież może się zdarzyć, że pojawi się nowy starosta, który stwierdzi, że mamy doskonałe połaczenie ze Zgierzem i Łodzią i możemy sobie dojeżdać do szkoły czy pracy.

 • ~uczennica Liceum Ekonomiczneg

  nie mozemy się nawzajem winić!!!! mimo tego że to LO chcą przenieść a nie naszą szkołę (zsz) nie chcemy żadnego połącznia a to dlatego że nasze miasto będzie naprawde biedne bez przyszłości i przyszla mlodzież będzie wolała sobie pojechać do zgierza Bo nie ma żadnej satysfakcji z tego że ktoś dostanie się do jedynej szkoły w tym mieście bez konkurencji!!!! zaprzestać pauperyzacji

 • ~młoda ZSZ

  Dla niedoinformowanych chciałam powiedziec ze wczoraj przyszło do P. Rosiak pismo mówiące o tym że LO nie bedzie przeniesione do ZSZ wiec nie bedzie połączenia szkół. Gratulacje dla tych kórzy pilnie o to walczyli 🙂 POZDRAWIAM

 • ~xyz

  Młoda kto Ci takie głupoty opowiada a Ty przekazujesz je dalej. Jakie pismo? Zmień źródło informacji bo bzdury piszesz. Sama jesteś niedoinformowana.

 • ~Herflik-Dębol

  Ale tu tych komentarzy.Ufffffff:P

 • ~XXX

  Podpalić, zaorać, Protectora wybudować – przynajmniej miasto zyska na tym a przy okazji młodzież nie będzie włóczyć sie po barach w weekend