Oświetlenie bez homologacji w samochodach ??!!

8
47

Oczywiście, jest to możliwe tylko w takim mieście jak Ozorków !!! Ostatnio pojawiły się samochody które mają zamontowane oświetlenie które nie ma homologacji dla samochodu na którym zostało założone (Seat Ibiza, wiesz że chodzi o Ciebie, kolo). A jeśli chodzi o ścisłość to polskie przepisy zabraniają nawet malować lampy przednie jak i tylne wszelkiego rodzaju kolorowymi farbami, nawet jeśli są „światłoprzepuszczalne”. Po prostu ogranicza to widoczność świateł pozycyjnych, świateł mijania jak i kierunkowskazów czy świateł przeciwmgielnych z tyłu pojazdu. Z przodu natomiast zmienia kolor świateł mijania a raczej go przyciemnia, co powoduje pogorszenie oświetlenia drogi. Wszelkie tego typu działania są zrozumiałe z wielu powodów.

Po pierwsze – kierowcy samochodów po tzw. „tuningu” a raczej „pseudotuningu” nie mają pieniędzy na oświetlenie z homologacją, bez względu na jego design czy kolor obudowy. Po drugie – nie mają dobrego pomysłu jak ładnie zmienić swój samochód (poddać go tuningowi) aby sąsiad nie miał podobnego. A po trzecie – tanie spray\’e do lamp to tylko początek. Dochodzą do tego podrabiane spoilery renomowanych firm w przydomowym garażu czy w marnej jakości zakładzie wytwórczym, który raz że nie ma dobrych form a dwa nie ma nawet odpowiedniego tworzywa czy surowca do ich wytwarzania (bo jest drogi) !!! Panowie, nie tędy droga !!!

Organy ścigania łapią tylko jadących za szybko. Na razie wam sie udaje ale od kiedy wejdzie w życie ustawa regulująca te i inne przepisy dotyczące fabrycznego oświetlenia lub jego zamienników, bez homologacji i śrubokręta nie wyjeżdżajcie z garażów !!! Będziecie musieli pokazać homologację albo … odkręcić lampę i udowodnić że nie jest pomalowana !!! Zrozumcie, że nie widać waszych świateł z tyłu na tyle aby nie można było w was przyłożyć. później wzywamy policję i … pokazujemy pomalowany klosz. Czy byłeś bez winy przy stłuczce czy nie, masz pecha !!! Po dowodzie i z mandatem w kabinie lawety pojedziecie na parking policyjny !!! Albo do domu oczywiście…

Na tym kończę moją wypowiedź i zachęcam do dalszych działań, zmierzających ku uatrakcyjnieniu waszych pojazdów !!! WIĘCEJ RINGÓW A\’LA BMW, NAWET W MALUCHACH !!! Siemka, bracia tuningowcy !!!