Piłkarze będą badani alkomatem

13
37

Działacze Bzury Ozorków kupią alkomat, żeby badać swoich piłkarzy przed każdym meczem, czy są trzeźwi. – Wreszcie nie będzie niedomówień – cieszą się zawodnicy. Tego jeszcze w polskiej piłce nożnej nie było. Przed każdym meczem piłkarze z Ozorkowa będą musieli udowodnić, że są trzeźwi. Dlaczego działacze zdecydowali się na taki krok? – W tym klubie to konieczność – mówi były zawodnik Bzury. – Kiedy graliśmy w niedzielę o godz. 11, niektórzy moi koledzy nie wyglądali najlepiej.

Dwa lata temu jeden z piłkarzy miał wypadek. Jak się okazało, prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Został poważnie ranny i do tej pory ma kłopoty ze zdrowiem. Trener Bzury Sławomir Wojtczak przyznaje, że dochodziły do niego sygnały o niesportowym trybie życia piłkarzy: – Nikogo jednak nie złapałem za rękę – tłumaczy.

Szkoleniowiec nie kryje, że to on wpadł na pomysł kupienia alkomatu. – Jesteśmy zagrożeni spadkiem z IV ligi, więc chcę mieć pewność, że zawodnicy będą myśleć tylko o meczu, a nie o imprezie. Kiedy będą musieli dmuchać przed wyjściem na boisko, wreszcie będę pewny, że wcześniej nie pili.

O dziwo, piłkarze są zadowoleni z pomysłu trenera. – Zdarzało się, że siedmiu walczyło na boisku, a reszta nie miała siły biegać. To się wreszcie skończy – uważa pomocnik Marcin Koziak. – Teraz przynajmniej będziemy sobie ufać.

Co się stanie, jeśli któryś z piłkarzy nie zgodzi się na badanie lub co gorsza okaże się, że jest pod wpływem alkoholu. – Nie sądzę, by do tego doszło, bo wszyscy zaakceptowali ten pomysł. W przypadku odmowy zawodnik sam rzuci na siebie podejrzenie – twierdzi Wojtczak.

Mimo że formalnie piłkarze z Ozorkowa są amatorami, to dostają za swoją grę premie. Jeżeli okaże się, że przyjdą na mecz pod wpływem alkoholu, zostaną ukarani finansowo, a w szczególnych przypadkach nawet wyrzuceni z klubu.

Piłkarze na tak – rozmowa z bramkarzem Bzury
Opinia Marii Wentland-Walkiewicz, adwokat specjalizującej się w prawie pracy
Bzdura Ozorków – komentarz

Źródło: Gazeta.pl

 • Ozo_Admin

  Coż… od siebie dodam tylko 🙂

 • ~roman

  Czy trener też będzie badany?

 • ~James Bond

  Istne miasto cudow..slowo daje..a z drugiej strony to ja sie nie dziwie pilkarzom, ze czasem bywali ‚wczorajsi’ po sobotniej imprezie…za takie nedzne pieniadze jakie oni maja w IV lidze to ja bym z sobotnich imprez nie zrezygnowal 😀

 • ~Emil

  Fajnie że bęą badani i statnio jak byłem na meczu to jeden z piłkarzy rezerwowych wyglądał mizernie ale wcale im sie nie dziwie muszą w sobote troche poszaleć po dyskotekach alebo posiedzieć w pubach np w Kanajpie i popieram bonda bo ja bym też nie rezygnował ale zwłaszcza ci młodsi coś tam tego… ale starsi jak Fortecki alebo Jacek chyba nie ale ja tam was lubie i mam pytanie kto mi odpowie nie wiecie co stym przekupieniem sędziego i czy będzie my grać w 6lidze czy w tej co gramy…Sam nie wiem ale pozdrawiam Forteckiego mój ulubiony bramkarz choć mam jeszcze 1 ulubineg bramkarza jest nim mój brat na witoni…hehe

 • ~banderoza

  to który to jest twój brat bramkarz z witoni bo napewno go znam

 • ~Emil

  Bo już nie jest skończył z tym

 • ~Emil

  Ale jest brat cioteczny

 • ~banderoza

  a możesz powiedzieć kto

 • ~Emil

  Nie moge hehe

 • ~banderoza

  bo ściemniasz i nie masz brata na bramce

 • ~Emil

  mam póżniej ci powiem

 • ~KaSiA zygma, mrówa

  hmmmmm….to ciekawe , czy ktoś już był nietrzeż wy czy to od tak po prostu te alkomaty (tak siem pytam)

 • ~Emil

  Jak ty sie Zygmunt nie znasz to sie nie odzywaj hahahaha