Oświetlenie bez homologacji w samochodach ??!!

8
38

Oczywiście, jest to możliwe tylko w takim mieście jak Ozorków !!! Ostatnio pojawiły się samochody które mają zamontowane oświetlenie które nie ma homologacji dla samochodu na którym zostało założone (Seat Ibiza, wiesz że chodzi o Ciebie, kolo). A jeśli chodzi o ścisłość to polskie przepisy zabraniają nawet malować lampy przednie jak i tylne wszelkiego rodzaju kolorowymi farbami, nawet jeśli są „światłoprzepuszczalne”. Po prostu ogranicza to widoczność świateł pozycyjnych, świateł mijania jak i kierunkowskazów czy świateł przeciwmgielnych z tyłu pojazdu. Z przodu natomiast zmienia kolor świateł mijania a raczej go przyciemnia, co powoduje pogorszenie oświetlenia drogi. Wszelkie tego typu działania są zrozumiałe z wielu powodów.

Po pierwsze – kierowcy samochodów po tzw. „tuningu” a raczej „pseudotuningu” nie mają pieniędzy na oświetlenie z homologacją, bez względu na jego design czy kolor obudowy. Po drugie – nie mają dobrego pomysłu jak ładnie zmienić swój samochód (poddać go tuningowi) aby sąsiad nie miał podobnego. A po trzecie – tanie spray\’e do lamp to tylko początek. Dochodzą do tego podrabiane spoilery renomowanych firm w przydomowym garażu czy w marnej jakości zakładzie wytwórczym, który raz że nie ma dobrych form a dwa nie ma nawet odpowiedniego tworzywa czy surowca do ich wytwarzania (bo jest drogi) !!! Panowie, nie tędy droga !!!

Organy ścigania łapią tylko jadących za szybko. Na razie wam sie udaje ale od kiedy wejdzie w życie ustawa regulująca te i inne przepisy dotyczące fabrycznego oświetlenia lub jego zamienników, bez homologacji i śrubokręta nie wyjeżdżajcie z garażów !!! Będziecie musieli pokazać homologację albo … odkręcić lampę i udowodnić że nie jest pomalowana !!! Zrozumcie, że nie widać waszych świateł z tyłu na tyle aby nie można było w was przyłożyć. później wzywamy policję i … pokazujemy pomalowany klosz. Czy byłeś bez winy przy stłuczce czy nie, masz pecha !!! Po dowodzie i z mandatem w kabinie lawety pojedziecie na parking policyjny !!! Albo do domu oczywiście…

Na tym kończę moją wypowiedź i zachęcam do dalszych działań, zmierzających ku uatrakcyjnieniu waszych pojazdów !!! WIĘCEJ RINGÓW A\’LA BMW, NAWET W MALUCHACH !!! Siemka, bracia tuningowcy !!!

 • Emzor

  bez komentarza :D.
  lol 😀 :D.

 • ~laki

  a co ty możesz wiedzieć wieśniaku o jakimkolwiek tuningu.Jakie masz o tym pojęcie

  PINIO ZAPISZ TĄ STRONĘ TO POWOŁAMY WIEŚNIAKA DO SĄDU
  NIE TAKI MĄDRY BĘDZIE KIEDY PRZECZYTAMY POZEW

  ŻEBY NA KOGOŚ PISAĆ TRZEBA JESZCZE BYĆ PEWNYM SWOJEGO

  KTOŚ GOŚCIOWI NAŚCIEMNIAŁ I SRA TEKSTAMI W INTERNETOWEJ STRONIE
  JAK NIE CIERPIĘ TAKICH ŚMIESZNYCH WIEŚNIAKÓW

  weż się lepiej za stronę którą prowadzisz bo od roku nic na niej się nie zmieniło
  teraz coś robisz i szukasz frajera

  Pinio jak najbardziej ma legalny samochód

  jak nie wiesz nie obrażaj nikogo frajerze bo się mylisz
  i licz się ze słowami
  bo to co piszesz można wykorzystać

  co cię obchodzi jak wygląda IBIZA

  żal dupę ściska że świeci na niebiesko

  weź się do pracy i kup sobie wózek

  nie lubię gościn którzy nie wiedzą nic poza cycem mamy

  naczyta się taki w expresie i pierdzieli

  przeczytaj jakie to są światła i co mogą

  przeczytaj ile kosztuyją

  i czy mają homologację

  a jak ci się nudzi to zajmij się swoją strychniną bo jak się obok niej przechodzi to słychać jak go rdza wpierdziela

 • Ozo_Admin

  Oświadczam z pełną powagą, że to nie ja jestem autorem tego tekstu.

 • ~laklokijuhyg

  Oświetlenie bez homologacji w samochodach ??!!” Oświetlenie bez homologacji w samochodach ??!!” Oświetlenie bez homologacji w samochodach ??!!”

  BZDURA

 • ~kkkkkk

  moja furka jest bez widocznych zewnętrznych zmian .Myślę że kiedyś spotkam tych bajerantów i zobaczę czy oprócz zewnętrznego szpanu mają czym depnąć.Jak poczujecie mój swąd to będzieci wiedzieć kto to napisał

 • ~Martin

  A to ty, koleś musisz ładnie śmierdzieć jeśli ktoś miałby twój swąd poczuć !!! Co ty masz za furkę, co ? Staniesz obok samochodu z silnikiem 3.2 V6 250 KM pod maską ? Mogę taki załatwić i wtedy pokażesz co potrafisz, ok ? A na razie to trzymaj bajerę pod stołem bo nie masz na pewno niczego zaskakującego.

 • ~kkkkkk

  3.2 -czyżby był to Star z przyczepą? Takiego też się nie boję, a 250KM się burakom nie pożycza . Dla nich są trabanty bez tłumika .Też głośno pracują.

 • ~J

  Ale ty glupi jestes to szok…chetnie bym sie z toba spotkala i zobaczyla czy twarz masz tak samo beznadziejna….jezu gdzie ty sie czlowieku wychowales????na Maszkowskiej??