Na skróty

6
48

Autobusy obsługujące trasę z Ozorkowa do Zgierza i Łodzi nie zawsze jeżdżą zgodnie z rozkładem. Niektóre omijają nawet część trasy. Dzisiaj ma dojść do spotkania w magistracie, podczas którego władze miasta będą nalegały, by przewoźnicy trzymali się rozkładu. Teraz mamy aż siedmiu przewoźników – mówi Piotr Giziński, burmistrz Ozorkowa. – Być może trzeba zostawić jednego lub dwóch, a pozostałym wypowiedzieć umowy na korzystanie z przystanków.

Co było przyczyną sporu? Półtora roku temu wydłużono linię. Część pasażerów domagała się, by autobusy skręcały z ul. Zgierskiej w Partyzantów i Maszkowską i dopiero tą drugą ulicą zjeżdżały na starą trasę. Przewoźnicy początkowo nie chcieli się zgodzić.

Autobus Po naciskach ówczesnych władz miasta zgodzili się jednak na wydłużenie linii. Z czasem okazało się jednak, że na nowym przystanku przy ul. Maszkowskiej wsiada niewiele osób. Od pewnego czasu niektórzy kierowcy autobusów omijają więc ten fragment trasy. Pasażerowie nie wiedzą, czy czekać przy Maszkowskiej, czy iść na przystanek przy Zgierskiej.

Ludzie są zdezorientowani – mówi burmistrz Giziński. – Jakby tego było mało, autobusy jeżdżą niezgodnie z rozkładem. Bywa, że jedna firma wpada w kurs konkurencji. Takie podbieranie pasażerów może doprowadzić do animozji.

Przewoźnicy przyznają, że jeżdżą na skróty. Winią jednak za to magistrat.

Gdy zgodziliśmy się na wydłużenie trasy, ustaliliśmy, że władze miasta wyremontują nawierzchnię Partyzantów i wyjazd z tej ulicy – mówi Marian Geraga z firmy „Gemar”. – Nic jednak nie zrobiono. Na Maszkowskiej wsiada tak mało ludzi, a nowe teleskopy w autobusach są bardzo kosztowne.

Jazda na skróty zdarza się najczęściej podczas powrotu do Ozorkowa. – Na „jedynce” są takie korki, że nie możemy się zmieścić w rozkładzie – skarży się M. Geraga. – Stąd spóźnienia. Aby nadrobić stratę czasu, kierowcy jadą starą trasą.

(mał)

 • ~Seba

  i bardzo dobrze trase powinien obsługiwać PKS Łęczyca Gemar i 5 reszta firm ma tak tragiczne autobusy, że strach do nich wsiadać. A co do trzymania sie rozkładu to juz chyba bardziej niestabilnej firmy jak AS to nie ma. Mam nadzieję, że władze naszego miasta zdecydują sie na wypowiedzenie umów reszcie przewoźników bo i tak nie inwestują w tabor więc wczesniej czy później i tak nie będą mieli czym jeździć.

 • ewazeb71

  jest rok 2010 a komunikacja autobusowa jest tragiczna…..autobusy jezdza jak chca i człowiek :kwitnie: na przystankach nawet godzine,bo na bugaj w Ozorkowie to prawie zaden nie dojezdza!!!!!!!Dlaczego nikt z tym nic nie zrobi!!!!!!!

 • józef

  maszkowska to porazka dla kierowców. na partyzantów to niedługo dach autobusu o drzewo zgubią. miał być asfalt jest paryz-dakar

 • józef

  a po co pan stojecki zrobił rozkład z parzęczewa żeby wykończyć firme ASTER. a po co pan stojecki zrobił rozkład z BIBIANOWA zeby wykończyć firme ABC i NEW. a po co pan stojecki zrobił rozkład SOKOLNIKI zeby wykończyć firme GERAGA i PKS Łęczyce. to przez tą firme cały ten bałagan i zobaczycie jak ta firma stojeccy bedzie sama to bilety pójdą w góre

 • ‚józef’ w 100% się z Tobą zgadzam we wszystkim co napisałeś. Niektórzy ludzie po prostu nie znają granic przyzwoitości, po trupach do celu ;/

 • Firma Stojeccy

  Miałem się nie wypowiadać, ale muszę wtrącić swoje „3 grosze”. Powiem tylko – takie są prawa rynku. Kto tego nie zrozumie, lekko w życiu nie będzie miał. Pozdrawiam