W Zgierzu już łapią

6
36

Miejsce, data, godzina, dopuszczalna prędkość na drodze i prędkość namierzonego samochodu. To wszystko znajduje się na fotce z wideoradaru, którym od niedawna dysponują zgierscy policjanci. Urządzenie stoi przy drodze na trójnogu i często zmienia swoje miejsce, ale w przyszłym tygodniu na drogach powiatu zgierskiego pojawi się pięć stacjonarnych wideoradarów.

Już przyłapaliśmy ponad 300 kierowców, którzy przekroczyli prędkość – mówi Sławomir Dylewski, komendant KPP w Zgierzu. – Rekordzistka przy ograniczeniu do 70 km na godzinę jechała z prędkością 150 km!

Zgierska komenda policji otrzymała pięć z trzynastu wideoradarów zakupionych przez komendę główną. Koszt każdego z nich to ok. 200 tys. zł plus koszty ubezpieczenia. Stacjonarne wideoradary pojawią się za kilka dni przy trasie nr 1 w miejscowości Słowik, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę i w Cedrowicach (na obwodnicy Ozorkowa), gdzie trzeba zwolnić do 70 km. Ich ustawienie sfinansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Pozostałe trzy urządzenia pozostawiamy do dyspozycji samorządowców – mówi S. Dylewski. – Otrzymają je te gminy, które pokryją koszty zamontowania wideoradarów na swoim terenie – około 5 tys. złotych.

Dorota Jankiewicz

 • ~ada

  Nie maja na co pieniedzy wydawac …
  a drog nie ma za co remontowac!!!
  … pieniadze wyrzucone w bloto

 • ~unknown

  popieram

 • ~Emzor

  popieram 🙂 i tak im nie starczy kasy na eksploatacje tego 😛

 • ~asa

  *wiecej zlapanych kierowcow – wiecej kasy do kieszeni policjantow
  *wiecej wydanych pieniedzy na duperele – mniej na poprawe stanu drog – wiecej wypadkow…
  *…
  *…
  *…
  i
  t
  d
  .
  .
  .

 • ~henryk

  radar kosztuje 200 tys. montaz kolejne 5 tys. ja wydam na spray 10 zl. powinien on wystarczyc do zamalowania okolo 30 takich radarow-jak dlugo bedziemy sie uzerac??
  przy przeliczeniu kosztow administracja bedzie stratna 6150000 zl.
  troche asfaltu by bylo:-)

 • Guest

  🙁 🙁 🙁 🙁